En beğendiğiniz Mevlana ya da Şems sözü nedir?

Mevlana ve Şems candırr

Öncelikle iyi bayramlar :) En beğendiğiniz Mevlana yada Şems sözü nedir?

1|0
3|11

En İyi Erkek Görüşü

• sevdiğim ender dini önderlerdendir.bu lafı etmiş bir insan kötü olamaz

Sevgide güneş gibi ol, dostluk ve kardeşlikte akarsu gibi ol, hataları örtmede gece gibi ol, tevazuda toprak gibi ol, öfkede ölü gibi ol, her ne olursan ol, ya olduğun gibi görün, ya göründügün gibi ol.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 10

• Sensizliğe alışmak...Her türlü teselli sözü bir ihanet geliyor kulağıma. Ne tuhaf ki dün seni bana kötüleyen diller,bugün sensizliğin efkârındaki Mevlânâ'yı teselli için dil döküyorlardı. Her türlü teselli sözü bir ihanet geliyor kulağıma. Parmaklarım alev alev yanıyor.Kâğıt tutuşacak mektup yanacak diye çekiniyorum.

Cehennemden betermiş seni kazanmak için senden uzaklaşmak. Kırk senedir beklediğimdin. Geç bulduğumdun. Şimdi yoksun. Daha kaç sene bekleyeceğim.Çöldeki kumlar kadar susuzum. Gelişin nisan yağmuru olsun.Hanidergâhımızın avlusuna bakırdan koskoca bir taş koymuştum.Nisan yağmurları dolsun da orucumuzu bin bereketli yağmurla açalım diye.Gönlümün nisan yağmurlarıyla ıslanan gülü açmayacak mısın hâlâ? Sözlerin kulaklarımda hâlâ taze.Kelimeler yıldız yıldız.Cümlelerin mehtapların en şahanesi.Tebessümün geliyor gözümün önüne. Vuslat gibi güzel bir sabah güneşi gülüşlerin.Biz birbiriyle genişleyen, kenetlenen ve sonsuzlaşan tek ruhuz.

Gel ŞEMS,ayakların kudüm olsun,kolların rebap,soluğun ney olup vuslat müjdesini üfleyerek gel. Nasıl bir pınarsın sen ŞEMS? İçtikçe susadığım.Nasıl bir ateşsin sen ey ŞEMS? Yandıkça serinlediğim. Sen görünüşe erişemediğim pasını silemediğim. Karanlığım, Güneş'im.Gönlüm,aziz dostum!

Nerelerdesin,ya dön artık yurduna,ya da iki satır yaz bize... Kim gücendirdi senin o nazende yüreğini,hangi kem söz,hangi sinsi nazar seni benden kopardı,ey ŞEMS.Varım yoğum sensin. Sende yoksan ben bir hiçim bilmez misin? Kavline mestân olan Mevlânâ'ya ayrılığı hediye etme. Etme ŞEMS...

0|1
    0|0
  • Şu iki koca alimi madara ettiniz ya la.

0|1
    0|0
  • Mademki kendinde bir dert veya pişmanlık hissediyorsun; bu, Allah’ın sana olan yardımının ve sevgisinin bir delilidir.

Sen değerinle ve düşüncenle, iki âleme de bedelsin, ama ne yapayım ki kendi değerini bilmiyorsun.

Bazı insanlar vardır ki selam verirler ve selamlarından is kokusu gelir. Bazıları da vardır ki selam verirler ve onların selamından misk kokusu gelir.

Denizin kenarına kadar, ayakların izi vardır. Ama denize girdikten sonra ne iz kalır, ne işaret.

0|0
    0|0
  • Ay doğmuyorsa yüzüne

Güneş vurmuyorsa pencerene

Kabahati ne güneşte ara ne ay da ara

Gözlerindeki perdeyi arala ( Hz Mevlana )

0|0
    0|0
  • bir gün ulak mevlanaya şemsle ilgili haber getirir mevlana üzerindeki çulu ulağa verir deler ki '' efendimiz bunların hepsi yalan '' olsun der mevlana yalanına çulu verdik gerçeğine canımızı veririrz

0|0
    0|0

• Nereden biliyorsun hayatın altının üstünden daha iyi olmayacağını?

0|0
    0|0
  • ya olduğun gibi görün yada göründüğün gibi ol ( mevlana)

0|0
    0|0
  • ne olursan ol gel

0|0
    0|0
  • buolsun1 sen gelme ..

0|0
    0|0
  • asla geçmişte yaşama ama geçmişten daima ders al

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• · Korkunç bir kurban bayramı olan kıyamet günü, inananlara bayram günüdür, öküzlere ölüm günü.

1|1
    0|0
  • Nice insanlar gördüm, üzerinde elbisesi yok.

Nice elbiseler gördüm, içinde insan yok.

0|0
    0|0
  • zor ise sev,ama sevmiyorsa zorlama

0|0
    0|0
Yükleniyor...