Aklınızda kalan ve size ''vay bee!'' dedirten kitap cümlesi neydi?

Benim etkileyen bir yığın cümle var ama aklıma bu soruyu getiren bu cümleydi..
Aklınızda kalan ve size ''vay bee!'' dedirten kitap cümlesi neydi ?
Ya sizin ki ?

Güncellemeler:
...
Vay bee.. Kitap okuyan insanların varlığını bilmek ne güzel bir şey.. İyi ki varsınız dostlar :)

0|1
16|11

En İyi Kız Görüşü

• kafka'nın milenasına mektup araları unutulmazlarım arasında ;

belki önümüzdeki ay prag’a gelebilirim diyorsun. gelme diye yalvaracağım sana neredeyse. hayır lütfen gelme sonunda dönmek zorunda kalacaksın nasılsa değil mi?

1|1
    0|0
    • Az önce bir Kafka sözü daha okudum.. Aynen şöyle diyordu ''Beyinlerimiz savaşsın isterdim. Ama görüyorum ki siz silahsızsınız bayım.''.. Kafka'nın her cümlesi beyni mıhlarcasına.. Çok Teşekkürler bu güzel insanın sözleriyle bu soruyu anlamlandırdığınız için :)

• teşekkürler (:

• Asıl ben teşekkür ederim :)

Kızlar Ne Diyor 15

• ".. hiçbiri benden özür dilemedi; biri bile. ne öyle duygusuzca içime girdikleri için, ne bütün o sancıları çekmeme ve bundan utanç duymama neden oldukları için, ne de benimle alay edercesine bu kadar uzun bir süre ve bu kadar aptalca yalanlar söyledikleri için. bu yaptıkları için onları bağışlamamı hiçbir zaman istemediler benden; ben de onları hiçbir zaman bağışlamadım."
    Sana Gül Bahçesi Vadetmedim/Joanne Greenberg..

0|2
    0|0
  • En son etkilendiğimi yazayım:

Şehre söylemek, duvarlara yazmak istediği şey şimdi aklına gelmişti işte. Bu hem resmi, hem şahsi görüşüydü; hem kalbinin, hem de dilinin niyetiydi.
    "Ben bu alemde en çok Rayiha'yı sevdim," dedi Mevlüt kendi kendine.

Orhan Pamuk-Kafamda Bir Tuhaflık

1|1
    0|0
    • Vay bee.. Teşekkür ediyorum tekrar hatırlattığın için :) Geçen yıl bu zamanlar okumuştum ilk olarak :)

• orhan pamuk da az bucuk sizofren 22 yaşında baslayıp 26 yaşında kitap bitirmek her harfine aşık biri olduğunu gösterir özenli ve disiplinli bunun için onuda severim.

ya çok sevip takip ederim biliyormusun iğne ipliğini sor parçalara böler anlatırım o denli ısrarla hastasıyım. seni takip edip gelmesem soruyuda göremem yalan olurdu.
      benim demek senindirkine<3

• Her şeye rağmen bilmediğim bir hikâyenin başrolünü oynuyorum. Sonu nereye gider belli değil, seveceğim kaç şarkı kaldı bilmiyorum. Herkes gibi, her şeyden habersiz yaşıyorum. Ne zaman karşıma çıkarsın, hangi şarkıda ilk dansımızı ederiz hiçbir fikrim yok. Ayrıntılara takılmaya gerek yok belki de… Hikâyeme katıldığın gün sarılır konuşuruz bunları.

-Ahmet Batman-

0|1
    0|0
    • Okuduğum en güzel cümlelerden biriydi.. :) Arşivime bir alternatif daha kattığın için teşekkür ediyorum :)

• Kitap isimlerini öğrenmeye geldim :)

0|1
    0|0
  • 0|1
    0|0
    • Çok güzel cümleler bunlar be.. Bu kitap kimindir?

• Sen çıkarıyosun ben napayım👿
      Neyse soran kızmadan gidiyorum ben.
      Bize de bekleriz, hep deplasmanda yeniyorum seni sıkıldım😊

• Yeniyormuş, peehh. Şu hayal dünyandan çık artık. Fazla sıkıcı oluyor. 😏 Hadi güle güle maviş ✋ @Vakko

• Sırf mutsuz olmak için seni sevdiğimi düşünüyorum bazen.
    -Oğuz Bal
    Bonus: http://i.hizliresim.com/oADMYo.jpg

0|1
    0|0
  • İntihar haramdı bizde yüzümüzü astık...

0|1
    0|0
  • Daha çok anlat” dedim.
    “Hoşuna gidiyor mu?”
    “Çok. Elimden gelse seninle sekiz yüz elli iki bin kilometre hiç durmadan konuşurdum.”
    “Bu kadar yola nasıl benzin yetiştiririz?”
    “Gider gibi yaparız.
    Şeker Portakalı, José Mauro De Vasconcelos

0|1
    0|0
  • Amaann hepinizin sevgilisi olsun, sakın ha yalnız kalmayin. Geri zekalılar. Hepinizden nefret ediyorum.

0|1
    0|0
  • Hayatı terbiye edemiyorsan, gülerek küfredeceksin :))

0|1
    0|0
  • "Sana bir isim verene kadar tek sıkıntım sana bir isim vermekti, ismi verdikten sonraki tek sıkıntım ise o ismi unutmak" şizofreni yalnız oynanmaz

0|1
    0|0
    • Harika bir kitap ismi... !! Bunu da ekledim okunacaklar listeme.. Teşekkürler :)

• afganistan'da çocuk cok ama cocukluk yok ...

0|1
    0|0
  • Zamanı doldurmak derler.. Saçma ! Zaman bizi doldurur.

0|1
    0|0
  • Ben dondurma sevmem ki !

0|1
    0|0
    • Hmm. Özel bir anlamı var sanırım :)

• hani doc vardı ya deneğini öldüren bilim adamı, ölmemek için ülke ülke gezerken bir yerde canı dondurma çekiyor ve kdrşıdan karşıya geçerken ölüyor ölmeden önce 'Ben dondurma sevmem ki' diyor ve biz de anlıyoruz ki ölmesinin sebebi David Caine

• Tamam şimdi oldu işte :))) Teşekkür ediyorum bu hatırlatma için.. Şimdi çok daha iyi kavradım :)

• hangi kitap bu paylaşımını yaptığın

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 11

Yükleniyor...