Hristiyan ilahisi dinlemek Müslümanlıkta günah mıdır?

Yani dinelnilen sarkılar yaratıcıyı övüyorsa ama Hz. İsayı da övüyorsa günah mıdır?

• Evet
    18% (3)27% (3)21% (6)Oy Ver
  • Hayır
    82% (14)73% (8)79% (22)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim
Güncellemeler:
https://ww w. youtube. co m/watch? v=HcnfT4arZtI Bunun gibi
Ya da direkt youtube'a sunu yapıstırın /watch? v=HcnfT4arZtI

0|0
12|10

En İyi Erkek Görüşü

Kızlar Ne Diyor 12

• Hz. Isa'da sonucta Allah'in peygamberi değil mi. Niye günah olsun.

0|1
    0|0
    • oyle ama bazı dediklerini de arada anlamıyorum

• Olsun anlama. Huzur veriyor mu sen ona bak :)

• doğru değil çünkü överlerken Hz. İsa'yı Allah'ın oğlu olarak övüyorlar bu yüzden dinlememek en güzeli

0|1
    0|0
    • Öyle anmıyorsa? Ayrıca dinlenen yabancı parçalarda sanki daha fazla günah var gibi.

• Ezbere konuşman hoşua gitmedi. Parça hakkında yorum isterken hem de.

• sen istediğini yap dediğimi hatırlıyorum söylediklerinede baktım hristiyanlığı övüyorlar diyorum sen bana laf söylüyorsun senin hayatın sorma madem dinlemek istiyorsan

• Hergün enler neler dinliyoruz anlamıyorsak sorun yok :D

0|1
    0|0
    • Bence de ama :)

• ilahi derken öyle degil. boyle mesela hillsong veya leeland gibi country music gibi ama Tanrı'ya olan aşk gibi.

• boşver derin düşünme

• bilemedim ki şimdi bence diyanet işlerini arayıp sor

0|1
    0|0
  • Niye olsun ya? Ben çok severim.

0|1
    0|0
  • Hiç sanmam.:)

0|1
    0|0
  • Hayır

0|1
    0|0
  • amacın dınıyse gunah yok meraksa ya da sevdıysen muzıgı degıl

0|1
    0|0
  • Sanmıyorum. Sondakini dinledim normal şarkı dinliyosun gibi. Esmaül hüsna dinlerken bile insan huzurla doluyo ben bunda öyle hissedemedim ama Hz İsa da peygamberdir günah değil

0|1
    0|0
    • Hissetmemen normal birincisi kültürün farklı ikincisi Hristiyan değilsin 3. sü bu senin benim müzik kültürümzden de farklı

• Kur'an da Allah ben Kur'anı bundan önce indirdiklerimi tasdiklemek için gönderdim diyor Allahın sözü değişmez diyor yani İncil , Tevrat değişmemiştir İsa da peygamber olarak kabul edilir yani günah değil

0|1
    1|0
    • öyle bence de.

• Aynen İncilin, Tevratın saçma olduğunu söyleyenler değiştirildi diyenler kendi dinlerine göre küfre giriyorlar haberleri yok ee Toplumumuz kulaktan dolma bilgilerle yaşadığı için normaldir Türkiye'de toplasan %1 yapmaz Kur'anı Okuyup anlayanlar

• Allah ın sözü değişmiyor demesi insanların Hz İsa'ya gelen sözleri insanların farklı uygulamaya koymasına engel değil. Yani değişen din değil zaten insanlar tarafından yazılan kitaplar gerçek incil ve tevrat değil. Doğru kalan kısımlar olsa da insanlar tarafından konulan kısımlar en temel noktayı oluşturuyor. Hristiyanlık ta da İsa'yı hepsi peygamber olarak görmüyor. Tanrı olarak görüyorlar. Dinleyip dinlememenin caiz olup olmadığını bilmiyorum ama Rabbimiz İsa diyen ilahi dinliyorsak bilemiyorum durum ne olur :/

• sorularla İslamiyet sitesine sor

0|1
    0|1
    • o tür sitelere daha fazla güvenmiyorum acıkcası...

• Bana güven vermiyorsun.

• ister sor ister sorma ben tek önerdim banane

Erkekler Ne Diyor 9

• içinde küfür varsa günah. Küfür senin bildiğin manada değil, islam inancına uymayan öğütler, oğul tanrı kutsal ruh ya da benzeri sadece hristiyanlığa özel sözler. Dinlemene de gerek yok hanyy

0|1
    0|0
  • Sanmıyorum

0|1
    0|0
  • İnsanın fikr-i ne ise zikirde odur. Allah'ı zikretmek dururken neden peygamberimizin (s. a. v)'ı yalanlayanları tercih edesinki?

0|1
    0|0
    • Ama yabancı music de dinliyoruz. Çoğu bırak peygambere Tanrı'ya da inanmıyorlar

• Diyanet hattini ara

0|1
    0|0
  • Ulan Sizin Kitabınızda Her Peygambere İnanmak Zorundasınız Der !
    Ne manyaksınız ya !

0|1
    0|0
    • ama Tanrının oğlu İsa olayı ne olacak :)

• dostum onu diyorsan islamda bütün müzik çeşitleri haramdır.

0|1
    0|0
  • p*rno izleyen Müslümanlara sor

0|0
    0|0
  • panpa istediğini dinle sorun yaratmaz hatta enigma'dan ameno'mu nedir onu dinleye bilrisin bir koşu 2 xper olayım atıcam zaten :D

0|0
    0|0
  • ikisinede iman etmek imanın şartı , neden kötü olsunki, kötübir olay değil

0|1
    0|0
    • Bana da oyle geldi:) Parcalar cok huzur verici.

• islama hakaret yoksa sıkıntı olmaz hacım ,,, Allahı anmak zaten Kuranda yazan bir ibadet şeklidir ,

• Haklısın.

Yükleniyor...