Kalemi kim icat etmiştir , icat ederken ne düşünmüştür acaba?

Kalemi kim icat etmiştir icat ederken ne düşünmüştür acaba ?

0|0
0|5

En İyi Erkek Görüşü

• İlk kalemi kim icat etmiştir bilemiyorum ama kurşun kalemler hakkında az bilinen pek sevimli şeyler paylaşabilirim.

-Öncelikle, kalem kelimesi Türkçeye Arapçadan geçmiştir. Yunancada "kamış" anlamına gelen "kalamos" kelimesinin Arapçada "kalem" şekline dönüştüğü düşünülüyor. Kalem kelimesinin Latincesi olan "pencillus" "küçük kuyruk" anlamına gelir.

-Ortalama bir kurşun kalem yaklaşık 56 km uzunluğunda çizgi çizebilecek ya da 45.000 kelime yazabilecek kadar grafit içerir.

-Fransız araştırmacılar kurşun kalem izlerini silmek için bir çeşit bitkisel sakız olan kauçuğu kullanma fikrini tesadüfen bulmuş. O zamana kadar silme işi ekmek kırıntılarıyla yapılıyormuş.

-Karbonun allotroplarından yani farklı geometrik şekildeki kristallerinden biri olan grafit, 16. yüzyılın ortalarında İngiltere'de keşfedildi. Eski Yunancada "yazmak" anlamına gelen "grafit" kelimesi ilk kez 18. yüzyılda Alman kimyacı A. G. Werner tarafından kullanılmaya başlandı.

-Dünyadaki bütün kurşun kalemlerin yarısından fazlası Çin'den geliyor.
    Şaşmamamız gerek :)

-Kurşun kalemler yerçekimsiz ortamda kullanılabilir. Uzay çalışmalarının ilk yıllarında ABD'li ve Rus astronotların uzayda kurşun kalem kullandığı söyleniyor. (Ezikler)
    Ancak kurşun kalem kullanıldığında etrafta uçuşacak iletken karbon tozları, çok hassas olan elektronik cihazların kirlenmesine ve sorun yaşamasına yol açabilir. Diğer yandan kurşun kalemin tahta kısmının uzay aracının saf oksijenden oluşan ortamında yanma ihtimali olması, uzay görevlerinde kullanılacak yeni bir kalem tasarlanmasını gerektirdi.

-Kalemlerin üzerindeki "B" ve "H" harfleri sertlik ve siyahlık derecesini belirtir. "B" harfi İngilizce "black" (siyah), "H" harfi ise İngilizce "hard" (sert) kelimelerinin baş harfleridir. Grafit ve kil oranları değiştirilerek sertlik ve siyahlık ayarlanır.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• İcat edeni bilmiyorum da , söz ile anlatamadıklarını başka bir yoldan anlatmayı düşünen biri, kalemi icat etmiş ve düşüncelerini o kalem ile yazıya dökmüş olabilir

0|0
    0|0
  • Kalemi kim icat etti bilmiyorum ama eminin bu icat eden kişi çivi yazısından ve çiviyi çakmaktan nasıl kurtulurum diyerek kömürden yola çıkarak icat etmiş olsa gerek. Sen onu bunu boşverde kağıdı kim icat etti orası düşündürücü

0|0
    0|0
  • İlk yazıyı kim bulmuşsa kalemide onlar bulmuştur sümerlilerdi herhalde ams yazıdan öncede de resim vardı malum insanoğlu ilk resim yoluyla eserler vermiş çok ilginç bir soru kim hangi duygularla bulmuş bende merak etmeye başladım :|

0|0
    0|0
  • Sütü kim bulmustur nasil bulmustur sen buna cevap ver 😁

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Yükleniyor...