Adıyaman Menzile gidip tövbe eden oldumu aranızda?

Adıyaman Menzilde bir Allah dostu varmış. ‘Ne olursan ol gel’ diyor. İsmi Abdülbaki EROL. Gavs-ı Sani hz (k. s) olarak bilinir, tanınırmış. Ehlibeytmiş. Resulullah efendimizin aleyhisselatu vesselam torunuymuş, seyyiddir diyolar bu doğrumu? Ehlibeytin sevilmesi gerektiği Resulullah’ın aleyhisselatu vesselam bir çok hadisi şerifte belirtmiştir. Oraya gidenler genelde tövbe etmek için gidermiş haklarında ilginç olaylarda duyorum şu aralar. Örn. Onların üzerlerine yağmur yağmazmış, düşündüklerini söylermiş. Buna şahit olan oldumu aranızda? Gerçekten peygamberlerimizin soyundanmı geliyolar?

1|0
1|15

En İyi Erkek Görüşü

• Sana önerim fazla kaptırma insanlara kendini. Kuranı al eline oku ve tefekkür et ibadet et. Peygamber dışında bir insanın peşinden gitme. Çok şükür artık her şeyi öğrenebilecek teknolojimiz var sistemlerimiz var beynimiz var. Hacılara hocalara gerek yok tevbe mövbe etmek için. Evinde tevbe et ne diye oralara gidiyorsun. Sanki oraya gidenin tevbesi kabul oluyor sadece böyle mi düşünüyorlar? İnsanlık ne saçma hale geldi ya. Gör gör hacı hocalar tanrı kompleksine girdi ayaklarını öptürtüyorlar yalattırıyorlar yaşlanınca kafaları gidiyor sağlıklı düşünemiyorlar.

0|0
    0|2
    • Aslında sana çok hak veriyorum. Bazı noktalarda mantığım el vermiyo. Tamam allah dostu olabilir. Ermiş olabilir. Ama peygamber soyundan geldiğine nasıl inanim şimdi? Bu tür tarikatlar neden var? Kafam çok karışık. İbadetimi ederim fakat bu allahla benim aramda illa üçüncü bir şahısa gerek varmı?

• Şirk şirk. Allah şirki affetmez. Hacı hocaya tapıyorlar kendilerine taptırıyorlar. İnsanları zorla bir cemaate tarikata girmeye zorluyorlar gelmeyin bu oyunlara. Okuyun kuranı hadisleri nerde bir cemaate tarikata girmemiz gerektiği yazıyor? Gelmeyin oyunlara. Elimizde internet denen bir nimet var. Her şeyi okuyup özümseyebileceğimiz imkanı var. TEk bir kaynak yok milyonlarca. Sen şimdi oturup milyonlarca bilgi alabilirsin "A" konusu hakkında ama bir hacı hoca ilk kendine bir taptırır sonra sana A nın cevabını verir.

Erkekler Ne Diyor 14

• bırkac kısı tanıyorum oraya uye olan.. evet peygamberın torunudur bır yaramazlıklarını gormedım allahtan korkarım hep allah dostu ınsanlar.. ancak bu oraya her katılanın aynı oldugunu gostermez.. kendısı sıyasetten nefret edıyormus bu bıle benım ıcın yeterlı bır sebep..

0|0
    0|0
    • Beni bu konuda biraz aydınlatabilirmisiniz? Bu tür tarikatlar gereklimidir? Ne için var? Ben ibadetimi tövbemi yaparım ana buna üçüncü şahıs gereklimi? bir yandan mantığım almıyo bir yandan diyorum onda insan anadolonun bir yanından otobüs kiralaryıp tövbe etmek için oraya gidiyo:/

• allah dıyorkı ben sıze sah damarınızdan yakınım... benımde aklım kabul etmıyor bu ıslerı.. tarıkata falan gerek yok.. yalnız bunların avantajı bırbırlerını habıre cekmelerı dınen.. bırısıne bır seytan musaalat olsa dıgerı gel buraya deyıverıyor tek artısı bu.. bırde karsımızda ne olursa olsun peygamöber soyundan bırı var ve peygamberımızın hadısı var bu konuda..

• Ben gitmedim ama 2 3 arkadaşım var fırsat buldukça gidiyorlar. seyyit olduğunu ben de duydum. lakin bundan ziyade yolları meşrepleri belli. o zatlar bu ülkenin direkleridir.. emin olun bu ülke o direkler sayesinde ayakta.. yoksa helak olacağız haberimiz yok :/

0|0
    0|0
  • Duydum.
    Tövbeyi Allah'a ederim, başkasına değil.
    Ne diyor Fatiha suresi.

İyya ke nabüdü ve İyya ke nestain

Yalnızca sana kulluk eder, yalnızca senden yardım dileriz.

