Niye osmanlı hanedanı sürgün edilmiş?

Atatürk osmanlı hanedanına üye olan herkesi niye yurt dışına sürdürmüş? En azından saygıdan dolayo durmaları gerekmezmiydi? Herşeyi geçtim sonuçta bu toprağın evlatları. Neden?

0|0
1|3

En İyi Erkek Görüşü

• 1921 ve 1924 anayasalarını incelermisin?

0|0
    0|0
    • Yahu anayasayı incelemek mesele değil. O adamların gönderilmesi 600 yıllık osmanlıya saygısızlıktır

• Hoş, cumhuriyet kurmakla dini yok etmeye çalışmanın bir bağdaştırılması ne kadar mantıksız. Bizi biz yapan insan yapan islamdı. İnsan düşününce acaba amaç kurtarmak değilde dinimizi elimizden almak gibi geliyor. Ki zaten ülkeyi bilfiil işgal etmediler ama böyle daha kolay sömürüyorlar. En büyük vazife tebliğ vazifesi.

• Kesinlikle öyle. Şuana baktığımızda da devletimizin eski zamanlardan daha iyi olduğunu ben şahsen görüyorum. O ecevit ve Demirel zamanları neydi bizim halimiz. Çok şükür şimdiki hükümet Osmanlının izini sürmeyi ihmal etmiyor. Umarım böyle devam eder.

Kızlar Ne Diyor 1

• Onların hayatlarını garanti altına alıp gönderdi yurt dışına hepsinin maddi ihtiyaçları karşılanacak şekilde gittiler eğer ülkede kalsalardı ülkenin yeniden inşa edilmesi çok zor olacaktı daha ülke kurulmadan ülkeyi bölerlerdi zaten Osmanlıdaki bazı insanlar gizli gizli para için sattılar ülkeyi Atatürk olmasa acaba Osmanlı'nın yerine başka bir isimle de olsa ülke devam edecekmiydi tabiki hayır geçmiş bile silinirdi

0|0
    0|1
    • Bir çoğunun parasızlıktan intihar ettiğinden haberin yok o zaman. Halen yaşayan torun anlatıyor bunu. Asla maddi yaşantıları garanti altına alınmadı. Bir tanesinin mezarı parasızlıktan defnedilmedi mısır valisi haber alıp gidip defnettiriyor osmanlıya saygısından.

• Peki neden eski padişahlarımız, sultanlarımız sefaletten öldü? Maddi ihtiyaçları karşılanacak şekilde gitmişler =)

Kendi maaşlarıyla aldıkları mücevherlerini bile bırakıp gittiler halkın malına dokunmamak için.
      Biraz araştırın. Derslerde gösterilen her şey doğru değil.

Erkekler Ne Diyor 2

• devlet otoritesini sağlamak zorunda yeni rejim kurulduktan sonra eski rejimin liderlerini içinde barındırman otoriteni sarsar aynı olayı padişahların otorite için isyanları engellemek için kardeşlerini ve çocuklarını öldürmesiyle bağdaştırabilirsin

0|0
    0|0
  • Diktatörlük

0|0
    0|0
    • Kim yaptı diktatörlüğü?

• Doğru söylüyorsun. Önceki yorumlarımda da Osmanlı'yı yok etmeye çalışanları ve yaptıklarını anlattım. Daha detayına girmek için bu konuyu Tarihçi Kadir Mısıroğlu dan dinlemenizi tavsiye ederim

• Teşekkür ederim hocam, Kafir Mısıroğlu'nu takip ederim bazan, Mustafa Armağan'ın tarih kitapları da çok iyi :-)

Yükleniyor...