Istanbulda gezilesi yerler nereler?

ailemle -9 yaşındaki erkek kardeşim,annem,babam ve ben- 3 gün istanbula gitme kararı aldık sizce ailece gezilesi yerler nereler?genellikle avrupa yakasında olacağız.yani istanbulu gezdim diyebilmek için acaba nereleri görmelyiz en azından?elbette her yerini gezemeyiz ama 5 dkmız bile boşa gitmesin istiyoruz.

tavsiyelerinize ihtiyacım var. :)

0|0
4|8

En İyi Erkek Görüşü

• link Bu rehber güzel gezilecek yerleri yazıyor.

1|0
    0|0
    • bunların hepsini yapabilmesi için sanırım temiz 10 güne ihtiyacı var :)

Erkekler Ne Diyor 7

• İstanbul = Sarayburnu...

Öncelikle bunu bilmelisiniz. Günlerce Taksim, Beşiktaş, Ortaköy gezip, iki saatinizi Sarayburnu mevkisine ayırıp "İstanbul'u gezdik" demeyin.

İstanbul'u İstanbul yapan tarihi dokusu ve geçmişidir... Buda ancak Sarayburnunda yani tarihi yarımada üzerinde var. Ayasofya Katedralini, müzeleri -özellikle İstanbul Arkeoloji Müzesi iyidir- gezdikten sonra. Bizans'ın ve eski İstanbul'un ve yerli gayri-müslim dokularını hala taşıyan adaları gezebilirsin. Özellikle Aya Yorgi Manastırı, Kınalıadada ki ismini hatırlamadığım manastır ve elbette Heybeliada Ruhban okulu görülmeye değer yerlerdir.

Anadolu ve Avrupa yakasının tarihi yarımada dışındaki yerlerinde gezilmeye değecek fazla bir yer yok. Bildiğiniz sıradan şehir hüviyetinde bir yerdir.

0|0
    0|0
  • Bak şimdi Topkapı'ya gelip panorama 1453 müzesini ziyaret edin daha sonra yürüyerek biraz ilerisinde Fatih Sultan Mehmet'in istanbul'a girdiği kapıyı surları görün, oradan direkt devam edip aksarayda dönerci sadık ustadan dönerlerinizi yedikten sonra, laleliye doğru yürüyün laleliden karşı tarafa süleymaniye tarafına geçip süleymaniye cami ve süleymaniye camisini gezin orada vefa bozacısından birer boza için, oradan kapalı çarşı, mısır çarşısı nurosaminiye camisini gezin, oradan çıkıp çemberlitaşa gelin 2.Abdülhamidin türbesini ziyaret edin. Ayrıca orada bir kaç padişahımız daha bulunuyor diye biliyorum şimdi isimlerini hatırlayamadım. Edebiyat dünyamızdan yazarlar şairlerde bulunmakta. Oradan çıkıp sultanahmet at meydanı vs gezin hemen topkapı sarayı, ayasofya yerebatan sarnıcı ve gülhaneyi turlayıp gülhanenin arka kapısından çıkıp, sarayburnunda kayalıklarda bir soluklanın, oradan eminönüne gidip balık ekmek yedikten sonra karaköye geçip karaköy güllüoğlundan güzel bir tatlınızı yiyin. Oradan çıkıp dolmabahçeye doğru yol alın tophane vs. görüp dolmabahçeye girip gezin oradan ortaköye doğru yürüyüp ortaköy camisini ziyaret edip oralarda boğazın temiz havasını almanızda fayda var. zaten bunları bir günde yapamayacağınız için baya baya vaktiniz gidecektir;) Kısaca özet yazdım yoksa gezecek çok yer var. Yalnız şunu söylemekte fayda var aksaraydaki dönerci sadık ustanın dönerinden mutlaka tadın;) Karaköy güllüoğlundan da mutlaka baklavanızı yiyin;)

0|0
    0|0
  • taksim,çamlıca tepesi(özellıkle tavsıye),eminönü,miniatürk(çoğu yabancılar gıdıyo ben fırsat bulamadım),kapalıçarşı

1|0
    0|0
  • tarihi yarımada ancak hakkıyla gezilir üç günde bence oralarda takılın bir de boğaz turu atarsınız ortaköyden tamam klasik işte. aile olduğu için bu iyidir. gençler olsaydı farklı yazardım

1|0
    0|0
  • 3 günde arabayla ilçe ilçe gezsen bile bitmez. çünkü her taraf trafik

0|0
    0|0
  • eminönü

sultanahmet

taksim

beşiktaş

0|0
    0|0
  • 3 günde istanbulu geziceksin ?

0|0
    1|0
    • yazdıklarımı düzgün okusan nasıl anlamn gerektiğini de fark edebilirdin.

• nerde oturuyon bu kadar istanbul meraklısısın? hiç gelmedinmi istanbula?

Kızlar Ne Diyor 4

• İstiklal caddesi, Eminönü, Sultanahmet, Pierre Loti, Aşiyan,Balat. Saraylara vakit bulabiliyorsanız gitmeye gidin. Ayasofya, Topkapı, kapalıçarşı, miniatürk, panaroma 1453 müzesi şimdilik aklıma bunlar geldi

1|0
    0|0
  • bebek :):)

1|1
    0|0
  • 0|0
    0|0
  • sultanahmet- gülhane -kapalı çarsı oraları gezin, taksim istiklale gidin, beşiktas sahilinden ortaköy-bebek arnavutköy yapabilirsiniz

0|0
    0|0
Yükleniyor...