Kitap okurlarının, kitap okuma alışkanlıkları ve ihtiyaçlarını öğrenmek için ne gibi sorular sorulabilir?

Arkadaşlar kitap üzerine bir uygulama yapıyoruz. (App.)
Fakat önce bilinçli kitap okurlarına belli başlı soru yönelterek uygulama ile ilgili ne özellik neye ihtiyaçları var bu tarz soruların cevabına ulaşmaya çalışıyoruz.Öncelikle:
Siz benimle kitaplarla ve uygulamalarla ilgili sohbet ediyor olsaydınız, bana ne sorular sorardınız?

Güncellemeler:
Sorum tam net değildi sanırım düzeltmek gerekirse:
Uygulama sahibi sizsiniz yazılım aşamasına geçmeden ve bir uygulamanız olduğunu söylemeden bende benim ihtiyaçlarımı öğrenmeye çalışıyosunuz. Bu sohbette bana ne sorardınız?
Kafası karışan arkadaşlar olay şudur:
Ben size bir uygulamam olduğunu söylemeden kitaplarla ilgili sohbet edicem ve sohbette konu konuyu açıcak ve ben sizin kitaplarla ilgili bir app. da nelere ihtiyacınız olduğunu çıkarıcam ortaya.
Diyorumki:
Bu dediklerimi yapan siz olsaydınız. Okurlara neler sorardınız?

1|1
36|39

En İyi Erkek Görüşü

• Ne tür kitaplar sorusu basit kaçardı. Kitaplarla konuşan, kitapları dinleyen birileri ile konuşarak ilginç sorular bulabilir ve uygulamana katkı sağlayabilirsin. Kitabın bazı cümlelerinin altı değil kitabın adı çizilmeli.
    Kitabın eş anlamlısı nedir senin dünyanda? Kapağı olan ve okumalık bir şey mi yoksa benliğini bulduğun bir ruh mu?

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 36

• Hangi tarz roman sevdigini?
    Hangi sıklikla okudugunu?
    Bir romana en fazla ne kadar para verecegini?
    Pekii bu roman app te olsa ona ne kadar para verecegini?

0|0
    0|0
    • 1-sürükleyici, polisiye ve tarih içeren, fantastik romanları
      2- eğer sürükleyici ise bitirene kadar devam arada göz dinlendirmesi yaparım
      3-parası hiç önemli değil fiyatı neyse veririm.
      4- app ne demek bilemiyorum ama yukarıda belirttim ayrıca kitabı gidip almayı tercih ederim :)

• Ek- kıro olup olmadığını.

• Hangi tür okumayı seviyorsunuz ?
    Okuduğunuz kitabın size ne verdiğine ne kadar dikkat ediyorsunuz?
    Kitap seçerken veya Hangi alanda kitap seçiceğinizi nasıl karar veriyorsunuz?

0|0
    0|0
  • Bildigin yazarlari iyi tanimali bilmediklerini mutlaka arastirip okumalisin

0|0
    0|0
  • Hangi genre okumayi seviyorlar ve kitap onerisi onemli mesela bir tarz kitap bitirdikten sonra insan bir boslukta hissediyor kendini hani cok alisinca falan iste sizin uygulama, o kisinin okudugu kitaplara gore baska kitap oneri verebilir hani su kitap sizin ilginizi cekebilir ki devam edelim okumaya.

En cok hangi kitabi sevdiniz, hangi genre/tarz kitaptan hoslanmiyorsunuz falan diye sorabilirsiniz.

0|0
    0|0
  • hangi tarz roman sevdiğini
    hangi sıklıkta okuduğunu
    kitap sevmiyorsa bunun neden dolayı kaynaklandığını
    hangi yazarları sevdiğini ve bunun neden dolayı kaynaklandığını niçin sevdiği
    hangi yazarları sevmediğini ve bunun neden dolayı kaynaklandığını niçin sevmediği
    kendisi için kalıcı özgün akıcı kitapların neler içerdiği vs vs.

0|0
    0|0
  • hangi tarz roman sevdigini sorarim. ardindan ortak paydalarimizi kesfetmek icin su kitap cok guzel okudun mu vs, diye birkac tane kitabi okuyup okumadigini sorarim.

cok sik kitap okuyan biri olmadigim icin benim sikintim okudugum yere okuduklarimin cogunu unutmam bu anlamda onemli buldugum yerlerin altini cizsem ve her sayfadaki notlarim birlestirilip ozet yapilsa super olur. ozelikle kain kitaparda ve ogretici kitaplarda super olurdu bence

app cikarsa link beklerim

0|0
    0|0
    • sen bence app i bekle.
      Sana demosunu yollardım ama şuanda halen bir kaç degişikliklerimiz var:)

• Ne tür seversin? Ağırlıklı olarak yerli mi yabancı mı okursun? En sevdiğin yazar hangisi? En sevdiğin-etkilendiğin kitap hangisi? vs.

