Türk dizi ve filmlerinin en büyük kusuru hangisi?

Hepimiz şikayetçiyiz türk dizi ve sinemalarından pekala genel olarak sizce Türk film, sinema sektörünün en büyük kusuru nedir ?

• Hep aynı senaryolar
    47% (7)64% (7)54% (14)Oy Ver
  • Hep aynı kilise kelamlar
    0% (0)18% (2)8% (2)Oy Ver
  • Belli bir yerden sonra zıvanadan çıkması
    33% (5)0% (0)19% (5)Oy Ver
  • Kötü efektler
    0% (0)0% (0)0% (0)Oy Ver
  • Kötü oyunculuk
    0% (0)9% (1)4% (1)Oy Ver
  • Maddi olanaksızlıklar (ki buna inanmayın çünkü 1 bölümü bile baya bir pahalıya mal oluyor)
    7% (1)0% (0)4% (1)Oy Ver
  • Hakkını yemeyelim iyi işlerde çıkıyor diyorum.
    13% (2)9% (1)11% (3)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
8|8

En İyi Erkek Görüşü

• Arkadaş film ve dizilerimiz aslen güzeller bazı konularda yapılanlar tabi ama bizimkilwr tadında bırakmak gibi bir olayı daha öğrenememişler adam bir filmi yapıyor tuttu mu hemen seri oluyor ikisi pek rabet görmüyor hemen üçü yapıyor belki olur diye sonra türk filmleri sıkmaya başlıyor eğer senaryo saçmalamaya başladıysa uzatma bırak gitsin tadında kalsın yerine farklı bir konu işle yeni çekimler yeni filmler diziler yap konular çeşitler artsın bu yok bizde zaten çoğu konuda geriler o kadar para kazanıyorlar sektörel gelişim yapmak yerine nasıl paraları yeriz gesabı yapıyorlar düzgün sahne çekimleri yapamuyor belli yerlerde saçmalıyorlar bu gibi konularda daha dikkatli olup kendi içlerinde araştırsalar ya da bunu biz izleyicilere ne tür gelişim beklersiniz gibisinden sorsalar daha iyi Avrupa bu konuda kendini baya aştı adamlar efektler sahneler senaryolar kurgular konusunda mükemmeliyet sergiliyor

0|0
    0|0
    • Avrupa da islevsel sekilde hakkini veriyor (ama Amerika sinamasinin duygusal gerileme de orta ) bana kore, hint sinamasi daha bir ihtisamli geliyor.
      Konuya gelecek olursak Turk TV ve SİNAMA sektoru seyirciyi aptal yerine koyuyor.

• Aynen öyle konu aynı kahramanlar farklı

Kızlar Ne Diyor 8

• En başta çok uzun olması... Gözünüzü seveyim ya 120 dakikalık dizi mi olur. 90 dakikalık filmler var, ayıptır.

Ardından da klişeler... ya biraz ters köşe yap, orijinal fikirler üret. Senaryoları haftalık yazma, biraz önceki bölümlerle aklımızı kurcala... Çok eksik, baştan savma senaryolarımız var.

Oyunculuğa ise laf yok, yeterince iyi bence.

0|0
    0|0
  • Ben Türk filmlerinin ve dizilerinin yapımcılarının, senaristlerinin film/dizi seyircinin yüreğine nasıl dokunulur veyahut öyle bir film yapalım ki gerçek olmayan bir olay da olsa seyirci onu izlerken nasıl daha etkilinebilir düşüncesiyle yapmıyorlar veya yazmıyorlar. Çoğunda kar amacı gütme veya nasıl daha fazla para kazanırız düşüncesi var. Oyuncularımız için de çok yakışıklı veya çok güzel insanları koyuyorlar zaten güzellikleriyle ünlü onlar da biz ne kadar daha ünlenebiliriz diye düşünüyorlar. Bütçe den dolayı olduğunu çok düşünmüyorum aksiyon filmleri için geçerli bir durum o. Ama dünyadaki filmlere baktığımız zaman az bütçeli de olsa bu kaygıları taşımayan filmler daha başarılı bence.. bkz:bollywood endüstrisi

0|0
    0|0
    • Festival filmi havasin da da olmasin ama
      Tamam Bir doctor who veya TWD game of tro tarzi bir sey beklemiyoruz ama konular degissin ama degil mi

• Yine yaprak dokumu ilklerden diadamlar her bir sayfadan bir bolum cikardi) digerleri daha beterdi

• evet haklısınız

• Hangisinden baslasam karar veremedim. Senaryolar kotu yani şu an oynayan dizilerd bakarsak genelinde hemen hemen ayni senaryo. Insanlarda sıkıldı bence artik farkli biseyler olsun biraz. Surekli zengin cok guclu holding sahipleri diger tarafta fakirler. Birbirine kavusamayan bir cift. Hep ayni yani hic yaraticilik yok
    Ve cooook uzun olmasi. 2 saat cok fazla ya. 45-60 dakika falan olsa yeterli bence

0|0
    0|0
  • Zamanında eleştirilen Pembe dizilerden çok daha beter bir hale gelmesi ve orijinallik kalmaması. Yabancı dizileri alıp duruyoruz.

0|0
    0|0
  • Senaryo aynı yakışıklı erkek güzel kız ya da hep klişe mutlu son olayı ahh ahh tek yapabildiğimiz romantik komedi dram korku vasat bilim kurgu zaten hiç yok denecek kadar az dizilere gelince hepsi berbat

0|0
    0|0
  • Belli bir yerden sonra zıvanadan çıkması

0|0
    0|0
  • Kesinlikle hep aynı senaryolar hic yaratıcılık yok

0|0
    0|0
  • Ilk ftagmandan sonunu rahatlikla anlayabiliyoruz klasik turk dizisi

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 7

• Yabancı dizi izlemeye başladığım günden beri türk dizilerini takip etmiyorum

Bizimkiler kafelerde oturup senaryo yazıyor ve çok uzatıyorlar işi
    Zeka ürünü neredeyse hiç yok

0|0
    0|0
  • Hepsi anasını satıyım.

0|0
    0|0
  • Hep aynı şeyleri tekrarlayıp duruyorlar.

0|0
    0|0
    • Aynen 1 kadin ve 1 erkek biraz ask biraz bilmem ne hep ayni gidisat

• Hadi o neyse Eskiden Çicek taksi vardı ve aynı seneryoları hiç değiştirmeden Akasya Durağına yaptılar hayır yani hiç mi kurgu gücün yok değiştir olayları böyle giderse Türk dizilerinden bir halt olmaz. Şu an da The walking dead izliyorum sadece dizi olarak.

• şu bakışma sahnelerinin süresini azaltsalar...

0|0
    0|0
  • Ana karakterlerin Ölümsüz olması

1|0
    0|0
  • Özendirmek

0|0
    0|0
  • aşktan ibaret olması

0|0
    0|0
Yükleniyor...