Risalei nur okumak şirkmi?

Geçen arkadaşım bana bunu okuma dedi, niye dedim bu kitap Kendisini Kuran a eş tutuyor dedi,Kurandan bir olay söyledi, insanlara bu kitabın benzerini getiremezsiniz denmiş, bu Kuran mucizesiymiş, Allahın kelamı olduğu belli dedi Kuran için, Risalei nur içindeki öykülerin Kuranda ki öykülerin açıklaması olması, bir insanın Allah ın kelamına eşit söz yazması demektir dedi,bunu okuma şirk yapıyorsun, vebalinden kalkamazsın dedi kafam çok karıştı, arkadaş dindar araştıran birisi, sizce yanılmış olabilirmi

0|0
5|8

En İyi Erkek Görüşü

• boşver hepsi de dini kullanıyo dini

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• Şirk değil diye biliyorum sonuçta bediüzzaman kafir değildi.. Yazılanları okuyoruz anlamıyoruz ruh anlıyormuş öyle duydum

0|0
    0|0
    • Arkadaş bunuda söyledi, Kuran anlaşılır bir kitap, ve Anlaşılır olduğunu belli eden ayetler var dedi, Kuran a denk nasıl tutuyorsun dedi, kendimi kötü hissettim

• Kurana denk tutarak okumuyoruz ruhumuzun ihtiyacı olduğu için okuyoruz ağzı olan konuşuyor o arkadaşa bakma sen

• Arkadaşına söyle okusun baksın şirk ne demek

0|0
    0|0
  • bence de şirkiin ne olduğunun öğrensin önce risalenin yazılmasına bizzat hazret Ali yardım etmiş o zaman tefsir yapan bütün alimler şirk koşmuş

0|0
    0|0
  • Kuran'ın tefsiridir, tefsir açıklama demek olduğuna göre neden şirk olsun ki, Kuran'ı açıklıyor ama ondan önce Kuran'ı oku anla sonra tefsir oku aklın karışabilir

0|0
    0|0
  • istediğini okuyabilirsin. şirk mirk değil istersen onu okursun

0|0
    0|0
    • Arkadaşın dediğin de yanlışlık var mı, kafamı karıştırdı, insan yazabiliyorsa Allah neden gönderdi Kuran ı dedi

• Durun bir allaha soralım 1dk bekleyin...

Erkekler Ne Diyor 7

• Risalei Nur'dan korktukları için böyle söylüyorlar.
    Kur'an'ı yorumlayan büyüm bir alim Bediüzzaman'ın kaleminden çıkan bir eser bu. Kur'an'ı okuyan her insan bazı ayetleri anlamayabilir bu yüzden büyük din alimleri halka açıklamak için Kur'an'a uygun eserler vermiştir.

Bu gibi sözlere kanma sakın. :)

0|0
    0|0
  • arkadaşının doğru bildiğini nerden biliyorsun dostum. bak ben müslüman değilim ama müslümanda şirkin günahı cidden büyük boyutlardadır o arkadaşın ne biliyorki sana öyle söyleyebiliyor. onun bunun lafına aldanma ama o kitabıda kutsal kitapla bir tutma!. o kitabı okumak yerine kuran oku daha iyi.

0|0
    0|0
  • Yok oyle birsey bos bos konusmus arkadasin o zaman imami gazaliyi de okumayalimm hic bir dini kitap okumayalimm cahilligin de bu kadari pes dogrusu

0|0
    0|0
    • Âyetleri kendi hikayeleri ile açıklıyor, buna kimsenin gücü yetmez dedi, imam gazali yi okumadım nasıl açıklıyor bilgim yok

• Imami gazaliyi oku o da ayni sekilde acikliyor kardesimm bunlara inanma sadece yasadigi olaylari kurani kerimdeki kelamlarla acikliyor bunda ne var ki adi ustunde bediuzzaman zamanin alimi bedisi demek herseyi islam icin yapmis bir insan nasil olurda sirke dusebilir ki

• Kendi hikayeleri ile açıklamak maddi örnek vererek anlamayı kolaylaştırmak demektir

• mao yu hitleri marxı che yiokumak şirk olmuyorda risale mi okumak şirk açın baştan aşağı okuyun sonra kendi kararınızı verin ön yargılardan sıyrılın

0|1
    0|0
  • Birader Kuran'a denk tutup okuyan bulamazsın, internet denen çöplükte ne okurlarsa kabul ediyorlar.

Kuran'ı açıklıyor, müslümana öğütler veriyor kitap sadece.

0|0
    0|0
  • onu dıyen bılgısızlıgıne yansın risalei nur bize kuranı açıklıyor

0|0
    0|0
    • Kimse kendi öykülerini Kuranda ki öykülerle denk tutamaz, direk açıklamaya çalışabilir ama başka öyküler le açıklarsa, Kurandaki öykülerle denk olacagını ve bu Kuran ile çelişiyor dedi

• Tefsir, Kur'ân-ı Kerim'in lafızlarından kastedilen mânâları beşer takati ölçüsünde açıklamak, demektir. Kur'ân'ın en yetkili müfessiri, Hz. Peygamber'dir (a. s.). "Sana da, ey Resûlüm, bu Zikri indirdik ki kendilerine indirileni insanlara açıklayasın." (Nahl sûresi, 16/44) ayeti bunu açıkça belirtir. Onun Kur'ân hakkında üç mühim görevi vardı:
      1- Tebliğ
      2- Tebyin (açıklama)
      3- Tatbik.

• " Risalei nur içindeki öykülerin Kuranda ki öykülerin açıklaması olması, bir insanın Allah ın kelamına eşit söz yazması demektir dedi "

Bu cümleyi kendince anlamaya çalışsan zaten sıkıntı olmaz. Sence doğru bir düşünce mi bu cümlede ki?

0|0
    0|0
Yükleniyor...