0|0
    0|0
  • Kitap çevirilerinin hangi cevirmen tarafından yapıldığı, Ücretsiz veya ücretli mi, Ne tür kitaplara ağırlık verileceği vs vs

0|0
    0|0
  • kitaplarla ilgili bir appte arayabileceğim en önemli şey bir kitaba tarz olarak benzer kitapları bana sunması ya da tarz olarak yakın yazarları vs. mesela çoğu kitap sitesinde sen bir kitaba bakarken altta bu kitabı alanlar bunları da aldı diye bir grup kitap çıkıyor ama kitaplar o kadar alakasız ki...

0|0
    0|0
  • ne tür kitapları görmek istemezdiniz?

0|0
    0|0
    • şu an en çok ihtiyacım olan şey gereksiz kitapların raflardan indirilmiş olması

• En son hangi kitabı okudun , Stephan King okur musun ya da Ayse Kulin diye tarzını belirlemek icn yazar sorabilirsin

0|0
    0|0
  • bilmece gibi soru sormussun:))

0|0
    0|0
  • uff hiç sevmediğim yerlerden soruon sinir sheyy :-P

0|0
    1|0
  • kitap okumayı seven biri olarak sayfaların kokusu şart benim için bunu sağlayabilecek misin? :)

1|0
    0|0
  • kitabı okudugunda duyguları değişiyor mu karkterleri hayalinde canlandırıyormu
    sevmediği kkarekterler hakkında ne dusunuyor vs

0|0
    0|0
  • çok fazla kitap okumam okursam da çok kaliteli kitapları okurum. bişey diyemiycem

0|0
    0|0
  • Ne tür kitaplar okuduğunu? okuduğun kitaplar arasında en çok hangisinden etkilendiğini? ruhunu ve beynini doyuran kitabın hangisi olduğunu ? Okumak için mi okursun ya da yoksa bilgi edinmek veya kendinden birşeyler bulmak için mi okursun vb. Sorular işte 😄

0|0
    0|0
  • Bence Türk yazar okuyup okumadığını sor en başta. Çünkü eğer kitabın yazarının Türk olduğunu görüp yerine bırakıyorsa bilinçli bir okuyucu değildir :\

0|0
    0|0
  • Ne sıklıkta kitap okuduklarını
    Kitaba ne kadar bütçe ayırdıklarını
    Falan.

0|0
    0|0
  • Kitabı sayfalarına dokunarak okumayı tercih ederim telefonda bilgisyarda yeterince zaman harcıyorum kitabı uygulamadan okumayı tercih etmem

0|0
    0|0
  • Kitabin hayatındaki en önemli yerini.

0|0
    0|0
  • Bir kitabi ne zamanda okuyor
    Sevdigi kitap turu tarzi

0|0
    0|0
  • Ben çok kitap okurum ve genelde bana hangi kitapları okuduğumu sorarlar almadan öncede en az 2 kere sorarlar

0|0
    0|0
  • Ders verici kitaplar mi sever? ne tarz sever? yerli yazar mi yabanci mi? gibi

0|0
    0|0
  • mesela ben kesinlikle çekemezdim romantik kitapları kitabın içeriğine göre soru sorardım? ona göre bir bilgi olmalı

0|0
    0|0
    • Tam anlıyamadım bana ne sorcağını.
      Ayrıca uygulama sahibi sensin yazılım aşamasına geçmeden ve bir uygulaman olduğunu söylemeden bende benim ihtiyaçlarımı ögrenmeye çalışıyosun. Bu ohbette bana ne sorardın

• Okuduğunuz hangi kitap aklınızdan çıkmıyor? Mesela benim aklımdan çıkmayan kitap çok sevdigimdendir

0|0
    0|0
  • Kaç yaşında okumaya başladınız? Kaç yıl oldu? Ya da bu zamana kadar kaç kitap okudun? Gibi...

0|0
    0|0
  • Niçin kitap okursun? Sana ne faydası var? Toplumda kitap sence ne kadar önemli? Sence ülkemizde kitap okumaya yeterince deger veriliyor mu? Neden Dunya klasikler hep yabancı ülkelerden çıkıyor?

