Murphy Kanunları gerçek mi?

Az önce bir arkadaş sormuştu. "Beni seveni ben sevmiyorum, benim sevdiğim beni sevmiyor" diye, aklıma geldi! neden reçelli ekmek hep reçelli kısmının üzerine düşer? yani herşey hep istemediğimiz şekilde mi gerçekleşiyor. yoksa biz sadece istemedğimiz şekilde sonuçlananları mı görüyor ve ön plana çıkartıyoruz.?

• Evet.
    62% (5)60% (9)61% (14)Oy Ver
  • Hayır.
    12% (1)13% (2)13% (3)Oy Ver
  • Kararsız.
    26% (2)27% (4)26% (6)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim
Güncellemeler:
Sizce de Murphy Kanunları Gerçek Mi?
inanmayanların olması da bir o kadar mutluluk verici

0|0
8|10

En İyi Kız Görüşü

• Evet, gercek. Kendi hayatimdan biliyorum.

0|0
    0|0
    • ya gerçekten olumsuzlara odaklıysak, mesela asansöre binerken hep en üst katta olduğunda off yine mi en üstte deyip bekliyoruz. ama apartmana girdiğinde zemin kattayken direk kapıyı açıp asansöre binsek belki ertesi gün hatırlamayacağız?

• murphy'nin bence kulakları bu gece daha çok çınlayacaktır. saygılar :)

• murphy kanunları hakkında az önce bir kaç makale okudum ve en çok dikkatimi çeken iki sonuç:
      "Araba kullanmayı öğrenene kadar gerçekten küfretmeyi öğrenemezsiniz.""
      ""Beklenmedik bir anda ele geçen boş vakit, mutlaka boşa harcanır.""

Kızlar Ne Diyor 7

• Sandviç kuralı derler da:) Sandviç hep ters taraf ile düşer. Her düşünce maddi anlamı taşıyor ne düşündüyse o an gerçekleşir.

0|0
    0|0
  • O kanun bana sökmez

0|0
    0|0
  • Garip bir bicimde gercektir.

0|0
    0|0
    • kapıyı bile her zaman en son denediğim anahtar açıyor. Gariptir tek ben yaşamıyormuşum.

• Kararsız.

0|0
    0|0
  • gerçek

0|0
    0|0
  • Evet.

0|0
    0|0
    • genelde cevap evet. Lakin olumsuzlukları unutsak bu kanun geçersiz kalmaz mı?

• 10 bin tane soru sormuşsun anket sorusu hangisi belirt de ona göre oylayalım.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 10

• hayır murphy kanunu dediğin şey sakarlıkla alakalı.. herşey bilimsel. yanlış yerde balık tutarsan balık asla oltana gelmez bu seni şanssız değil salak yapar. reçelli ekmek her zaman reçelli tarafına düşer çünkü reçelin ağırlığı aşağı düşerken o yöne ivme kazandırır. bahtsızlık sadece yanlış kararlarının sonuçlarına maruz kalmandır. şans diye birşeyde yoktur şans aslında fırsat+imkan demektir. bir fırsat çıkar seninde imkanın vardır adı şans olur.

0|2
    0|0
    • peki şöyle düşün o zaman: şans var mı yok mu aynı şey oluyor bence

• ooo sen hiç anlamamışsın balık örnegide başka anlamda verilmişti başka bir durumu anlatmak için... neyse sana hayırlı geceler murphy

• yinede katkı için teşekkürler efendim.

• Bakmak istediğin taraftan görürsün, ben şimdi seni tanıdığımı farzet ben koştura koştura elimde senet vs. bankaya koşturuyorum sana o acelede selam verirsen sevinirim ama selam vermezsem sen 2 şık arasında kalırsın, o acelede yazık çocuk ne yaptığını bilmiyordur sonra nereye gidiyordun falan diye konuşurum ya da bak görüyon mu beni adam yerine koymadı deyip bana küsebilirsin de. Reçelli ekmeğe gelecek olursak, ekmeğin reçelli bölgesi ağır olduğu için yer çekimine göre o tarafın yere teması daha kolaydır.

0|1
    0|0
    • reçel kısmı sadece bilmeyenler için örnekti. bilimsel açıklamasını biliyorum. ama cevabın mantıklı.

• iş işten geçmiş oluyor. katkı için teşekkürler iyi gc.

