Erkekler yapınca neden suç olmuyor?

Neden erkekler yapınca suç olmuyor da, kızlar yapınca hep suç oluyor?

0|0
10|13

En İyi Kız Görüşü

• Çoğunluk da, hiç bir şey anlamamış gibi; "Ne..?", "Ne yapınca.?" gibi sorularla saf ayağına yatıp, zeka örneği segilemişler..

Başka ne olabilir ki.? Seks tabii ki.. Ya evliyken başka bir erkekle, yahut da evlenmeden önce yapılan seksden bahsediyor arkadaşımız..

Bunu anlamayan var mı içinizde..? Sanmıyorum..

Eğer, kendi ayaklarının üzerinde durabilen, yani ekonomik özgürlüğünü kazanmış bir kişiliksen, ailene bağımlı yaşamıyorsan, erkeklerin yaptığı her şeyi özgürce yapabilirsin.. Seni suçlasalar bile bunun o kadar önemi yoktur..

Ancak, kendi ayakların üzerinde duramıyor, birilerine bağımlı halde yaşıyorsan, bağımlı olduğun kişilerin dediğinden çıkamazsın.. Eğer çıkarsan seni kapı dışarı ederler ve kendi başına kalakalırsın..

Bu durum toplumun erkeklerle kadınlara farklı bakışları yol açmaktadır.. Namusunu koruması gereken sadece kadınlar olmakta, erkeklerin namusları ise sadece evlerindeki kadınların namuslu olmasını sağlamak olmaktadır.. Hatta, kadının baş örtüsü dahi, erkeğinin namusu olmaktadır..

2|1
    0|0
    • butun mesajlarınızda hemen hemen aynı kararlılık var. Yazdıklarınızı gercekten önemsiyorum ve burdakı bırcok kısıye yol gosterdıgı cok acık. Kadınların ekonomık ozgurluklerını kazandıkca daha ozgur olacakları bır gercektır ama ozgurlukten kasıt her ıstedıgını yapabılmek degıldır tabı kı.cunku ozgurlukler baska bır ınsanın sınırına dayandıgında son bulur.genel olarak katılıyorum dusuncelerınıze

• @zeus3572, hakkımdaki güzel sözlerin ve yorumunla cevabımı katkıların için çok teşekkürler.. :)

Erkekler Ne Diyor 13

• Toplumumuz son derece adil bence. İki cinsiyete ayrı ayrı serbest bırakılan şeyler var. Örnek olarak; erkek mini etek giyse suç olur ama bayanlara serbest :)))

3|0
    2|0
  • Soru daha net bir kalıba oturtulabilir tabi ama sanırım ben anladım o nedenle temel den yanıt vereyim.Bazı örümcek beyinli zavallılar özellikle doğu daki töreciler kız çocuklarının olmasından utanıp suçuluk duyuyorlar ve bundan dolayı o çocuğu doğumuyla beraber suçlu olarak görebiliyorlarsa,ilerleyen yaşlarda o kız çocuğunun yaptığı herşeyin suç olarak görülmesi gayet doğal dır...

4|0
    1|1
  • Ne yapınca pardon ablacım?

2|0
    1|0
  • neyden bahsettiğine bağlı. seksten bahsediyorsan ki başka birşey olacağını sanmıyorum toplum yapısıyla alakalı. yoksa erkeğin de yaptığı suçtur. aslında erkeğinki suç olmalı.

0|0
    0|0
  • tamamen kültür geçmişten gelen bir tavır ve uzun bir süre değişeceğini sanmıyorum ama belki şeyde olabilir erkek sadece yapar gider ya ama kadının üstünde leke diye kalır erkekten bir şey eksilmez ama diğer yandan kızlığını kaybeder. böyle bişey olsa gerek

0|0
    0|0
  • erkek ne yapınca suç olmuyor soruyu güncellersen bizde düşüncelerimizi yazarız

1|0
    2|0
  • erkeğe herşey serbesttir felsefesinden hiçbir zaman gitmem ama bu soruda sen git demişsin ben yaparim valla ama daha hiç yapmadim

birazda toplum görüşü bu

1|0
    0|0
  • Biz ne yapıyoruzda suç olmuyo siz yapınca suç oluyo ?

3|0
    1|0
  • erkeğin namusu yoktur çünkü bütün erkekler namussuzdur. kızların da namusu bacak aralarındadır, yaparlarsa namussuz yapmazlarsa namusludur. konu bu kadar basit.

0|0
    0|0
  • iyi de ne ?

2|0
    2|0
  • aslında çok basit "Yaratilista var allah kadınlara güvenseydi zar koymazdi"

0|0
    0|0
  • böyle anlamı eksik konular açmayın kardeşim rica ediyorum ya---

1|0
    2|0
  • ben yaparim ben erkegim

0|0
    4|0

Kızlar Ne Diyor 9

• yıllardır süregelen bi zihniyet bu. bence daha çok dinsel inançlarla ilgili bişey. dinde yasaklanan bişey türk düşünce tarzıyla birleşince o yasak sadece kadınlarda geçerli olur. bence önümüzdeki 10 yılın gençleri anne-baba olunca bu zihniyet büyük oranda değişecek.

1|0
    0|0
  • Çünkü erkek egemen toplumda neyin suç olup olmayacağına yine erkek karar verir.

Kadın ne yaparsa yapsın kadın suçludur. Kadın cinsiyetinde doğduğu için suçludur zaten.

Bu düşünce hastalıklı mıdır, evet.

0|1
    0|0
    • Ataerkil toplumların genel olarak kadına bakısı ve kadına cızdıgı rol ıcınde dogmus bır erkek cocugunun kadına bakısı elbettekı hastalıkla baslar lakın kısının kendını gelıstırmesı ve kadının ıfade kabılıyetınn artması gerekır.dolayısıyla ıkı cıns acısından da gecerlı olan cehaletın yok olmasıyla mumkun olabılecektır suan konustugumuz hastalıklı dusuncenın yok olması

• @zeus3572: Teşekkür ederim.

• Ne yapınca bacı :)

1|0
    1|0
  • ne?

0|0
    2|0
  • Çok saçma kanunun erkeği kadını yok!

1|0
    1|0
  • ne yapinca?

0|0