0|0
    0|0
  • Genel olarak,
    hangi tarz okuduğu,(tarihi aşk, bilimkurgu?)
    hangi döneme hitap ettiği,(m. ö.,15. yy,19. yy?)
    ne edebiyatı okuduğu,(yer altı, rus, fransız?)
    ne sıklıkla kitap okuduğu,
    kitaplarda en sevdiği ana konunun ne olduğu,(stockholm sendromu, zengın-fakir ilişkisi?)

0|0
    0|0
  • bu alışkanlıgı yeni yeni kazanmaya baslıyorum

0|0
    0|0
  • Kızlar Devam
    6

Erkekler Ne Diyor 38

• Boyle bir uygulamadaki en temel konu sanirim sureklilik ve programi indirenlerde ayda duzenli birkac kitap hediye edilebilir

1|0
    0|0
  • Kitap türleri
    Yazar tarzları
    Guslun farzları felan

0|0
    0|0
  • bu ülkede kitap okumanın ne faydası var?

1|0
    0|0
  • uygulama tüm telefonlara uyumlu olacak mı?, uygulamada kaldığım yeri işaretliyebiliyor muyum?, kitaptan sevdiğim bir bölümü kopyalayabilecek miyim? :D :D

0|0
    0|0
  • Ne tür okuduğun
    Hangi yazarı tercih ettiğin
    kitabın seni ne kadar etkilediği ne kadar akıcı olduğunu vs vs gibi hiç bişi sormazdim
    kitabın sana ne kazandırdığını sorardim
    bişi kazandirmamışsa
    türü de
    yazarı da
    akıcı olmasi da
    etkili olmasi da
    benim için önemli değil

0|0
    0|0
  • Günlük kitap okumaya ayırdığınız zaman tahmini ne kadardır?
    Araştırma için mi, hobi amaçlı mı kitap okursunuz?
    Ne tarz kitaplar okursunuz?
    Hangi yazarları okursunuz?

0|0
    0|0
  • kafamı allah bullak ettin :D

0|0
    0|0
  • kalınan sayfayı kaydetme, küçük ekranlı telefonlar için yazıyı tekrar biçimlendirerek okunabilir boyuta getirme opsiyonu, fosforlu vurgu kalemi, teksir kağıdı görünümlü arka plan göz yormuyor (benim tercihim), bir de kaynakçalar ön bilgi sahibi olunacak sitelere ilerlenebilecek linkler şeklinde olursa tadından yenmez, kolay gelsin ;))

0|0
    0|0
  • en sevdiğin tür ne bunu sor

0|0
    0|0
  • İlk olarak kitapla aran nasıl derdim

0|0
    0|0
  • valla benim en büyük sorunum aradığım kitapların nadir statüsünde olması. siteler app'lar var ama yetersiz. yine çıkıp sahaf sahaf dolaşmak zorunda kalıyoruz. bu yorumun yardımı olur mu bilmem ama sorunu görünce aklıma bi' bu geldi.

0|0
    0|0
  • Kitapyurdu. com un uygulaması gibi, satışa yönelik bir uygulama mı, yoksa sadece bir anket çalışması mı?
    Bunu bilirsem, ona göre cevap verebilirim...

0|0
    0|0
  • Kendimi iyi hissettiğim zaman konuyla ilgili bir bence paylaşmayı düşünüyorum.

0|0
    0|0
  • Kitap oku.

Soru değil doğrudan emir kipiyle hemde ;))

0|0
    0|0
  • ne tarz roman okuduğu sorulabilir

0|0
    0|0
  • Oylama sistemi kullan bence. Kategorilendirin. Bir kitaba yüksek oy verdiysek benzer kitapları öneri olarak sunabilir mesela uygulama. Soru falan olmadı ama bu iyi olur.

0|0
    0|0
  • Ne tur kitaplar okursun

0|0
    0|0
  • param yok alacamda acayipte ihtiyacım var ktiaba şu sıralar

0|0
    0|0
  • yazarın adını kitabın adını baskı tarihini okuduğu kitaplarrın adetini

0|0
    0|0
  • aaa android eden yok aaa

0|0
    0|0
  • "Eğer ömrün boyunca tek bir kitap okuma şansın olsaydı, bu hangi kitap olurdu?" diye sorardım...

0|0
    0|0
  • Belki izlediği filmlerden yolaçıkabilrsin ;)

0|0
    0|0
  • kitabın değeri var mı

0|0
    0|0
  • Ne sıklıkta kitap okuduklarını Hangi tarz roman sevdigini?

0|0
    0|0
  • kitap ne verir sana amacın ne

0|0
    0|0
  • kitap ne kattı size

0|0
    0|0
  • eksiklik maalesef

0|0
    0|0
  • sevdiği tarz romanları sorarım