Mızıka çalan biri var mı ya da tanıdığınız biri?

ben mızıka çalmaya başlayacağım ama nasıl başlayacağımı nerden öğrene bileceğimi bilmiyorum

0|0
2|3

En İyi Erkek Görüşü

• Öncelikle kafanda bir fiyat oluşturmak için; link

Tavsiyem ve en çok satılan ve başlangıç seviyesi için en ideal mızıka; link

Eğer ciddi düşünüyorsan bu 10 delikli diyaktonik model seni 2-3 yıl götürebilir. Do major (C) bir mızıka alırsan do major serisini çalabilmen diğer gamlara göre daha rahat olacaktır.

Kendi kendine öğrenmeye heevesliysen intenetten çeşitli mızıka-harmonica metotlarını rahatlıkla bulabilirsin. Youtubedan da mutlaka faydalanmalısın. Benim tavsiyem "Teach Yourself Blues Harmonica" diye bir kitap var. Başlangıç için mükemmel bir kitap/metot.

Bu arada eğer internetten almak istersen gönül rahatlığıyla mydukkandan alabirsin..

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Taksim metroda ya da 4 levent metroda hep çalıyolar, her sabah dinliyorum.. Onlardan öğrenebilirsin :)

0|2
    0|0
  • ben de hevesle almıştım hohner marka bir mızıka. zaten genelde bu markayı tavsiye ederler.

internette şarkıların tablarını bulabilirsin. bir de indirebileceğin çalışma kitapları da bulabilirsin. nerden buldum bu kitapları hatırlamıyorum ama biraz araştırırsan bulursun. yalnız uzaktan kolaymış gibi görünüyor ama öyle değilmiş. ben balık ağzı gibi yapıp üfleme dışında pek beceremedim. sana kolay gelsin.

0|0
    0|0
    • merak ettim, nasıl gidiyor çalışman. sıkıldın mı yoksa ilerledin mi baya?

Erkekler Ne Diyor 2

• Ben çalıyorum. Sen 10 delikli diyatonik mızıka dan başla derim. Hohner marka mızıka iyidir. 20-25 tl verip alırsın. Nota dizilimini öğrenmek için çizelge felan bul internette, nota yerlerini öğren. İçine çekme(drop), üfleme(blow) teknikleri var. Her ses bir nota. Ondan sonra alıştırmalar yaparak deliklerin yerlerini ezberle. Bend ve bazı dil hareketleri teknikleri var. Onları kapmaya bak. Mızıka çalıyorsan iki şeye ihtiyacın var. Elastik bir dil ve kuvvetli bir nefes.

Bu ikisi varsa gerisi gelir. Ama sakın 10-15 tl lik mızıkalardan alma. Onlarla bend yapabilme gibi bir imkanın yoktur. Ve bir süre sonra seni sıkar. Üstelik yavaş yavaş parlaklığı gidip, kararır.

0|1
    0|0
  • Eskiden babam çalardı; Hohner marka bir mızıkası vardı. Sesini hiç beğenemediğim bir alettir :) Pasaport taraflarında birkaç müzik dükkanı vardı, oralardan daha geniş bilgi alabilirsin bence.

0|1
    0|0
    • evet benimde alsancakta bildiğim bir iki müzik dükkanı var ama mızıka söz konsu olunca kurs yada özel ders bulamıyorum orayada bakarım teşekkürler

• Rica ederim...

Yükleniyor...