Sanatci mi toplumu yonlendirir yoksa toplum mu sanatciyi yonlendirir?

Sanatci mi toplumu yonlendirir? Toplum mu sanatciyi yonlendirir?

Güncellemeler:
Arkadaslar daha cok nedenini belirterek, aciklama yaparak yazarsaniz cok daha iyi olur benim icin tesekkurler simdiden :)

0|0
7|8

En İyi Erkek Görüşü

• Her ikisi de birbirinden etkilenir, tek taraflı bir iletişim mümkün değildir. Konuşmayı öğrendiğin yerin kuralları üzerine koyarak gelişirsin, veya tepki duyarak. Ama aynı zamanda eserlerin de toplumu şekillendirir. Sanatçılar toplumun sınırlarında yeni yerler keşfeden kaşifler gibidir, topluma aittirler, ama kendi arayışları toplumu da etkiler.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 7

• Eş zamanlı gider. toplum içine edilmiş bir genel yapıdaysa çıkaracağı sanatçıda o yapıdadır. daha fazla içine edilir. sevgiliye siz diye hitap eden şarkılardan l*n diye hitap edilen şarkılara döner. en güzel örnek türkiyedir.10 yıllık arayla bak sanata ve topluma

1|0
    0|0
  • Sanatçı.

1|0
    0|0
  • Toplum sanatçıyı yönlendiriyor şu an genelde. Ama asıl olması gereken sanatçı yönlendirmesi..

1|0
    0|0
  • toplum sanatçıyı

1|0
    0|0
  • her ikisininde birbirine ihtiyacı var

0|0
    0|0
  • Lys edebiyat calisma vakasi beyin error d.

0|0
    0|0
  • Toplum sanatçıyı yönlendirir.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 7

• Keşke sanatçı toplumu yönlendirebilse ki günümüzde artık bu işlevselliğini kaybetti. Sanatçılar medya üzerinden insanları yanlışa sürüklüyor ki bunun tam tersi olması gerekirken. Ben sanatçıların toplumu yönlendirmesi gerektiği düşüncesini savunmak istiyorum. Bir toplumun uygarlığı, onun sanat değerleri ve kültür varlıkları ile ölçülür. Sanat eserlerini meydana getiren sanatçılardır. İslami dönem Türk edebiyatında islamın etkisiyle sanatçılar dini eserler vermeye toplumu bu yönde aydınlatmaya çalıştılar. uzun bir dönem bu eserler çağa damgasını vurdu. Bu tek örnek bile sanatçının toplumu nasıl yönlendirdiğinin en bariz ispatıdır. İlerleyen zamanlarda dünyada da birçok gelişmenin kaynağı yine sanatçılar olmuştur. özellikle rönesansın ve reform hareketlerini meydana getiren sanatçılardır. Fransız Devrimi'nin oluşmasında baştan başa toplumu yönlendiren en önemli etkinin sanatçılar olduğunu göstermektedir. Ama dediğim gibi şu an Türkiye de bu durum çok farklı uçlarda her biri o yüzden net bir cevap veremiyorum kardeşim

1|0
    0|0
  • Medıa yönlendirir, yön verir, milleti yavaş yavaş alıştırir. Sinemada hangi janr revaçta bir bak, sonra topluma bak. Toplum sürü nereye çekersin o tarafa gider

0|1
    0|0
  • toplum sanatçıya ilham verir sanatçı toplumu yönlendirir

1|0
    0|0
  • Toplum sanatçıyı yönlendirir tabikide ;)

1|0
    0|0
  • Sanatçının toplum yapısı üzerinden çeşitli çıkarımlarda bulunup bu çıkarımlar doğrultusunda topluma yön verebileceğini düşünüyorum.

0|0
    0|0
  • toplum yonlendırıyor

0|0
    0|0
  • toplum ıcın sanat kankı

1|0
    0|0
Yükleniyor...