NEDEN YABANCI MÜZİK? ANLAMIYORSUNUZ NE ZEVK ALIYORSUNUZ?

Bu gençlerimizde ki yabancı müzik merağı nedir tamam ritimleri güzel olabilir klipleri güzel olabilir yabancı dili olanlar anlayabilir daha kaliteli olabilir ama sen neden dinliyorsun ?? bir de bilmediğin halde şarkıya eşlik etmiyor musun ağzının ortasına şaplağı atacaksın..

0|0
4|7

En İyi Kız Görüşü

Kızlar Ne Diyor 3

• serdar ortaç mı dinleyelim? ışın karaca, sezen aksu vb bir elin parmağını geçmeyecek sayıda sanatçı var bu ülkede malesef, rock veya jazz desen yok gibi bir şey. müzik evrenseldir, anlayıp anlamamakla alakası yok. kaliteli müzik dünyanın her yerinde kaliteli müziktir, herkes dinleyebilir.

0|1
    0|0
    • Detayları okumadığını anlıyorum bu görüşünden kaliteli müzik diye sebep yaratanlara sözümüz yok. Ama kendi sanatçılarımızda dünyanın bir çok sanatçısından daha iyidirler bence aşağı görme.

• O halde yabancı müzik dinleyen arkadaşların yerli müzik duydukları anda ki sinirleri ve çirkefçe radyoya veya müziğin sesini kısmaları nedendir? NEden yerli müziklere düşmanız?

• ergenlikten ya da görgüsüzlükten olabilir herkes öyle değil, şaplağa falan gerek yok yani o da onların davranış biçimleri. eh mesela sinan akçıl ya da pitbull duysam ben de sinirlenir kapatırım. kalitesiz de dünyanın her yerinde kalitesiz oluyor işte

• anlamını bilmediğim bir şeyi dinlemiyorum Arapça ve İngilizce bildiğime göre dinlemekde sakınca görmüyorum

0|0
    0|0
  • pekı ya anlamlarına bakıyorsak

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 7

• Melodisi için dinleyen çok var. Ayrıca dili anlamadan dinlemek neden saçma olsun ki. Sen anlıyorsan bu diğerlerini aşağılama hakkı vermez. İng ve Fr'm var.

0|1
    0|0
    • 15 yasında ki çocugun Eminemin şarkılarını dinlemesi hoş mu? melodisi güzel olduğu için dinliyor dersen eğer içerisinde geçen küfürlerden haberin olmadığı anlamına gelir? bu mudur yani?

• Haberi yoksa iyi bir şey zaten. Ayrıca küfürü şarkıdan değil yanında küfreden arkadaşlarından öğrenir. Şarkıya gerek kalmadan zaten öğrenmiştir o yaşa geldiğinde.

• Böyle mi olmalı evrensel müzik anlayışımız? Nasıl olsa sokakta etmeyi öğreniyoruz dinlemekte de sakınca olmamalı?

• saydın işte daha ne olsun dinlemek için illa onun dilini bilmek mi lazım şarkıda duyguyu iyi veriyorsan uzaylı dili bile olsa dinlersin müzik evrenseldir hem biz yabancı dinliyoruz diye milletimizin kültürünü sevmiyor muyuz küfür mü ediyoruz yabancı müzikte dinlerim arada kaliteli Türk müziğide dinlerim milliyetçiyim bir kere benim tarzım olan müziği en iyi yapanlar yabancılar o yüzden yabancı dinliyorum ama arada Türkü dinlemek istediğimde onu da dinliyorum arsız bela, demet akalın gibi Türk müziğini katledenlerin müziğini dinlersek o zaman Türk müziğine bir darbe de sen vurursun, hem alman bir gruba amerikadaki ve rusyadaki hayranları tapıyor secde ediyorken biz mi yabancı hayranıyız şimdi, ben de neden yabancı müzik dinliyorsun diyenlerin ağzının ortasına elimin tersiyle çakasım geliyor böyle geri kafalılık olmaz sen neden amerikan teknolojisi kullanıyorsun

0|0
    0|0
  • Çünkü müzik hissetmektir. Bunun için illa sözlerini anlamaya gerek yok duygusal bir müzikte duygusal ögeler vardır, hareketlide daha farklı şeyler. Zaten müzik budur, anlamını merak edenlerde açar netten sözlerine bakar. Türkiyede iyi şarkı yapan toplasan üç beş kişi anca çıkar ondan çoğu insan dışarıya yönleniyor.

0|0
    0|0
  • bence o şaplağı senin ağzına vurmak lazım sanane arkadaşım. sanat bekçisi misin? isteyen istediğini dinler. herkesin az çok ingilizcesi var zaten. işsiz midir nedir mk !!

0|0
    0|0
    • Senin bu görüşünle yaptığın iş örtüşüyor sanırım o nedenle sanattan ve sanatcıdan anlamadığın ve yerli müzik düşmanı olarak git azis dinle sen git burdan.

• yerli müzik düşmanı olduğumu nerenden uydurduğun konusunu sana bırakıyorum. azis dediğin kişiyi ilk defa şimdi gördüm ama sanırım sen daha önceden dinledin. herneyse burada seninle ilkokul çocuğu tartışması yapacak değilim. zevkler ve renkler tartışılmaz diye boşuna denmemiş arkadaşım. kimseye karışamazsın kimseyide yargılayamazsın.(ayrıca yerli olarak on numara sanatçılar mevcut zaten. cem adrian can gox teoman duman vs.. daha çok var bunun gibi)

• Eski şarkıları dışarda tutuyorum. Kalitesizlik akıyo şimdiki şarkılardan. Ayrıca müzik evrenseldir.

0|0
    0|0
    • Evet müziğin evrenselliğini tartışmıyorum kimseyle sadece yabancı şarkıcıların hit şarkılarının sözlerini bir çevirirsek ajdar daha iyi besteler yapıyor kalite sadece melodide olmamalı.

• Şimdinin şarkılarına ne bakıyosun sen. Bir bohemian rapsody kıvamına erişebilmişi var mı içlerinde?

• o ritmi güzel. verdiği tempo coşku.

0|0
    0|0
  • niye kuran okutuyorsunuz. Anlıyor musunuz.

0|1
    0|1
    • Evet anlıyoruz. ve her ayetinden yüzlerce meal çıkarabiliyoruz o okuyan kişinin nasıl yorumladığına bağlı eğer Allah vergisi akıllarınızı kullanabilseydiniz böyle bir görüşte bulunmazdınız.

• Gerizekalı kardeşim mealden bahsediyorsun. Yabancı şarkıyı türkçeye çeviremiyor musun internette çevrilmişi var. Neye sataşacağını şaşırmışsın * yobonco mozok donloyorsonoz bir sktr git *

Yükleniyor...