Sizi etkileyen kitapların son cümleleri?

Okuduğum kitapların son cümlelerine değer veririm. Benim için iyi kitap demek, etkileyici başlayıp etkileyici biten kitap demektir. Derin bir nefes alıp ilk sayfayı çevireceksin yeni bir kitaba başlamanın sevinciyle. Yeni bir kitaba başlamak sıfırdan yeni bir hayata başlamak gibi bir şey , ilginç. Aynı şekilde sevilen bir kitap bitirildiğinde , bir de kaliteliyse son cümlesi etkiler sizi. Aslında bu biraz da o anki ruh halimize bağlı olarak değişebilir. Kitabı okuyan şahıs depresyona azıcık meyilli ise , aşk kitabında hönküre hönküre ağlayabilir misal.

Uzatmadan son cümleleri aktarıyorum : "Hayatın biteceği yok. Bitmiyor bir türlü. Kaç zamandır binaya bir uçak düşse diye havaya bakıyorum, yayalara kırmızı yanıyor yine de yürüyorum, sert bakışlı adamlara omuz atıyorum; bir türlü öldürmüyorlar beni. Biri beni öldürsün, rica ediyorum."

0|0
6|6

En İyi Kız Görüşü

• Yürüyordu.

Asker silahını indirip kadının üstündeki battaniyeye uzandı, tuttu, kendine doğru çekti.

Hastalıktan bitap düşmüş kadın şimdi bir gecelikle, yalın ayak ve örtüsüz halde, efendisinin bileğinden damlayan kanın izinde koşuyordu. Bir şeyler söylüyor ama sesi çıkmıyor, kimse onu duyamıyordu:

"Hakkını helal et Sultanım! Hakkını helal et Sultanım!"

(Sultan Abdülaziz Han, o gün kan kaybından hayatını kaybetti. Acısına dayanamayan Neşerek Kadın Efendi de kocasının ölümünden sonra yedi gün yaşayabildi.)

Operasyon-Selman Kayabaşı

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

• Hayat çok kez hayat bir kez ölümdür
    #son

1|0
    0|0
  • Beni o kadar sık düşünme. Seni sulu gözlü bir şekilde hatırlamak istemiyorum. Sadece iyi yaşa.
    Sadece yaşa,
    Sevgiyle , Will...

2|0
    0|0
  • Ne kadar hayir dersen de achusla ama evet diyeceğin gün gelecek ve ben o günü bekleyebilecek kadar gencim.

1|0
    0|0
  • '' bu gözümde nem , gönlüme elem dir ''
    iskender pala / babilde ölüm İstanbul da aşk...

1|0
    0|0
  • Sen sev seni seveni dağlarda çoban olsa sen sevme seni sevmeyeni misirda sultan olsa.

1|0
    0|0
  • Eltaf-ı kibriyadan memul-ü mustedadir

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• Bir kitabı sonuna kadar okumuşsan nefessiz, heyecanla ya da içinde her hangi bir hisle yani gelmişsen sonuna son cümlesi o kadar önemli değil filmlerde son önemlidir kitaptada önemli tamam ama son cümle diye kısıtlamak gereksiz bence

1|1
    0|0
  • "İşte o zaman anladım. Ben mesajı götüren elçi değil, mesajın ta kendisiyim." Hiç kimse sıradan değildir - Markus Zusak

1|0
    0|0
  • Mutlu ol oğlum
    Çünkü o zaman unutabilirsin onu
    Mutlu ol oğlum
    Sadece bir kez rol yapma !

1|0
    0|0
  • Dünya bir tezgahtır. Tezgahın hangi tarafında hayat olduğuysa ancak ölünce anlaşılır.

1|0
    0|0
  • Şu son cümle hangi kitaba ait

1|0
    0|0
Yükleniyor...