• Rica ederim, iyi geceler.

• deneyle kanıtlanmıştır...

Deneyler, şüpheye yer bırakmayan bir açıklıkla göstermiştir ki,
    üzerine tereyağı sürulmüş bir dilim ekmek yere düştuğünde, daima yağli tarafı alta gelir...

Deney sırasında, tereyağlı ekmeğin fiziksel ve kimyasal durumunda bir değişiklik olmadiğindan, enerji açısından gözlenebilecek tek şey, sistemin potansiyel enerjisindeki azalmadır. Ekmegin, tereyağlı yüzü alta ya da üste gelecek şekilde düşmesi durumlarında, kaybettiği potansiyel enerji miktarı aynıdır; bu yüzden olayı enerji ile açıklamak mümkün değildir. Ancak, ekmek yere yağli yüzü alta gelecek şekilde düstüğünde, tereyağının bir kısmı ekmekten ayrılarak yere saçılmakta bu da sistemin entropisini önemli olçüde arttırmaktadır: Yani, ekmeğin yağlı yüzü alta gelecek şekilde düşmesi durumunda sistemin entropisinde olusan artış, ekmeğin yağlı yüzü üste gelecek şekilde düsmesi durumunda sistemin entropisinde olusan artıştan daha fazladır.

Bu durumda, termodinamik kanunlarına uyması için, üzerine tereyağı sürülmüş bir ekmek diliminin, yere düşerken, yağli tarafını alta getirmeye çalışacağı acıktır. Tereyağlı Ekmek Kanunu'nun ilkeleri hakkinda yaptigimiz bu hatırlatma, günümuz fizikçilerinin yercekimini kaldırma konusunda yaptıkları çalışmaları daha iyi anlamamıza yardımcı olacaktır. Bildiğimiz gibi, başka bir fizik kanunu da; bir kedinin pencereden firlatılması durumunda, yükseklik ne olursa olsun, dört ayağı üzerine düşeceğini söylemektedir. Bu durumda akla gelen ilk soru, bir kedinin sırtına tereyağlı bir ekmek dilimi, yağli yüzü üste gelecek şekilde bağlanip, kedi ve tereyağli ekmekten oluşan bu sistem pencereden atıldığında, ne olacağıdır. Kedi mi dört ayağı üzerine düşecektir; yoksa, tereyağlı ekmeğin yağlı yüzü mü yere çarpacaktır? Haylaz bir çocuk, bu deneyi sahsen yapmayı düşünebilir; ancak, sonuca bazı akıl yürütmelerle ulaşmak da mümkündür.

Tereyağlı Ekmek Kanunu, ekmeğin tereyağlı yüzünün yere çarpması gerektiğini açık şekilde ifade ederken; kedi aero - dinam.

0|0
    0|0
  • Bir işin ters gitme olasılığı yoksa bile ters gider :D:D bu en çok başıma gelen.

0|1
    0|0
  • Benim kendi kanunlarım var

0|1
    0|0
  • Evet gerçek olduğunu düşünüyorum.

Evin kapısını açacağım zaman anahtar mutlaka poşetleri tuttuğum tarafta ki cebimdedir.

1|0
    0|0
  • bir bakıp çıktım :P Aklıma murphy kanunları değil de Interstellar'daki mükemmel karakter Murph geldi nedense; bencemden görebilirsiniz ayrıntıları ;)

0|0
    0|0
  • murphy kanunu nedir dostum?

0|0
    0|0
    • kısaca her işinin ters gitmesi olarak düşün.

• tabiki bu da bir görüştür saygı duyarım herkes inancak diye birşey zaten olamaz. katkı için teşekküreler saygılar sunarım.

• rica ederim

• bu yıl ne kadar murphy kanunu varsa tuttu benim hayatımda ne diyim lanet olsun murphye :/

0|0
    0|0
  • Gerçekten de her şey istemediğimiz gibi oluyor.

0|0
    0|0
    • ve de değişmiyor. tıpkı hep beklemedığın otobüsün gelmesi gibi. o hatta binecek olsan gelmez.

• çok takılı kalma olumsuzluklara odaklanma. olumlu yaklaş. arada yine çınlat kulakları. daha yaşın genç. gecen iyi olsun selametle

• sağ olun, iyi geceler.

Yükleniyor...