Neden turku degil de sarki?

bir suru anlamli icten duygusal turku varken ne diye gidip sarki dinliyoruz ki? Bu da mi toplumsal baski? Sarkilar artik soz degil melodi icin var Ama turkuyu dinlerken adam bisey anlatmaya calisiyo anliyosun falan daha guzel degil mi?

0|0
6|5

En İyi Erkek Görüşü

Kızlar Ne Diyor 6

• Bence de turku yarim :DD

0|1
    0|0
  • Türkü içtendir, samimidir, derindir...
    Herkes anlayamaz, sahip çıkmak gerek.
    Ben çok severek dinliyorum zaten özümden geliyor, 1 Yaşında bir Meleğim var Türkü dinletiyorum huzur buluyor yavrum.

0|0
    0|0
    • Masallah cok iyi yapiyosun. Serdar ortaci dusundukce bende turku dinlemeye baslicam sanirim :)

• O topiği hiç sevmem asla da dinletmem.
      Memleketimde on numara ozanlar, Ezgiler var.
      Kızım biraz kültürlü yetişsin, kültür mantarı Özenti olarak değil :)

• Evet dedigin gibi cok guzel insanlar varkeN o cok asagida kaliyo :)

• şarkıda da anlıyorsun, ikisinin yeri ayrı bence, karşılaştırmak gereksiz

0|0
    0|0
    • Ikisi de ezgiyle soylenen duygu belirten siirlerdir. Son yillarda anlamsiz ama melodisi ritmik sarkilar bas ustundeyken duygulara hitap eden turkuleri geri plana ittik. Bence dikkat cekmek adina guzel bisey yapiyorum

• sana anlamsız gelen başkasına anlamlı gelebilir, melodisi güzel olan bişeyi dinlemenin nesi kötü ki
      herkes aynı tarzdan hoşlancak diye bişey de yok

• Anlamli gelecek. bisey yok ki sozleri sadece melodiye uysun gmdiye yaziyolar artik bu sarki sanatina saygisizlik bence. Ozensiz populer sarkilar uretip cok satanlar listesine girmek sanati ve sanatciyi ileri goturmez geri goturur. Ama en nihayetinde zevk meselesi o konuda lafim yok

• Benim pek hoşuma gitmiyor tarz zevk meselesi

0|0
    0|0
  • Ahmet Kaya iyidir :) ama şarkı da severim yerine göre yani..

0|0
    0|0
  • Öyle şarkılar da var türkü de dinlerim şarkı da şiir de ama duygunun bana geçmesi gerekir

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• Haklisin dostum oyle.

0|1
    0|0
  • Bu sorudan yola çıkarsak; İlahi varken neden türkü dinliyoruz? sorusuna ulaşırız.
    Fazla kurcalamamak gerekir. Zevk meselesi.

0|0
    0|0
  • Türküler gerçekten manalı ezgiler

0|0
    0|0
  • güzel şarkılarda var türkülar kadar içten olan ben ikisinide dinlerim.

0|0
    0|0
Yükleniyor...