Emir Kustarica filmleri izler misiniz? Nasıl bir yönetmendir? Sevdiğiniz bir filmi var mı?

ben çingeneler zamanı'nı izledim sadece Emir Kustarica filmlerinden. diğerlerinden izleyenler paylaşabilir mi görüşlerini?

Güncellemeler:
underground ı izledim şimdi.bildiğiniz hiçbişey anlamadım filmden.pek bi esprisi olmayan ilgi çekmeyen bir film gibi geldi bana.filmi bana özetleyeccek bir arkadaşa ihtiyacım var..

0|0
1|10

En İyi Erkek Görüşü

• Emir Kusturica hayranıyım. Bütün filmlerini izledim. Çok etkileyici ve çok iyi filmleri var. Kendisi zaten tartışılmaz Dünya'nın en iyi yönetmenlerinden biri. Ve bir çok ödüle sahip bir yönetmen. Filmlerinden en çok sevdiğim kesinlikle "Çingeneler Zamanı" filmidir. Bütün filmlerinin iyi olmasıyla beraber "Yer altı" "Kara Kedi Ak Kedi" Arizona Dream" filmleri de mütiş filmlerdir. Farklı bir sinema anlayışı olan bir yönetmendir. Filmlerinde Balkan müziklerine sık sık yer verir. Ve filmleri genelde traji komiktir. Yani aslında üzücü bir olay vardır ama hep neşelidir. Herkes oynar, güler, kahkalar atar. Çok içten ve samimi anlatır derdini Kusturica. Sanki rüya ile gerçek arasında kalmış arafta filmler yapmıştır genelde. Filmleri ve sinematografik açıdan kesinlikle laf edileyemecek bir üstadtır. Fakat kişiliğini hiç sevmediğim bir insandır. Biliyorsunuz 1992-1995 yılları arasında Bosna Hersek'te yaşanan Srebrenitsa katliamıyla ilgili açıklamaları hafızalara kazınmıştır ve bir çok sevenini üzmüştür Kusturica. Ve bir o kadarda tepki çekmiştir. 300 bine yakın insanın katledildiği, sistematik tecavüzlerin yapıldığı, camilerin yakıldığı bir dönemde Kusturica'nın Savaş döneminde sistematik tecavüze uğrayan kadınlara yönelik, "Meseleyi lüzumundan fazla abartıyorsunuz", "500 yıl önce zaten hepimiz Sırptık, yeniden Sırp ve Hristiyan olalım, mesele bitsin" şeklindeki açıklamaları hala akıllardan çıkmamıştır ve çıkmayacaktırda! Bu yüzden Emir Kusturica'nın kişiliğini, karakterini sevmiyorum. Olaya böyle bir yaklaşım getirmesi iğrenç bir insan olduğunu zaten ortaya sergiliyor. Ama filmleri gerçekten harika! Tavsiye edebileceğim yönetmenlerin en üst sıralarında gelir.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

Erkekler Ne Diyor 9

• Çingeneler Zamanı Dom za vesanje / Time of the Gypsies bu filmi güzeldi.Özellikle sıradan halkı oyuncu olarak oynatması gerçekden güzeldi.Bu film gerçek oyuncular ile oynansa daha etkileyici olurdu ama böylede güzel.Diğer filmlerini sadece şöyle bir baktım.Bence hepside yeterince iyi.

0|0
    0|0
  • Bilmem belki de izledim

0|0
    0|0
  • Underground-Yeraltı filmi en başta tahammül sınırlarını zorlayacak derecede abartılı olsa da çok iyi bir filmdir. Arizona Dream hayal kırıklığı olmuş. Çingeneler Zamanı'nı izledim ama bir de 300 dakikalık orijinal halini izleyeceğim. Kara Kedi Ak Kedi ve Life is a Miracle izleyemedim henğz

0|0
    0|0
  • çok severim. apayrı bir sinema dünyası kusturica filmleri. arizona dreams, ak kedi kara kedi, çingeneler zamanı, underground. bunlar arasında underground benim için çok özel yeri olan müthiş bi filmdir.

0|0
    0|0
  • kusturica'nın kötü bir filmine rastlamadım. diğer arkadaşların da belirttiği gibi tony gatlif'de harikadır.

0|0
    0|0
  • vALLa hayatım sinemadır ama pek filmini seyretmdiğin enden yönetmenlerden ben olsam Tarantino ,Martin Scorsese ,David Fincher, steven spilberg , David Lynch ve Christopher Nolan diye sıralarım

0|0
    0|0
  • keşke ismini düzgün yazaydın :)

0|0
    0|0
    • evet ya onu farkettim harf yanlışı var çaktırma:D

• valla on numara, underground u tavsiye ederim.

0|0
    0|0
  • aynen senin durumundayım.

0|0
    0|0
Yükleniyor...