Kitap okumayı tekrar sevmenin yolu nedir?

eskiden ben kitap okumayı çok severdim. depresyona gireli artık canım istemiyor kitap okumak falan ama bir yandan da eski günlerimi özlüyorum kitap okumayı tekrar nasıl sevebilirim önerisi olan?

0|0
7|6

En İyi Erkek Görüşü

• bir kitabı düzgün bir şekilde okuyup anlamak istersen o kitap içinde adeta kaybolmalısın :) sanki o dünyayı yaşıyor gibi olmalısın ama bunun için biraz hayal dünyan gelişmiş olucak :) bunuda bolca kitap okuyarak (mümkünse gözde canlanabilecek betimleme çok kullanılan kitaplar okumalısın)halledebilirsin. ben yaklaşık 12 yaşlarındayken kitaba kendimi okadar çok vermiştimki. kitaptaki kahraman öldü diye 3gün boyunca yasını tutmuştum :)

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

• Yapacağın tek şey bir kitap alıp okumaya başlamak. Yani bu öyle bir şey ki, sevmek diyorsun. Birini sevmekle, kitap okuma eylemini sevmek aynı şeyler değil ki. Alırsın eline bir kitap, okumak içinden geliyorsa okursun, gelmiyorsa kaldırır bir kenara atarsın. Yine de olmuyorsa kendine başka bir meşgale bul derim.

0|0
    0|0
  • Depresyona girdigin konuyla ilgili kitaplar okuyarak hem depresyonun için ne yapabilirsin ögrenmiş olursun hemde kitap okuman için yardımcı olur, Umarım işine yarar

0|0
    0|0
  • aslında bende okumayı çok istiyorum ama şu sınav işleini halletmem lazım

0|0
    0|0
  • kafa yormayacak bestseller kitapları oku ... bende de aynı durum vardı faydasını gördüm çerezlik kitapların

0|0
    0|0
  • Tuvalette okumak gibisi yoktur bence :)

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 7

• Eveet gel gelelim zamanimizin negatif yanlarina---

Fazla Internet ve bilgisayar kullanimindan dolayi insanlarin gözü artik 'aramaya ve taramaya' alismis.

Kitap okurken ise gözlerle ayni hareketi yavasca tekrarliyoruz.

ama internet ve bilgisayardan dolay bu alisganlik bozulmus bi durumda.Bu yüzden bu günlerde kitap kumak isteyen isnanlar ya zorlaniyor yada cabuk sIkIlIyor...

Interneti ve bilgisayari az kullanmaya ve kitap okurken sakinve yavasca satirlari takip etmeye calis.

Roman kitaplari ile basla ve heyecanli hikayeler oku :) Harry Potter mesela :D

0|1
    0|0
  • Yap bir nescafe,çay yada kahve...

Al eline kitabını..

Gör bak devamı nasıl geliyor.

1|0
    0|0
  • Öncelikle ne okumak istediğine karar vermelisin. Çok okunan yada tavsiye edilen değil. Satın al yada bir şekilde temin et. Ama hoşuna gitmedi ise ne olursa olsun devam etme. Aramaya devam et. Ben bu süreçten geçtim, nacizane tavsiyem sana.

0|0
    0|0
  • harry potter serisini oku farkında bile olmadan 100. sayfaya geleceksin ben daha 10 dkdır okuyorum diyeceksin :):) Klasiklerden uzak dur şimdilik eğlenceli kitaplar oku :) Kendine vakit yarat ,kültür kitaptır .

0|0
    0|0
  • eger daha önceleri kitap okumayi seviyorduysan, kitap alip okumaya baslamak.

icinden okuma istegi gelmese bile.

her kitap senin dünyanin disinda baska bir dünyadir, ve istemeyerek baslasanda okumaya mutlaka o dünyanin icine alicaktir seni.

0|0
    0|0
  • Zorla kendini ben öyle yapıyorum. Sonra sevmeye başlıyorsun zaten.

0|0
    0|0
  • biraz dinlen boşver

0|0
    0|0
Yükleniyor...