Sizce en iyi film müziği hangisi?

tez yazıyorum yardımcı olun lütfen sinema filmlerinde çalan en iyi müzikleri bir araya getirmek aklınaza gelenleri yorum üzerinden lütfen paylaşın

• the godfather (baba)
    29% (4)20% (2)25% (6)Oy Ver
  • Braveheart ( cesur yürek )
    14% (2)20% (2)17% (4)Oy Ver
  • rocky
    0% (0)10% (1)4% (1)Oy Ver
  • Pulp Fiction ( ucuz roman )
    7% (1)0% (0)4% (1)Oy Ver
  • Pirates of the Caribbean ( karayip korsanları )
    50% (7)40% (4)46% (11)Oy Ver
  • Mission Impossible ( görevimiz tehlike )
    0% (0)10% (1)4% (1)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim
Güncellemeler:
@bipbapbarapbop

0|0
9|14

En İyi Erkek Görüşü

• Çok sevdiğim bir konuya denk gelmişsiniz.

Bence daha geçerli film müzikleri var seçilmesi gereken. Elbette bu tercih meselesi. İnsanarın ne sevdiğiyle alakalı.
    Listenize itirazımın başka bir sebebi ise farklı türleri barındırması.

Nino Rota (The Godfather)
    Hans Zimmer (Pirates of the Caribbean
    James Horner (Braveheart)

Filmlere özel albümler yapmışlarken diğer 3 film toplama şarkılardan oluşuyor. Dolayısıyla müzisyen ile müzik yönetmeni farklı kişiler ve farklı iş yapıyorlar. O yüzden aynı dalda yarıştıklarını söyleyemem.
    The Godfather I filme son derece uyumlu ve filme değer katan bir soundtrack albümüne sahip. Çok başarılı ve iyiydi. Eğer genel olarak bütün albümü düşünürsek beni oyum The Godfather olur.
    Braveheart'ın albümünden For The Love Of A Princess şarkısı beni kendimde geçiren bir baş yapıt ama ne yazık ki bir çok şarkının ezgisi birbirine çok yakın. Bir bütün olarak oyumu almıyor. Sadece tek şarkı ön plana çıkıyor.

https://www.youtube.com/watch?v=fk8323r577w

Rocky filmi kadar soundtrackiyle de ön plana çıkıyor. Çok başarılı 2-3 şarkı filmi bir üst seviyeye çıkartıyor. Stallone'nin oyununa can katıyor şarkılar. Onun buğulu bakışlarına anlam veriyorlar.

Pulp Fictiondaki bir çok şarkının her biri özeldir ama baştada dediğim gibi geçmişten şarkı alıp filme uyarladığınız zaman bir anlamı olmuyor. Harika seçimler sadece. Filme özel değiller ne yazık ki.

Pirates of the Caribbean'da Hans Zimmer bir kez daha döktürmüş. Klaus Badelt'in hakkı da yenmemeli. Şarkılar o kadar güzel tamamlıyor ki filmi. Tam doğru şekilde seyirciyi havaya sokuyor. Temposu ve ritmi bu kadar güzel olur.

Mission Impossible da aynı Pulp Fiction gibi. Tamam albüm çok güzel ama ben özel bir ürün görmek istiyorum. Mp3 listesini açıp "bu sahnede bunu çalalım" demek özel bir iş değil benim gözümde. Şarkıların farklı insanlar tarafından yapılmış olması beni tatmin etmiyor. Her ne kadar albümü sevsem de...

Kendi seçimimden bahsetmeyip sizin seçimleriniz üzerinden geçtim.
    Umarım yardımcı olabilmişimdir.

0|1
    0|0
    • hocam çok teşekkür ederim ilginiz için anketi biraz daha ilgi çeksin die koydum. seçtiğim müzikler biraz daha akıllarda kaldığı için seçtim sunuma ilgiyi arttırmak için tekrar teşekkürler :D

• estafurullah gevezelik değil bu bilgilerinizi fikirlenizi paylaşmanız konuya olan ilginiz bir sinemacı olarak beni çok mutlu etti :)

• Sinemayı çok seviyorum. Müzik de hayran olduğum bir konu. Her ikisi birleşince film müzikleri ortaya çıkıyor. Filmler kadar film müziklerini de takip ediyorum. Belki ben acayibim ama film müziklerini anlıyor ve hissediyorum. Örneğin Saturday Night Fever'daki musikiler sayesinde filme bu kadar yakın hissediyorum. Dans etmeyi hiç beceremesem de filmi seyrederken içim kıpır kıpır oluyor. Bee Gees sayesinde :)
      Ya da Blade'in Club sahnesinde Public Domain'in müziği insanı coşturmuyor mu. Benim gibi barışçıl ve hümanist bir adam bile şiddete yönelebiliyor.
      Geveze Doktor :)

Kızlar Ne Diyor 9

Erkekler Ne Diyor 13

Yükleniyor...