Tüm dünyada tek bir dinin ve kültürün yaşanmasını ister miydiniz?

Tüm dünyada tek bir dinin ve kültürün yaşanmasını ister miydiniz?

İstiyorsanız bu hangi din ve hangi kültürü olabilir?

• Evet
    50% (6)60% (9)56% (15)Oy Ver
  • Hayır
    50% (6)40% (6)44% (12)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
12|18

En İyi Kız Görüşü

• baska kulturler olsunki farkli seylerde gorelim hep ayni sey olmasin ama ayni dinin islam dininin olmasini isterim cunku allah her kesi musluman olmaga cagirir

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 18

• kavimleri farklı kılan kültürleridir.bunların değişimesini istemek saçmalık olur. inaç konusunda ilk insandan bu yana herkes içindekini kendi yaratmaya başlamıştır. tek tanrılı bir din dünya insanları için huzur ve refahı temsil eder şuan oynanan oyunlarda dinler şavaşı üzerinedir.

1|0
    0|0
  • Ayni din olsun ama herkesi ayni kulturle yetistirmek imkansiz bisey mumkun degil istemezdim cesitlilik olsun daha iyi renklilik olur

2|0
    0|0
  • Kısmen evet. Din ve kültürün olmadığı bir dünya isterdim. Yada din olmayan ve tek bir kültürün hüküm sürdüğü ırkların olmadığı bir dünya.

1|0
    1|0
  • Herkesin Yaradana inandığı ve inançlarını yerine getirmeye çalıştığı bir dünya olması en büyük temennimdir bu konuda.Elbette isterdim tüm dünyada hoşgörü hakim olsun.Hoşgörünün olduğu yerde hiçbir problem olmaz ve birçok kültür içiçe yaşanabilir

1|0
    0|0
  • tek din ve tek kültür? o zaman iyinin veya kötünün farkı ne olcaktı ki.sen yanlıs dın olucak ki dogru dını bulabılesın ve onu anlayabılesın.çok kültür olucak ki dığer ırklarınkini görüp kendı benlıgını koruyabılesın.

1|0
    0|0
  • O zaman kültürel çeşitlilik olmaz, halkların paylaşabileceği bir şey olmaz bence.

1|0
    0|0
  • İslam Dini Olmasını Btün Kalbimle İstiyorum

0|0
    0|0
  • Kesinlikle istemezdim. Egemenlik tek bir dinde ya da kültürde olduğu zaman kesinlikle diğer herkesi boyunduruğu altına almaya çalışır. Hem Ümmetçilik hem de Milliyetçilik hat safhada olur. Kesinlikle özgür olamazsınız. Her insanın aynı olması mümkün değildir. Düşünsenize şer-i hukukla yönetildiğinizi. İslam Musevilik yahut Hristiyanlık asla herhangi birinde Şer-i hukuk ya da yoğun milliyetçilik çekemezdim. Hanginiz İranda ya da İsrailde yaşamak ister ki?

0|0
    0|0
  • farklı kültürler zenginliktir kürtürel zenginliktir

ama tek bir din olsa belki iyi olabilir

1|0
    0|0
  • İslam gelirse kültür diye birşey kalcağını sanmam.Çünkü tek başına kültür ve medeniyet oluşturcak bir dindir.Bazı yorumlar o kadar saçma ki.Kendi dedikleriyle çelişmişler.Söylücek bişey bulamadım şimdi.

0|0
    0|0
  • istemezdim. bence dünyada farklı dinlerin ve kültürlerin olmasındaki en büyük etken: insanın iç dünyasındaki zenginliğin ve renkliliğin olmasından kaynaklı. bu sebeble ne kadar kültür ne kadar din tanır ve bilirsek, ruh dünyamız o kadar zenginleşir.

0|0
    0|0
  • Din ve kültür konusunda birşey diyemem ama tek bir dilin konuşulmasını isterdim.Çünkü bunun trajedisini çok iyi biliyorum.

0|0
    0|0
  • tek bir din veya tek bir kültür sıkıcı olurdu.

Hele dinlerin olmadığı bir dünya sanırım yaşanmaz olurdu her bireyin aynı zeka seviyesinde olmadığını düşünürsek cahil cuhela dediğimiz tipleri zaptedecek birşey bulmak gerekirdi =)

0|0
    0|0
  • farklı kültür aynı din olabilir

0|0
    0|0
  • din olarak tek din: İslam olsun istiyorum

ama kültür tamamen farklı birşey.

0|0
    0|0
  • koyu dindar değilim ama bu din islam olursa razı olurum gibi geliyor

0|0
    0|0
  • Değil dünyada bir ülkede bile istemem.Dünyayı güzelleştiren zaten bu kültür farklılıklarıdır.

0|0
    0|0
  • isterdim hemde çok

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 11

• Inançlı bır ınsan için zaten gelen dınlerın hepsı islamıyettır..

ve herkes kendı inancından olsun ıster bu kacınalmızdır. Çunku bır hrıstıyan yada budıst kendı ınancı en dogrusu dıye onaınamıyor mu?

Kulturel olarak da hepımızın aynı olması mumkun olmazdı herhalde ama ben ısterdım...

Sınrıları olmayan eşıt nsalar utopık olsada guzel.. ama utopık..

1|0
    0|0
  • kesinlikle ve kesinlikle farklı kültürler fakat aynı din aynı iman.

3|0
    0|0
  • Dunyada bizim dinimiz olan ISLAM dininin hakim olmasini isterdim.

Kulture gelince bu cok farkli bi olay;

Rabbimiz Kur'an-ı Kerimde mealen biz sizi kavim kavim yarattık bir birbirinizle tanışanız bir birinizi sevesiniz diye.

sanirim yeterlidir.

2|0
    0|0
  • tek kültür kötü olur ama islamın tüm dünyada yaşanmasını isterdim zaten herkesin amacı o bizim ülke dışında herkes dini yaymaya çalışıyor abd, ab, orta doğu bir biz laiğiz laikliği yanlış anlıyan laikliği dinsizlik zannedenler var ne yazık ki!

1|0
    0|0
  • Din e evet kültüre hayır.

1|1
    0|0
  • hayir her kesin ayni kulturu ayni yasam tarzi olursa o zaman hic farkli bi sey gormeriz

1|0
    0|0
  • Kültürler farklı olmalı. Şimdi benim inandığım, benim dinim benim için doğru dindir. Herkes için kendi dini öyledir. Bu yüzden diğer insanların da doğru yolda olmasını isterdim evet. Ama bir yandan da farklılıkların olması iyi gibi geliyor bunun nedenini bilmiyorum ama.

1|0
    0|0
  • Tek bir dinin yaşanmasını isterdim ama kültürlerin farklı olmasından yanayım..Yaşanmasını istediğim din İslamiyet...

0|0
    0|0
  • kulturler farklı olmalı bence ama tek din degil de, dunyaya hakim olan dinler sadece ilahi dinler olsun isterdim . zira cok garip inanclar var ucan spagetti canaarı falan cok sacma

0|0
    0|0
  • Tek bir kültür istemezdim. Bizi biz yapan değerler bunlar. Din konusunda ise evet isterdim. Ben istedim diye de herkes müslüman olmaz ya. Ütopya işte.

1|1
    0|0
  • kesinlikle hayır

1|0
    0|0
Yükleniyor...