Tarihi romanlar hakkında...

Bu güne kadar çok tarih romanı okudum. Belki atladığım güzel kitaplar olmuştur. Okuduğunuz, önerebileceğiniz tarih romanları varsa, isimlerini yazarsanız sevinirim. :)

0|0
2|11

En İyi Erkek Görüşü

• can yayınlarından 3 cilt büyük iskender var...

link

Manfredi'nin yazdıgı bu tarihsel roman, makedonyadan cıkıp anadoluyu geçip hindistana kadar giden gencecik bir komutan olan büyük iskenderin hayatını anlatıyor. Hic bitmesini istemedigim bir romandı..bitince cidden üzüldüm. askları, düsmanları... cekilen film bu romanın yanında yetersiz kalır...

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 10

• mehmed niyazinin çanakkale mahşeri kitabı çok güzeldir.tanrının kırbacı attila diye bi kitap vardı o da baya güzeldi.roger crowley in 1453 kitabı güzeldir istanbul için yapılan savaşı iki milletin gözünden anlatmakta ilk aşamada aklıma gelenler bunlar :)

1|0
    0|0
    • çok teşekkürler.. şimdiden kitapları araştırmaya başladım. bu arada tanrını kırbacı atilla kitabını arkadaşım da gördüm gerçekten güzel kitap yanılmıyorsam Thomas R.P. Mielke aitti değil mi?

• Mutlaka okuyacağım.. tekrar teşekkürler..

• en büyük zevklerimden tarihi kitaplar okuma aklıma gelirse daha söylerim :)

• son yeniceri

1|0
    0|0
  • Bilmem tam tarihi sayılır mı

Vladimir Bartol Alamut(özellikle tavsiyemdir)

Bozkırın Efendisi Cengizhan Jacop Abott

1|0
    0|0
  • yavuz bahadıroğlu serisi...50 den fazla kitaptır hepsini okursan türklerin anadoluya girişinden osmanlı nın kuruluşuna kadar tüm türk-islam tarihini hatmedersin.Çok akıcı çok güzeldir romanları seveceğinden eminim.

1|0
    0|0
  • I Claudius - Robert Graves

Ben Cyrus "Zerdüşt'ün oğlu" - Gore Vidal

Julian Apostate - Gore Vidal

Konstantin, Fausta ve Helena - Radi Dikici

Theodora - Radi Dikici

1|0
    0|0
  • c.c.humpreys-vlad:son itiraf vlad drakulun hayatını roman tadında anlatıyo

1|0
    0|0
    • bu vald drakul ,Voyvoda III. Vlad Tepeş değil mi? namı diğer kazıklı voyvoda ya da kont drakula..off biliyorum o adamı..çok farklı bir kişilik ya..

• evet vlad tepeş,kazıklı voyvoda ne dersen adına :D

• hiç tarihi roman okumadım . . .

Ama bir tarihi romanın bir tarih ders kitabından faydalı olacağını bilirim . . .

1|0
    0|0
  • Eski zamanlarda geçen kurguları seversen, Puslu Kıtalar Atlası'nı tavsiye ederim.

1|0
    0|0
  • abdülhamitin kurtlarla dansı1-2 yazarı siyasi görüşüme ters olsa da beğendiğim bir kitap...

1|0
    0|0
    • evet her ikisini de okudum.. mustafa armağan'n kitaplarını severim..

• siz böyle kitap sorusu sordukça benim kitap okuyasım geliyo yaa

0|0
    0|0
    • Ee oku o zaman kitap tavsiyelerin de buluna bilirim..

• ben de meslek lisesi mezunuyum ama ben lise1 de okudum o zamanlar sınav kaygım yoktu yani.. kitabı 9 günde bitirmiştim tarih ve edebiyat derslerini olumlu yönde etkiler ama diğerlerini bilemiyorum etkilmez sanırım...günde 20 sayfa oku derim..

• iyiymiş:)))

Kızlar Ne Diyor 2

• zafer vaat etmeyen topraklar - ankara savasıyla baslıyo yıldırımın beyazidin yenilgisi esaret hayatı, şehzadeler arası çekişmeler vs.. 2. side var bu kitabın adını hatırlayamadım şimdi onun

1|0
    0|0
  • tarihci- elizabeth kostova daha yarısındayım, oldukca kalın bir kitap ama guzel. voyvoda tepes i anlatıyor

1|0
    0|0
Yükleniyor...