J. J. Rousseau'nun bu görüşü hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce haklı mı?

Okyanusun alçalıp yükselmesi gece bizi aydınlatan gezegenin düzenli etkisine bağlıdır... Aynı şekilde namusun ve ahlakın kaderi de bilimlerin ve sanatların gelişmesine bağlıdır. Onların saçtığı ışık ufkumuzda yükseldikçe erdem kaybolmuştur ve aynı olaya her çağda, her yerde tanık olmuştur insanlar.

Baştan sonuna kadar her ne kadar üzülsem de katılıyorum...

0|0
1|8

En İyi Erkek Görüşü

• Aynen oyle uzucu olsada aci gercekler ne yazik ki

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 7

• Alakası bile yok, bilimle ve sanatla erdemin hiçbir şekilde bağı yok.

İnsanın ne olduğunu bilmeyip sadece "insan bu mechul" diyerek geçiştiren bir batılının sözlerini ne kadar da önemsiyorsun öyle?

İnsan Eşref-i Mahlukat olarak yaratılmış olup gerçek manada eğitildiği takdirde bu sıfatına sahip olur. Bu eğitiminde bilimle ya da başka bir şeyle alakası yoktur.

Eğer insalıkta erdem eksikse bu ailevi ve toplumsal olarak milletin eğitimsizliğinden dolayı kaynaklanmaktadır. Resme sadece "At" gözlüğü ile bakanlar bunu bilimin ve sanatın suçu olduğunu savunurlar...

0|0
    0|0
    • Lütfen eski Türkleri ve yeni Türkleri karşılaştırın. Cevap ortada bence.

• Senin @fundamentalist in görüşüne yaptığın yorumdan sonra söylediğin sözlere zerre tamah etmem ;)
      Ayrıca görüşlerine de katılmıyorum. Nokta. Uzatma.

Her konuyu da dinle bağdaştırmayın. Bu sorduğum soru felsefi bir soruydu. Ama bunu bile anlayamadınız.

• Bak söylemeyecem söylemeyecen diyorum ama beni kızdırıyorsunuz. Ben görüş sunmuyorum, bunlar tarihi gerçekler. Sana söylediklerimin hepsini her kelimesine kadar ispatlarım! Kafanızı kuma gömmeyin artık öğrenin şu gerçekleri.

Bu arada Din Psikolojisi, Din Sosyolojisi, Din Felsefesi diye ayrı bilim dalları var. Ki zaten her insan söylediği ve düşündüğü şeylerde belli şeyleri referans alarak görüş belirtir yani bana o sözünü ettiğin felsefeci de kendi dinini ve inancını orijin alarak görüş belirtiyor bende kendi inancımı orijin alarak görüş belirtiyorum.

Bir de bu arada gerçekten "Şia" konusunda benim dediklerime itiraz ediyorsan kaynak getirerek dediklerimi yalanlayacaksın "yok hayır kabul etmiyorum" dersen bende seni bayağı insanlar sınıfına sokarım bu bu kadar basit. Kaynak getirebilir misin? Hiç zannetmiyorum...

Bak, bu insanın senin boyun kadar yazığı kitap var. Daha hayatında bir tane makale yazmamış insanların sözlerine güveniyorsun fakat şu adama itibar ile etmiyorsun...

• İlk defa bu kadar anlamsız ve boş bir benzetme okuyorum çevirmenin sıçmış olma olasılığı da var tabi

0|0
    1|0
    • Kaba yorum. Benim sorularımda küfür ibaresi kullanmayın bir dahakine. Onun dışında her görüşe açığım. Ama edepsizliğe asla!

• Şahsınıza her hangi bir saygısızlıkta bulunmadığımdan mütevellit edepsizliği sizin yaptığınızı düşünüyorum

• Şahsıma olmasa da soruma var değil mi?
      Neyse tartışmaya girmeyeceğim. Adminler gereğini yapar zaten.

• Sanat artık çıplaklıktan ibaret ne kadar gelişirse o kadar iğrençleşir. Kadın boyalı su yutup kağıtlara kusarak resim yapıyor evet sanat insanlara ne güzel örnek oluyor.

0|0
    0|0
  • sonuna kadar haklı.

0|0
    0|0
  • Kim demiş Avrupa insanı medeni.
    Ne edep var ne haya çırılçıplak bedeni.
    Medeni olmak açmaksa bedeni
    Desenize hayvanlar sizden daha medeni..
    Mehmet akif ersoy
    Olayı özetlemiş bilim ve sanat uğruna medeniyet bulduklarını sananlara fazla söze gerek yok...

0|0
    0|1
    • Hayvanlar medeni derken diyor ki kuyrukları cinsel organlarını kapatıyor medeniler demek istiyor eksi veren arkadaşımın beyni eksik anlaşılan :))

• müslüman olacak adam vesselam :/

0|0
    0|2
    • Belki ölmeden imanlı gitmiştir =I

• Gel gelelim "Ben illa Sünni kaynak isterim" dersen sana onu da söyleyim.

Hz. Ebu Talip ve Ehl-i Beyt ile alakalı Prof. Dr. Haydar Baş kendi Ehl-i Beyt külliyatında 200 ayrı sünni kaynaktan alıntılar yapmıştır. Bunların çoğu Ehl-i Sünnet alimleri tarafından kabul gören insanlar. Yani sana burada 200 tanesinin de adını yazamam ama mesela;
      Tirmizi
      Ebu Davud
      İbn Mace gibi kimsenin laf edemeyeceği insanlar bu dediğim görüşleri savunuyor...

• Uydurma şeyleri yüklemişsin sırtına.. adamların itikatları bozuk. inançları bozuk. halifeye küfür hakareti ilke edinmiş.. zehir saçıyorlar. sen külliyat diyon. el yazması diyon.. daha kütübü sitteye hadisi şeriflerin girme şartlarını senedini bilmiyon neyden bahsediyon. bu muhabbetler de hep gece aççılıyor. yoruyonuz beni.

• Bişey söylemicem çünkü provokatif olacak, ama adam sonuna kadar haklı..

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Haklı

0|0
    0|0
Yükleniyor...