Gitar çalan ve anlayan arkadaşlarım bakabilir mi?

Bugün gidip bir klasik gitar aldım Barcelona marka. 3 4 senedir içimde istek vardı. Şimdi bununla başlayıp bir süre devam edip akustik gitara gecicem. Size sorum gitarı bugün aldım ve daha önce elime gitar almışlığım yok. Biraz yardimci olur musunuz şimdi nerden başlayayım? Gitara nasıl bakmalıyım vs vs. Aklınıza gelen herseyi yazın öğrenelim bu işi

0|0
0|5

En İyi Erkek Görüşü

• Öncelikle hayırlı olsun. Keşke bilene danışmadan gitar almasaydın. Barcelona ismi İspanya markası olduğu anlamına gelmez o seni aldatmasın. çünkü İspanyol gitarlarında Barselona diye bir marka ne yazık ki yok. Tamamen çin malı. Neyse artık almış bulundun zaten akustiğe geçmek istiyormuşsun. İnternette videolar var gibi yorumlara çok fazla itimat etme. senin öğrenmen gereken öncelikle nota ve solfej eğitimi sonra uygulama. Uygulama kısmında gitar tutuşların, parmak pozisyonların, gitarın terazisi gibi faktörler bir bilen tarafından takip edilirse teknik açıdan kendini geliştirmende o yönde sağlıklı olur. toplam 3 aylık eğitimde kendini dinletmeye başlarsın. sonra kendi başına metod eğitimlerine geçebilirsin. İster internetten takip et ister metod kitaplarına başvur. metod eğitim, 3 aylık temel eğitimden sonra branş seçmen anlamına gelir. Yani pop mu caz mı blues mi çalacaksın, onlarla ilgili metod çalışmaları. Tabi bunlar sonraki iş. Temelini iyi bilen birinin gözetiminde atarsan ilerde yapacağın işler daha sağlıklı olacaktır. Çünkü çok hata yapacaksın ve sana bu hatalarını söyleyen birine ihtiyacın var. internette alacağın temel eğitimde bunu malesef sana söyleyecek kimse olmaz. Bol şans ;)

0|0
    0|0
    • Çok teşekkür ederim yorum için internette selim ışığın videolarına bakıyorum onlarla biraz pratik yapıcam oda arkadaşım da biraz anlıyor onunla da beraber çalışırız. Barselona kötü bir marka mı? Akustiģe ne zaman geçeyim birde akustik öneriniz varmı? Marka olarak, ben genel olarak pop ve Ballad tarzı çalmayı düşünüyorum

• Ses alırken parmaklarının tele sert bastığından emin ol. Cızırtılı, kirli, boğuk bir ses alıyorsan sert basamıyorsundur ya da aradaki fred çizgisi dediğimiz perde aralıklarının üzerlerine basıyorsundur. o konuda biraz özen göstermen gerek.

• Bugün biraz çalıştım dedikleriniz gibi, parmaklatımın ucu iyice acıdı bıraktım. " pilhani - beni al " şarkısını öğrendim onu biraz denedim keyif aldım. Ama parmak egzersizlerine çok çalışmam gerekicek, mesela yüzük parmagımı 3. Perdeye basamıyorum cızıltı oluşuyor. Daha çok güçsüzler. Dediklerinizi uyguluyorum çok teşekkür ederim yardimci oldugunuz için :) umarım en kisa surede temiz sesler çıkarmaya ve parmaklarımı kontrol etmeye başlarım.

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Erkekler Ne Diyor 4

• Moruk bende öyle aldımda öğrenirim diye. Olmuyo ya. Vaktin varsa kursa git.

0|0
    0|0
  • öncelikle parmak alıştırması yapmalısın
    onun dışında akor basmayı öğrenmelisin akorları ezberleyebilirsin
    parmaklarını açmak adına akor geçişleri yardımcı olur

0|0
    0|0
  • Eğitim olmadan çok zor..

0|0
    0|0
    • Halk Eğitimin kursuna gitmeyi düşünüyorum, özel de beni maddi olarak yorabilir çünkü öğrenciyim. Aldığım yer 100 liraya birebir eğitim ayarlayabiliriz demişti ama ben istemedim.

• Fark etmez çok önemli değil ve özel ders bence iyi değil.. Eğitimini al yeterli daha sonra istersen daha iyi bir kursa gidersin..

Ben kısa bir süre kursa gittim sonra bıraktım bağlamayı kendim öğrendim ama gitsem daha iyi olabilirdi..

• Anladım o zaman bir kursa gideyim temeli orda atayım ben en iyisi

• Bende barcelona yla başladım.:)
    Azimli ol sakın yılma arkadaş uzun uzun yazmış bize laf düşmez.

0|0
    0|0
    • Vizelerim devam ediyo vizelerim bitince başlıcam çalışmalara arada elime alıyorum ama zor geliyor parmakları basması falan daha açamıyorum parmaklarımı. Kısa da değiller ama serçe parmağı mi falan 4. perdeye uzatamıyorum. Uzatsam bile basmamıyorum cızıltılı ses geliyor. Biraz parmak egzersizi yapıyorum internetten selim ışığın videolarını izledim 10 tane. 13. Derste galiba akor basmayı öğretiyor notaları bitirmiş. Yavaş yavaş sabırlı bir şekilde ilerlicem. Aslında başlamak için sabirsizlaniyorum :D vizelerim çabucak bitsin hele

• Sol parmaklarının ucu nasır tutacak daha bekle sen..:)
      Dokunmatik telefon kullanamayacaksin nasır olunca...:)))

• Hahaha 😂 😂 note 2 çöp oldu desene

Yükleniyor...