Kapat

K. mark Sosyalizm dibi açıdan ve Eşitlik açıdan nasıl goruyorsunuz?

İşlevleri neler ne işe yarar Sosyalizm in topluma yararları var mıdır yok mudur varsa neden yoksa neden

0|0
2|2

En İyi Kız Görüşü

• Başıma bir iş gelmeyecekse (ki aslında bunu deyince hep geliyor) hiç sevmediğim bir sistemdir. Ben kapitalistim.

He kimi zaman 94lü bir kız karşıma geçer, ağzını yaya yaya ''Yeaaa bence üniversite okumak çok saçma yanee, bu devirde salaklık, ben kazandım ama gitmedim'' der. Boyu 175+, bedeni de 34 olduğu için sadece 10 günde 3 kişinin asgari ücretini kazanır... O zaman 'eeeh yemişim l*n eşitlenelim fakirlikte' diyorum. Öyle anlık gaza geliyorum anlayacağınız... Sonra gene sakinleşiyorum. Benim de boyum 171, ben de kazanırım ki...

Neyse neyse... Ne diyorduk. Sosyalizm, herkesi temelde eşitlemeye çalışan bir sistem. Zaten bu gerçekleşince Ütopya da gerçekleşecek ve devletler ortadan kalkacak. Sınıf diye bir şey olmayacak. Herkes gerektiği kadar üretiyor, ihtiyacı kadar çalışıyor, sonra bir sürü boş vakti oluyor ve hobilerine zaman ayırıyor, mutlu mesut yaşıyorlar. Kimse kimseyi kıskanmıyor, hırs falan da yok. Maşallah cennet gibi sistem...

Ne yahu bu? Bu nasıl bir Ütopya :D Doğamızda hırs vardır arkadaşlar, en temel kodumuzdur. Diğerini ezmek ve daha yukarı çıkmak. Yani ben bu komünizm sosyalizm falan pek sindireemdim. Yemez bu sistem. Asla da tutunamayacak, olamayacak bir şeydir bence. Ütopyadır işte.

0|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder
Sponsorlu

Kızlar Ne Diyor 1

• İyi yanlarının handikaplarindan daha fazla oldugu kesin. Yanlış politikacılar sistemleri mahveder sadece.

0|0
    0|0
    • Bence mahvetmez tam tersi eşitliği göz önünde alan bir anlayis

• Oyle tabiki. Yanlış politikacilar dedim. Gorbaçov gibi.

• Tamam anladım :)

Sponsorlu

Erkekler Ne Diyor 2

• karl marx Sadece Kapitalist sisteme Karşı Yaptıgı Yapacağı İnkalaplar İçin Seviyorum !
    Ama bu Ülkede Kominizim=Kürt Milliyetçiliği :/
    Ben İse Ulusal Koministim
    Yaşasın Galiyevizim !

0|0
    0|0
    • Kürt miliyetciligi esasına göre Sosyalizm devlet anlayış olması pkk kuruluş amacında da bu var zaten

• Sence Öyle mi ! 35 senedir Haksız Yere Ölen Şehitler !
      Kurtulus Savasında Katılmayıp Özerklik İsteyen Halk !
      Vergi Vermeyip Dersim Diyen Halk !
      Bir Gram yararı Geçmeden Pkk Kurulusu İstemek Doğru mu !
      Atatürk'ün Kürt Politakası. Savaşa Katılsaydı Özerklik Vericekti Kürtlere Ama Kürtler Seyh-i Said İsyanları Yaptı (Emperyalist) Güçlerle Birlikte ! HAKSIZ Yere Hak Aramak İyi mi?

• Kurtuluş savaşına katilmadigibi nerden biliyom Erzurum Kongresi Sivas Kongresi ve doğu müdafaa hukuk cemiyeti bunlar kurt bölgeler şu an dediğin tek ulus devlet anlayışı halkı asıl ve kültür yozlaşma goturuyor

• Halkı sömüren bir sistem nasıl faydali olabilir

0|0
    0|0
    • O kapatılır ve emperyalizm değil mi Sosyalizm eşitliği one alan bir sistem

• Kapitalizm insanların zenginleşmesine müsade eder. Fırsat eşitliği var bir kere. Akıllı biriysen zengin olabilirsin patron oluo iscilerine iyi standartlarda is saglayabilirsin. Patron kötü standartlarda çalıştırıyor diye koskoca bir sisteme insanı sömürüyo diyemezsin. Komünizm cidden kölelik bak bunu anla

• Size göre böyle

Yükleniyor...