Sence "Ahlak" ne demek?

Ahlakın kelime veya belirli bir düşünceye göre ne demek olduğunu sormuyorum.

Aynı şekilde falan kişi ne demiş diyede sormuyorum.

Sence ne demek?

sorduğum tam olarak bu.

0|0
10|13

En İyi Kız Görüşü

• böcek ezmek?

kırküç numara sıkı bağlanmış asker botuyla.

1|1
    1|4

Kızlar Ne Diyor 9

• kişinin kendine yakışanı dayatmasıdır.

1|3
    0|0
  • Ahlak aslında kişinin kendisine olanı yakıştırmasından başka birşey değildir. Ama malesef bu topluma göre davranmak olarak algılanıyor.

0|1
    0|0
  • iyiyi ve doğruyu seçmek

0|0
    0|0
  • vicdanimin rahatligi, kendime ve insanliga olan saygim, zevk icin daha degerli bir özelligi kurban vermemek vs.

0|0
    0|1
  • Bir çeşit yemek, yersen.

1|0
    0|0
  • bu kelimeye çok yabancıyım.

0|0
    0|1
  • kendime ait, vicdanımdan geçirdiğim etik yaklaşımlar bütünü.

0|0
    0|0
    • ahlak kelimesinin negatif algilanmasi da tamamen günümüz popüler doktrinlerinden kaynaklanmakta. halk agziyla yaklasiyoruz etik denen seye.

• Herkese göre değişir bu. Ortak bir tanım bulamayız zaten. Her yerde bölgede hatta kişisinde farklıdır. Benim için ahlaklı olmak; kendini üstün görüp insanları küçümseyerek davranmaktır. Onun dışında vardır heralde ama aklıma gelmiyo

0|0
    0|2
    • ''Benim için ahlaklı olmak; kendini üstün görüp insanları küçümseyerek davranmaktır.'' ilginç bir anlayış..

• olmadı bu 2 - tıtıtıtı :D öyle yaani sizce nedir ozaman

• ahlak deyince karsı cınsle olan ilişkıler gelıyor aklıma

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 13

• Marjinal takılmak adına ahlaki prensiplerin tamamını reddeden insanlar var günümüzde. Toplumsal baskı, insanları kısıtlamak vs gibi tanımlamalarla yanılgıya düşüyorlar.

Hümanizmin gereği olarak ele alınan ahlak olgusu gayet gereklidir. Örneğin; ''bir başkasının malını çalmak ahlaki değildir. Çünkü sizin malınız bir başkası tarafından çalınınca mağdur olursunuz. Kendiniz için yanlış olan bir durum, her insan için geçerli bir yanlıştır'' gibi basit bi önerme bile temelde durumu anlatır.

Toplum olaya yanlış yaklaşmış, otu b*ku ahlaki düzlemde ele almış, her halta ahlaksızlık demiş olabilir o bambaşka bir mevzudur.

3|0
    0|0
  • zeki yaşam formu olmanın dezavantajları, rahat yine kıçımıza battı

2|0
    0|0
  • tatlı sert dokunuşlar falan mı ?

1|1
    0|0
  • İslamın temelini oluşturan yaşam şeklimizi biçimlendiren bir kavram

0|0
    0|0
  • Toplumsal baskı.

1|0
    0|1
  • "Despotlar havanın ahlaklı olduğu bölgeleri severler." F.N. Sözünden yola çıkarak çok rahatlıkla söyleyebilirim ki ahlak'ı en çok sevenler ülkelerin yöneticileridir.

1|0
    0|0
  • i stand alone izleyesim geldi

2|0
    0|0
  • ne demek olduğundan ziyade ne dememek olduğuna yoğunlaşalım : ahlağın cinsellikle alakası yoktur.

2|0
    0|0
  • Bir swingerin günlüğünden çıkartılamayacak ölçek..

Ahlaki normlar koyamayız bla bla bla.. Hea mk tutunursun toplumda.. Eee tutunmak isteyen kim? O zaman tutunanların kulağında ok ıslığı yapmayacaksın..

0|0
    0|0
  • Toplumun maddi-manevi anlamda durumunun korunmasını sağlayan vaziyet

0|1
    1|0
  • sürekli değişen birşeyler

ister takip edersin ister etmezsin

ister dışlanırsın ister içinde eriyik olursun

0|0
    0|0
  • toplumumuzun ailesel ve çevrelerce benimsenmiş güzel hal hareket kurallarıdır

0|0
    0|0
  • ahlak bana göre karşı tarafın ahlakını sorgulamamaktır

0|0
    0|0
Yükleniyor...