0|1
    0|0
  • Bursa da yeteri kadar bilgi sahibi olabilirsin bir avukat arkadaş ile arada gorusuyorum konuşuyoruz tabi bende namaz falan yok o uzerine yagmur yagmazı söyleyeni şimdiye kadar kimseden duymadım ama birşeye denk gelmiştim inanmayan arkadaşların görüşüne saygım var herkes kendi hayatından sorumludur ben yaşadıgım şeyle kimseye evet böyle diye zorlayamam he menzilin adını kullanıp ticarette iş yapan çok insan varki ev aldıgım müteahhit oranın adını kullanıyor sözde ama dolandırıcı çıktı namaz kılan durust olur diye birşey yok

0|0
    0|0
  • Olumsuz yorumlara kapılma aldırış etme Kendisi Allah'ın veli kullarındandır süi zan etme hüsnü zan eyle kendisine intisab edenler felaha kavuşur ihvan içinde yanlışlıklar olabilir buda ekseriyeti bağlamaz bir ağaçta çürük elma olması ağaçın çürük olduğu anlamını taşımaz şu beyitle özetlersek Padişahı âlem olmak bir kuru kavga imiş, Bir veliye bende olmak cümleden ala imiş. Kendisine gönülden bağlananlar her iki cihanda kurtulur inşallah.

0|0
    0|0
  • Duymak değil gittim bile. Tuhaf yabancı insanlarda coktu hatta. Benim var oyle arkadaslarim hepsi de iyi insanlar. Dunyadan soyutlanmis tipler.

0|0
    0|0
  • Hayır ama duymuştum

0|0
    0|0
  • 0|0
    0|0
  • Gidersen şirkmi değilmi anlarsın eig verdiğin arkadaş şirk demiş 3. Kişilere gerek yok falan demiş o zaman peygamberdemi şirk? Oda Allah ile aranada 3. Kişi? Git ve gör anlayacaksın zaten o mübareklerin gerçekten evliya zatlar olduklarını..

0|0
    0|0
  • Menzil tarikatı bizi dolandırmıştı kooparatif vardı antalyada herifler menzilden çıktı silah falan çekmişlerdi bu hizbullah terör örgütünün mezar evlerinin çıktığı dönem

0|0
    0|0
  • Ehl-i beyt soyundan gelen değil. Bitti ehl-i beyt.

0|0
    0|0
    • Yani en azından şu an ki soyla ona yakın olanlar bir değil. Ben mübarek bir zat olduğu kanaatindeyim. Ama uçmak kaçmak için gidilmez oraya. Ya da keramet aranmak. İstikamet için gidilir. Zorunluluk yoktur. Ya da herkesin nasibi farklı tarikat veya cemaatten olabilir. İşin özün önce cemaat ve tarikatlere yönelik genel bilgi edinmeli sonra özelde isim sisim bu grupları tanımalıdır. Sadece bir tanesi üzerinden hiç bu işleri bilmezken anlamaya çalışmak sağlıklı değildir. Hepsinin kendi usulü ve yolu vardır. Ayrı tatlardır.

• Nasıl ki aşkı anlatmak çok başka yaşamak çok başkadır. İslami kalbi ilimler üzerine almak ve geliştirmek bugüne kadar edindiğin din tecrübesinden çok farklıdır.

Bu işler ileri sürüş tekniği gibidir. Araba sürmeyi bilmeyene verilmez. Tabanı olmayan adama zarar verebilir. Dengesizlikler olabilir. Ama belli temel birikimi olanı daha öteye taşıma zihinden sonra kalbide eğitme ve dini anlamda hızlı mesafe alma işidir. Ama yanlış adım çok kazaya sebep olabilir. Önce bilinçle karar verip doğru işi kendini vermeli oraya kendini verince de kendini bırakmalı aşama kaydetmeye bakmalıdır.

• Her mensup kendi tarikatını över. İyi araştırılmazsa zihinler karışıp bulanabilir. Sen sana uyanı bulmalıdır. Buna hazır olup olmadığına karar vermelidir. Kiminin tabiatı buna uymayabilir.

• ben adıyamandayım hiç gitmedim

0|0
    0|0
  • Dinden faydalanmak istiyorsan gerçekten meraklıysan Risale-i Nur Külliyatını al oku ve sonra bunları araştır. Zaman tarikat zamanı değil, hakikat zamanıdır.
    Bu zat da Peygamber Efendimiz (s. a. v) ın torunu Hz. Hüseyin (r. a) ın soyundandır.

0|0
    0|0
  • Hayır ama duymuştum

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Ordan geliyoruz su anda yoldayiz. Evet ehlibeyttir. Git gor ins.

0|1
    0|0
Yükleniyor...