Sosyalist, komünist, solcu.... vs. bildiğiniz bütün yazarları yazar mısınız?

Edebi eserleri olan, roman vs..

Mesela Dostoyevski gibi romanları olan ?

0|0
2|9

En İyi Erkek Görüşü

• George Orwell

Adalet ve eşitliği savunan komünist partinin

İç yüzünü görünce, insanlığından utanmış

Hayata küsmüş

1|0
    0|2

Erkekler Ne Diyor 8

• Dostoyevski sosyalist,komünist solcu değildi !

2|2
    2|3
  • Mihail Şolohov, Aleksandr A.Bek, Ernest Hemingway, Maksim Gorki, Sabahattin Ali, Aleksandra Kollontai, Aziz Nesin... Google'dan bakıp yazmadım, kitaplığımda olan isimler (George Orwell solcu bir yazar değil ayrıca)

1|0
    0|0
  • nihat behram yada diger ismi Mustafa Nihat Behramoğlu özlemin dili olsa isimli kıtabın yazarıdır kendısı koyu bır solcudur

1|0
    0|0
  • Her kadın Emma Goldman okumalı ...

1|0
    0|0
  • rus kılasiklerinin yazarları kominist değildir onların çoğu kominist dönemlden yani bolşevik ihtilalinden önce yaşamış hatta kominizmden sonra bir çoğu ülkesini terketmek zorunda kalmıştır. Solcu kominist değildir karıştırmayalım o farklıdır.

0|1
    0|0
    • farklıysa farklı hepsi birarada olsun demedik arada virgül var dikkat çekerim yazar önerin dedik soruyu eleştirip duruyonz bu ne be

• Güldürme beni kapitalizim marksizim perde gerisine bak sen ikisi birbirine düşman bile değil hala aynı fasit dairede dönen gençleri görünce gülüyorum.

• Kapitalizm ve marksizm hiç bir zaman düşman olmadı sadece öyle gibi gösterilip dünya paylaşıldı bırak şimdi kapitalizm miş marksizim miş bekleme yapma kardeşim.

• Hüseyin Nihal Atısız ''Ruh Adam''

1|0
    1|1
  • Komünist yazarlardan bazıları: Başta Karl Marx, Friedrich Engels, Trotsky, Plehanov, Lenin, Gramsci, Louis Althusser, Jean Paul Sartre, George Orwell, Alan Woods

Popülist bir yazar olarakta Çernisevski'yi okuyabilirsiniz...

0|0
    0|0
  • iron heel

0|0
    0|1

Kızlar Ne Diyor 2

• çok bilinenler yazılacak buraya şimdi. Ben az bilinen bir tane yazmak istiyorum.

Aleksandra Kollontai- Red Love (Kızıl Aşk) politik aşk romanıdır. Bir anarşistle Troçkistin aşkını anlatır.

Tavsiye ederim.

1|2
    0|0
  • Ola ki yazılmazsa diye

Emma Goldman mutlaka okunmalıdır.

1|1
    0|0
Yükleniyor...