Bana kitap-yazar önerebilecek?

Sürekli yabancı kitaplar okuyordum Türk yazarların kitaplarını okumak istiyorum ama kimden başlayacağımı bilmiyorum. Felsefik veya psikolojik tabanlı romanları severim romantik kitaplar pek ilgimi çekmez. Mesela Türk yazarlardan Alper Canıgüz'ün Oğullar ve Rencide Ruhlar bir de Cehennem Çiçeği'ni okudum bunları çok beğendim bana bu tarz kitaplar önerebilecek var mı?

0|1
7|10

En İyi Kız Görüşü

• Yeraltı edebiyatına takıl biraz bence. Oğuz Atay- Tutunamayanlar, Hakan Günday -Kayra ve Kinyas olabilir :)

1|0
    0|0
    • Tutunamayanlar'ı okudum zaten Hakan Günday'ı da çok duydum mutlaka okuyacağım :) Başka önerebileceğin kitap var mı bu tarzda?

• Charles Bukowski benim idolüm zaten :D

• Çok kişi sevmez aslında. Kadınlar hakkında yazdıklarından dolayı :)

Erkekler Ne Diyor 10

• Haruki Murakami - 1Q84
    Albert Camus - Düşüş

1|0
    0|0
    • Ben Türk yazarlara ısınmaya çalışırken Albert Camus okutup iyice uzaklaştıracaksın beni sanırım :D

• Dünyaya da açılmak lazım tabi :D

• Hadi tüket bakalım mürekkebi :)

• Burak Turna kitaplarını öneririm. Muhtemelen duymuşsunuzdur, meşhur "Metal Fırtına" kitabının yazarıdır. Ayrıca eşsiz "SistemA" isimli felsefe kitabının da yazarıdır. Benzersiz psikoloji çözümlemeler yaptığı ve kendisinin edebiyata bahşettiği Hiper-Kurgu "Bigeran" kitabını da öneririm. Ayrıca daha araştırırsanız yeni çıkardığı kitaplar ( robotyayıncılık. com dan adınıza imzalı alabilirsiniz) da Türkiye de ilktir.

1|0
    0|0
    • Metal Fırtına'yı duymuştum bir ara herkesin elindeydi. Okumaya değer teşekkür ederim :)

• Rica ederim. Ayırca yeni çıkardığı ve gerçek olayları kurgulaştırarak (olaylar gerçek, kişiler arası konuşma vs. kurgu) yazılmış bir kitap olan "1909 İstanbul Düştü-Parvus'un Askerleri" kitabını da okumanızı mutlaka öneririm. Ayrıca kendisine twitterdan ulaşabilirsiniz, çok aktif :)

• Turk okuma abdli yazarlardan caliyolar

0|0
    1|0
    • neden böyle düşünüyorsun?

• cevap vermeye değer görmemişimdir belki?

• Tipsizlerin bitmeyen tripleri iyy

• Bıg Buggs

0|1
    0|0
    • Zaten siyaset bilimi okuyorum bu kitaplar popüler kültür çerezleri insanlara zaten bildikleri şeyleri satıyorlar

• o zamn ilker başbuğ nasıl bir türkiye. ama senn bildiklerini satıyorlar fakat çoğu kişi bilmiyor

• Susanna Tamaro-Yüreğinin götürdüğü yere git

0|0
    0|0
    • Sanırım lisedeki ilk yılımda okumuştum. Güzel kitaptır ama ben Türk yazarların kitaplarını okumak istiyorum :)

• İskender Pala = katre-i matem

0|0
    0|0
  • murat meteş iyidir. dublörün dilemması kitabını bulursan oku derim :D komedidir ^^

0|0
    0|0
    • Murat Menteş'i çok duydum kesinlikle okumayı düşünüyordum zaten. Evet bana bunlarla gelin :D

• Sabahattin Ali -Kürk Mantolu Madonna

0|0
    0|0
  • ask sende başlar

0|0
    0|0
  • Osman pamukoğlu sun tzu hariç tüm kitaplarını okuyabilirsin

0|0
    0|0
    • Osman Pamukoğlu asker-siyasetçi değil mi?

• Kitap önerisini bile siyasete getirmeyi başardın ya bravo! Bende şu an dağdan kitap önerisi isteyerek hain planlar kuran bir PKK'lıyım. Asker olmak edebiyatçılığı yanında mı getiriyor onu da anlayamadım ya neyse.

• Siyasete getiren sensin
      O kadar okumuş kişiler edebiyat nedir bilir kafanı yorma sen istedin yazdık okursan okursun okumazsan ne benim ne yazanın bir tarafında olmaz

Kızlar Ne Diyor 6

• türk okuyacaksan Ahmet Günbay Yıldız. roman türü yazıyor. Yabancılarda bu güne kadar en sevdiğim kitap = Dr. George Thompson - Sözlü Dövüş

0|0
    0|0
  • Iskender Pala - OD

0|0
    0|0
  • Zülfü Livaneli kardesimin hikayesi okumalisin...

0|0
    0|0
    • Zülfü Livaneli'nin Serenad kitabını okumuştum çok beğenmiştim bunu da okuyacağım mutlaka teşekkürler :)

• Bende serenad i okicam çok met ediyorlar 😌

• kahraman tazeoğlunun kitaplarına bir bak derim

0|0
    0|0
  • Sabahattin Ali-içimizdeki şeytan

0|0
    0|0
  • Canan Tan - Pembe ve Yusuf

0|0
    0|0
    • Canan Tan küçükken okumuştum En Son Yürekler Ölür diye bir kitabını tarzını hiç sevmedim hatta Türk romanlarından iyice soğudum :D

Yükleniyor...