0.7 uç kalemle ve bildiğimiz çizgili defter kağıdıyla "iyi" resim çizilebilir mi?

Elimde resim çizmek için sadece bunlar var. Gölgelendirme ve saçtaki o teller konusunda pek başarılı sayılmam çünkü hiç sevmiyorum ve genelde keskin çizgilerle çalışmayı daha çok seviyorum. Sizce bendeki bu iki malzeme ile (bir de işte peçete, pamuk gibi yardımcı malzemeler) ne kadar iyi resim çizilebilir? Ben çiziyorum gayet güzel buluyorum da başkalarının çizdiği karakalem çalışmaları görünce kendimi yetersiz görüyorum. Gerçi onlar bu tür şeyler için resim kalemleri kullanıyor bende yok o kalemlerden.Çok mu etkisi var bu resim kalemlerinin daha iyi çizimde? Ya da sırf 0.7 uçlu kalemle yapılmış çizimler gönderebilir misiniz kendimi kıyaslamak istiyorum da.

0|0
3|7

En İyi Erkek Görüşü

• Bir çizimde uçlu kalemlerde kullanılmaktadır. Ancak uçlu kalemler detaylarda kullanılır. Bir portrede kirpikler ya da dudağın çatlakları çizime yansıtılırken kullanılmaktadır.

Akademi de bende uzunca süre uçlu kalemler kullandım. Lakin istediğiniz her etkiyi uçlu kalemle yakalamanız zor çünkü uçlu kalemler HB derecesindedir.
    21 derece çizim kalemi vardır ve HB tam ortadadır. 2b 5b 9b ye kadar gider ve koyuluk derecesi artar. En koyu 9B dir. 1h 5h 9h ye kadar da en açık tonları vermektedir kalem.

İyi bir çizimde ışık gölge detay anatomi ve kompozisyon bilgisi gerekiyor.
    Siz elinizdeki kelemle illüstrasyon yapabilirsiniz en fazla. Yani minik detaylardan oluşan çizim.

Çizim kalemleri oldukça ekonomiktir tanesi 1 2 lirayı geçmez. Bununla birlikte her şey kullanılan malzemeden ibaret değildir. Nerede hangisini kullanmak gerektiğini de deneye deneye öğrenmek gerekir.

0|0
    0|0
    • Doğru diyorsunuz bence de ayrıntılarda kullanılmalı da bende kalem yok :) Evet uçlu kalemlerle istediğim sonuca varamıyorum bazı kısımlarda.. Işık gölge bilgim falan da yok eğitim almadım çünkü resim ile ilgili.. Evet deneyerek öğrenmek gerekli ki hiç kullanmadığım için sanırım her türlü kalemi resmin orasında burasında denemem gerek ki ne nerde kullanılıyormuş öğreneyim.. Verdiğiniz bilgiler için teşekkürler..

Erkekler Ne Diyor 6

• İmkan yok; yüzeysel kalır yaptığın şey... Elbette yetenek varsa etkileyici şeyler yapılabilir ama gerçekten büyük ölçüde kalite kaybı yaşanacaktır...

0|0
    0|0
    • Evet bana da yüzeysel geliyor işte.. Sizce resim kalemleri, boyaları aldığım zaman daha kaliteli çizimler yapabilir miyim? Resme yeteneğim var çünkü.

• :)))) bekleriz, takip ederiz...

• Peki teşekkürler :):)

• Yeteneğin varsa çizilebilir.

0|0
    0|0
    • Evet gerçekten yeteneğimin olduğunu düşünüyorum, normal bir insanı çizebiliyorum mesela her şeyiyle, sadece saçtaki o çizgileri beceremiyorum ve gölge konusunda biraz başarısızım. Böyle olunca da çizdiğim bana gerçekçi gelmiyor. Sizce çeşit çeşit resim kalemi aldığımda, ya da renkli kalemler aldığımda çok daha iyilerini başarabilir miyim? Yani çizerken kullandığımız materyallerin etkisi büyük mü?

• Çok etkisi oldugunu sanmıyorum araçların. :):

• Hmm :) Ama şöyle de bir şey var uçlu kalemle çizince bilirsiniz uç yani bu sert çizgiler çıkıyor ortaya belki daha yumuşak uçlu kalemlerle daha iyi şeyler çıkabilir ortaya kağıt da önemli tabi :)

• hemde çok iyi

0|0
    0|0
    • Hmm buna sevindim de ucu sert oluyor ya biraz o yüzden bana dümdüz geliyor yani.. Elinizde var mı böyle 0.7 kalem ile çizilmiş örnekler?

• çok eskiden çizerdim :ı

• Hmm peki teşekkürler :)

• Çiz gitsin bakalım

0|0
    0|0
  • Fazla görkemli olmaz bence güzel olmaz

0|0
    0|0
    • Evet ben de öyle düşünüyorum. Resim kalemi, boyaları aldığımda sizce daha görkemli bir şeyler ortaya çıkarabilir miyim yeteneğim var çünkü.

• pat

• Yetenek varsa duvara bile yaparsın

0|0
    0|0
    • Yetenek var da ben işte bu 0.7 kalemle ne kadar iyi bile olsa çizdiğim yüzeysel geliyor.

Kızlar Ne Diyor 3

• Ayni benim gibisin keskinlik on planda ama çizgili kağıda olacağını pek sanmiyorum boş ya da Kareli daha güzel oluyor yok ise çizgili kağıdı suya batır ve kurut çizgi renkleri dağılıyor ve renkli kagit duz oluyor :D

0|0
    0|0
    • Kağıdım bile yok resim çizecek ondan :D Evet keskinlik ön planda olunca bana düz geliyor resim acaba resim kalemi kağıt falan alınca bu sorun ortadan kalkar mı :D

• Hehhe :) ama dönüp baktığında zaman deymis gercekten dedigin zamanlar olmuyormu detayli cizimde :)

• Aynen öyle :)

• 2B kullan bnce. onlari daha cok seviyorum ben. ama bir bilgimm yok sadece gozune hitap efiyor

0|0
    0|0
    • Evet ben de en kısa zamanda resim kalemi alacağım ama pek anlamıyorum hangi kalem nasıldır :)

• Şimdi 0.7 bildigim kadarıyla 2b oluyor 2b kalem ile de bir 6b kalem bir olmaz ayrıca yeni basldıysan resim kalemi almanı öneririm. Çünkü uclu kalemi daha profesyonel olanlar kullanıyor.

0|0
    0|0
    • Yeni başlamadım aslında.. İlkokulda falan anlamıştım yeteneğimi ortaokulda daha da geliştim ama hiç hayatımda resim kalemi kullanmadım. Sonra ortaokulun sonlarına doğru bıraktım daha da hiç bulaşmadım şimdi üniversite 1. sınıftayım bir heves geldi de ne kalem var adam gibi ne kağıt :D

• Sen bilirsin aklına takılan bir sey olursa sorabilirsin :)

• Tamam teşekkür ederim :)

Yükleniyor...