Kompozisyonlu karikatür nasıl yapılır?

yav ben yüz olarak karikatür yapıyorum başarılı sayılırım ama kompozisyonu yapamıyorum nasıl karikatür kompozisyonu yapabilirim karikatür yaparken aşamalar teknikşler filan var mı, aklımda süper şeyler var kimsenin aklına gelmeden ben yapmalıyım

0|0
0|2

En İyi Erkek Görüşü

• Hikayesi olan mini çizgi roman tadında mı, yoksa tek karelik bir karikatür mü olacak belirtirseniz size yardımcı olacağım.

0|0
    0|0
    • tek karelik siyasi bir karikatür

• Öncelikle kelime esprisi mi olacak yoksa yazısız mı olacağını belirleyiniz. Eğer espri yazısız, sadece çizilerek anlatılabiliyorsa etkisi artacaktır. Ancak yazılı karikatür ise;
      Figürler hareket halindeyse bedenin tamamını, eğer sadece konuşuyorlarsa belden yukarısını ele alınız derim.

Ve önemli olan espriyi yapan kişinin merkezde olmasıdır. Çizimin sağı solu ve yukarısında aynı derecede boşluk olması, her zaman daha iyidir. Ülkemizdeki en ünlü siyasi karikatüristlerinden Mehmet Çağçağ'ın çizimlerine bir alıcı gözüyle bakınız derim. En yalın hali ile hikaye anlatılmakta ve tek kişilik çizimlerde figür hep merkezdedir.

Önce kurşun kalemle taslağı oluşturup, gerekli düzenlemeleri ekleme çıkarmaları yapıp, ardından mürekkebe geçmenizi öneririm.

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Erkekler Ne Diyor 1

• Yani türk hakını konu alan bir karikatür daha komık oluyor ve tutuyor sana söylemesi. birde yüz ifadesi komık olanlar daha komık oluyor dişerli gözleri pörtek pörtlek göbeği çıkmış kafası yamuk falan filan :)

0|0
    0|0
Yükleniyor...