Kapat

Şeytan affedilecek mi, yoksa sonsuza kadar cehennemde mi yanacak?

Şeytanın görevi sonuçta insanları kötülüğe sevk etmek, Allah'tan uzaklaştırmak, iyilikten alıkoymak..
aslında bilmeden hizmet ediyor. İnsanları imtihan etmek için ve bu imtihanı kazananların cennete girmesi için bir vesile şeytan.. O olmasaydı iyiliğin değeri anlaşılmazdı. Çünkü herkes iyi olurdu. Imtihan sırrı ortadan kalkardı. Peki bu görevleri bitince şeytana da merhamet edecek mi Allah bu görevlerinden dolayı?
Yoksa sonsuza dek cehennemde mi yanacak ?

0|0
2|13

En İyi Erkek Görüşü

• Allah şeytana o görevi vermedi. Şeytan onu görev edindi. Şeytan olmasaydı imtihan olunacaksa yine olunurdu. Şeytan olmazdı belki başka birşey olurdu. Mesela su olmasaydı bugün dünyada canlı kalmazdı ama su yaratılmasaydı insanlar suyla degil belki başka bir şekilde hayatta kalacaktı. Rabbim insanlara o şartları sunacaktı. İşin özü bişey olacaksa rabbim katında muhakkak bir şekilde olur. Herkes hakettiği yerde son bulur şeytanda öyle...

1|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Kızlar Ne Diyor 2

• Nezaman ki o Ademi peygamberi kabul ederse ozaman affedilir.

0|0
    0|1
    • peygamber kabul etmesi için sebep yoktuki , zaten Melekti Allahtan direk emir alacak pozisyondaydı

• sen hangi kaynaktan bunu aldın , deistlikle ne alakası var , peygamber mana olarak elçi demektir, elçiye gerek yoktu, ve direk Allaha isyan etti

• Adem toprak şeytan ise ateş.. Allah (c. c) şeytanın Adem peygamberi üstün görmesni isteynce şeytan isyan etti ama Allaha değil Adem peygambere meydan okudu Ademin yolunda gidenler cennetlik iken şeytanın yolunda gidenler cehennemli olucak böyle anlastılar Allah (c. c.) uygun gördü.

• Dunyadakiler seytani aratmiyor:) ama sonsuza dek cehennemde kalacak diye biliyorumdunyada

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 12

• İmtihan sırrından ziyade bu dünyaya sınanmaya gelen Hz. Adem Babamızı kandırdığı ve Allah (c. c) a karşı geldiği için cezalandırıldı ve yemin etti her kulunu dinden alıkoyacağına. Cennet - Cehennem ayrımı da bu nokta da oldu diye biliyorum ( yanlış olabilir ). Yani şeytan'ın isyanı üzerine bu dünyaya sınanmaya geldik ve Mevlam bu sınavın karşılığında biz aciz kullarına mükafat olarak cenneti vaat etti. Kitaplarda açık bir şekilde yazıyor ki, ibadet etmeyen'e Allah a şirk koşana sonsuz cehennem var şeytan ile beraber. Rabbim hakkımızda hayırlısını nasip eylesin.

0|0
    0|0
  • Bende Müslümanım ama cennet karşılığında allaha tapinmak beni düşündürüyor. Mevlananin sevgisi gibi olmalı bu ibadet olayı. Cennete gitmek için değil. Allaha bizi yarattigi bizi korudugu icin tapinmaliyiz. Ailemizi korudugu bize bahsettigi icin tapinmaliyiz. Ama bunu heryerde dile getirince bana deist diyorlar falan bir sürü şey. Sende çok güzel soru sormuşsun. Şeytan zaten allahın bir meleği. Onun dediklerini yerine çok iyi bir sşekilde getiren bir melek. Bunu düşünmek için bole kafayı patlattıgnda bile sen kötü oluyorsun. Inen ilk âyet bile "oku" olduğu halde okumaya aristiriayet laf ediyorlar

0|0
    0|0
  • Allah bilir :D Belki de Kur'anda yazıyordur kesin cehenneme gireceği hatırlamıyorum öyle bir şey, hala belli bir misyonu var

0|0
    0|0
  • Ateşten yaratılan bir varlığı yakmak nasıl bir ceza bende bunu anlamadım. :D

0|0
    0|0
    • benim aklıma takılan nokta da burdan tetiklemedi zaten :)

• Yeterince değerlendiriyorum düşünmek benim için bir dinlenme unsuru :)

• Benim için tam bir işkence. :D

• Allah bilir

0|0
    0|0
  • Ne biliyim

0|0
    0|0
  • sonsuz cehennem kardeş. şeytan hikayesini oku. araf süresi tefsirini oku. ayrıca sorunu güncelle. ateistler dalga geçiyor.

0|0
    0|0
  • O isler karisik.
    Ben konuya soyle bakiyorum.
    Allahim ve seytanin kapismasinda olan bana olacak.
    Hayirlisi be gulum

0|0
    0|0
  • Kitabimiz kuran-ı kerimde ihanetinden dolayi affedilmeyecegi ve onun ve israilogullarinin yerinin cehennem oldugugu yaziyor

0|0
    0|0
  • Şeytanın da bir iradesi olduğunu düşünüyorum. Yoksa Allah (c. c)'a niçin meydan okusun?

0|0
    0|0
    • töbe haşa! O Adem peygambere meydan okudu Allaha değil !!! Kafadan uyduruk seylerle bilgi vermeyn!

• @tubiska Nasıl mı izin verir? Şeytan, bizleri azdırmak için tetikte farkında mısın? Allah (c. c) buna neden izin verdi o zaman? Seninle tartışmaya girilmez. Konuşmuş olmak için konuşuyorsun. Türban takmakla din bilgisi verilmiyor işte. Neyse Allah (c. c) ıslah etsin. (:

• Ya sn gelms seytanın Allah c. c ye meydan okudugunu söylüyosun zatn din ve ahlaknı belli ediyosun mehdan okumak ne demek onu arastr önce iyi gclr.

• Benim bildiğim sonsuza dek cehennemde kalacak

0|0
    0|0
  • şeytana merhamet olmıcak sonsuza kadar cehennem

0|0
    0|0
Yükleniyor...