Ney üflemek istiyorum. Ney üflemek için kursa gitmem gerekir mi?

ney üflemek istiyorum. ney çalınmaz üflenir bu arada yanlıs anlasılmalar olmasın.

ney üflemek için kursuna gitmem gerekir mi? çok zor diyorlar ney üflemesi, dogru mudur sizce?

Güncellemeler:
neyde bi ses çıkarana veya üfleyene zaten başarmıssın diyorlar

ney için sıcak nefes ve saglam cigerlerin olması lazım

bi de bakımıda çok önemli neyin detay çok aslında ama bu kadarıyla yetinelim

0|0
6|11

En İyi Kız Görüşü

• Zor bır ış ve bır kursa gıtmen şart.. Bazı beledıyelerın ucretsız kursları bıle vardı.. halen var mı bılmıyorum..

1|0
    0|0
    • yoktur bnce ya heryer saz gitar satan yerlerle doldu ders verenlerde var aralarında

• hatay/hassa da oturuyorum

• hIm ucretsız oralrda bulman zor sanırm.. link bu şahıs var galıba kurs veren

Kızlar Ne Diyor 5

• Ben kursuna gitmeden kendim evde 2 günde ses çıkartmayı başardım şuan notaları biliyorum ve üfleyebiliyorum gerçekten isteyince öğreniliyor :)

0|0
    0|0
  • Ney çok güzel bir enstrüman ve de zor.

Seçiminden dolayı tebrik ederim.

Bilmiyorsan neden cevap veriyorsun deme.

Fikrimi söyledim sadece.

1|0
    0|0
    • teşekkür ederim cevap için

bn bi insanı kolay kolay terslemem..

ney çok merak ediyorum yaklasık 3-4 aydır kafamda dönüp dolaşıyor geliyor unutuyorum bi ara ama bişey geri hatırlatıyor

• face hesabım facebook.com/osmannzfsn

• Face hesabımı dondurdum ancak burdan haberdar edebilirsin beni.

• evet gitmen lazım bence ney üflemeli çalgılar arasında en zor olanlardan bir tanesi ben denedim ama daha sonra bıraktım çünkü ses çıkarmakta oldukça zorlandım.

0|0
    0|0
  • evet gerçekten çok zor denemiş biri olarak söylüyorum ki bende bir heves aldım şu anda sadece ses çıkarabiliyorum :)

0|0
    0|0
    • sadece ses çıkarabiliyorum derken yani flütteki gibi bi notamı yoksa herhangi ufak bi melodi mi

• bütün delikler kapalıyken çıkan ses işte :) ya neyi tutuşunun bile belli bir şekli var sanırım internetten videolarına falan bakmıştım ben..

• evet bende baktım farklı bi tutma stili var

• Evet, kişisel çaba ile ney üfleyebilmek pek mümkün değil.

0|0
    0|0
    • ama kendi çabalarıyla ses çıkaranlarda var diger yorumlarımı okursan orda açıkca kursa gitmeme nedenimi belirtmişim

Erkekler Ne Diyor 11

• Denedim ama başaramadım. Zaten ses çıkarmayı başarabilene çalıyor diyorlar. Ses çıkarabilmek için sağlam bir ciğere, sıcak bir nefese, çelik gibi de sinirlere sahip olman gerek.

0|0
    0|0
    • hmm... peki dostum tavsiyelerini göz önünde bulunduracagım

• çalmaya çalıştım ilk yarım saate ses çıkaramıyorsan çalamazmışsın ben 45 dk bir gram ses cıkaramadım

0|0
    0|0
    • kişiden kişiye degişir ses çıkarmak

• Benim de ideallerim arasındadır ney üfleyebilmek... Alacağın "ney"in bile boyları ve çeşitleri olduğunu biliyorum. Üflerken kafa 45 derece yana yatacak ve tam 3mm çapında mükemmel bir yuvarlak olarak dudaklar şekillenecek. Üflerken bir miktar sesi sen de vereceksin diye biliyorum. Kısa zaman içinde başarılı bir neyzen olman dileğiyle...

0|0
    0|0
    • teşekkürkürler bn neyi alıp en çok kullanılan ney turu kız ney turuymus inş başarırım

• kurs almadan öğrenmen zor.gitmelisin

0|0
    0|0
  • zor olduğunu söylüyorlar. heralde gerekiyordur.

0|0
    0|0
    • evet zor diyorlar ama kişiden kişiye degisiyor 6 ayda anca ses çıkaran var 1 haftada da uflemeyi basaran var

• bana pek mantıklı gelmiyor okadarı.

• snn fikrin saygı duyuyorum

• ne üflemek istiyosun anlamadım

1|1
    0|0
    • evet ney üflemek istiyorum yaklasık 3-4 aydır bi heves gidip gidip geliyor neyi alıp kendim evde netten videolarla ögrenmeyi hedefliyorum kurs için para denkleştiremiyorum yurtta kalıyorum ve ögrenciyim

• Ufle ama ufurukcu hoca olma sonunda

Ney guzel bir enstruman bende heveslendim ama ugrasamadim huzunlu bir sesi var ilahi gibi, ufleyenlerede neyzen diyorlar

0|0
    0|0
    • evet biliyorum ama ustalara neyzen diyorlar

• Bizim fizikçide merak sarmıştı 1 ayda anca ses çıkarabildi..

Bir hevestir gelir geçer

0|0
    0|0
  • ney kursuna en az 1 ay gitmelisin ses çıkartmak için . . .

0|0
    0|0
    • kişiden kişiye degişir ses çıkarmak

• evet 6 ayda bile halen çıkartamayan var biliyorum ney kursunu . . .

• ney üflemek istiyosun?

0|0
    0|0
    • evet çok merak ediyorum ilgimi çekiyor gitar o kadar ilgimi çekmedi herkesin elinde bi gitar var bn farklı olmak istiyorum farklı bi müzik aleti çalmak istiyorum

• hm bn bi araştırım dostum saol tavisyen için

• rica ederim kolay gelsin

• kursa git bencede iyi olur

0|0
    0|0
Yükleniyor...