Irklar nasıl oluştu?

Hepimiz Hazreti Adem ve Hazreti Havva'dan geliyoruz. Peki, aynı anne ve babadan gelen insanlık ırklara nasıl ayrıldı?

0|0
1|22

En İyi Erkek Görüşü

• Evrim diyeceğim de, şimdi yobaz, aklını kullanmamayı, teslimiyetciliği din zanneden, hocaların/şıhların ağzına bakan, ırzlarını bile hiç itiraz etmeden teslim eden mahluklar ileri geri konuşacak...

Kur'an'da da evrime de atıf yapan ayetler vardır. "Allah yarattığını durmadan değiştirir." gibi.

Mesela afrikadaki insanların derisi kalındır. Güneş ışınlarının girmesini engellemek için. Derisi ince olarak doğanlar, o genlere sahip olanlar güneş yanıkları sebebi ile hayatta kalamamış, kalın deri genlerine sahip olanlar ise yaşamış.

Kutup dairesine yakın olanların derisi incedir. Derisi kalın olanların vücuduna güneş ışığı giremediğinden o bölgelerde hayatta kalmaları, üremeleri daha zor. D vitamini eksikliğinden olsa gerek...

Tabi 3-5 yılda olacak şey değil bunlar binlerce yılda yavaş yavaş olan bir süreç.

Burada yaşayan insanlar da izole bir hayat sürdüklerinden bir süre sonra toplumun genelinde bu gibi farklılıkların olması çok doğal ve normal. İnsanların ırk ırk olması da Allah'ın ayetlerindendir. Kur'anda yazar buda...

1|0
    1|2

Erkekler Ne Diyor 21

• " Hepimiz Hazreti Adem ve Hazreti Havva'dan geliyoruz."

ben kurban bayramı koçundan geliyorum, kesecekler bu sene beni :(((

1|1
    1|1
  • Gelelim sorunuzun cevabına evet hepimiz Hz. Adem ve Havva'dan yaratıldık bu yaratılma evresini yada insanoğlunun ilk oluşumunu yaratılışını okuyan arkadaşlar bilirler,

Aşağıda bir cevaplayana yazdığım ayeti kerimeden sonra Mevla meleklerine her bölgeden birazcık toprak getirmelerini emretti. Ve gelen topraklar dan insan sureti yapıldı ancak ruh üflenmeden önce meleklerin secde edilmesi emredildi malum konuyu biliyorsunuz meleklerin başı sorumlusu olan (azazlı azazil azaziye bazı kaynaklarda farklı isimler geçer) melek Allah'a karşı gelerek lain olmuştur.

İşte bu ilk yaratılış evresinde farklı yerlerden gelen topraklardan dolayı IRK lara ayrılmıştır insanoğlu..

0|0
    0|0
  • Önce ırk dediğimiz kavram da birşeyi es geçmemek lazım.Irk sadece aynı tür için geçerli bir kavramdır.Yani aynı türün farklı coğrafi bölgelerdeki yaşam koşullarına adapte olan tür topluluklarına ait bir kavram... Irk dediğimiz şeyin oluşumu, yaklaşık 200.000 yıl kadar önce afrika'dan başlayan homo sapiens sapiens türünün göçü ile başlar. Doğaya en iyi şekilde adaptasyon sağlayan sadece bizim türümüz hayatta kalmayı başarabildi ve dünyanın dört bir yanına dağıldı.Artık 30.000 bin yıl öncesine dayanan ve dünyanın her yerini fethetmiş homo sapiens, yani modern insan türümüz içinse, doğanın çetin koşullarına karşı aynı tür içinde varyasyonlar gelişti..Herkesin bildiği üzere beyaz tenden tut, sarı ve siyah tene, çekik göze kadar..Misal Orta asyadan göçen Türklerin çekik gözlerini kaybetmesinin nedeni de bu zaten.

Tüm türler tek atadan geldiği için, tek türdeki tüm çeşitli ırklar da aslında ortaktır. Beyaz bir ırka mensup bir aileden, 5 kuşak sonra mutlaka beyaz bir insan doğacağının garantisi yoktur.Bu da atalarımızdan gen aktarımı ile bize kalan mirastır.

Evrim ister kabul edin ister etmeyin her yerde.. Kabul etmeyenler var diye, evrim yok olmaz. İnanmak istemeyenin paşa gönlü bilir.

0|0
    1|0
  • Hz Ademin çockları çoğaldıkça ihtiyaçlar arttıkça daha verimli yerler bulmak için bi kısmı atıyorum yakındaki dağın ardına geçti bi kısmıda yakındaki derenin ardına gitti yeni yerler ekti sürdü avlandı çoğaldı. Sonra oralarda dar gelmeye başladı onların çocuklarından bir kısımda biraz daha üzaktaki dağın derenin arkasına geçti yerleşti ekti biçti avlandı çoğaldı. Sonra yine kaynaklar azalınca onların cocuklarıda başka verimli yerler aramak için göç etti bu böyle gider işte Bütün dünyayı sömürdük dünya bitti doymadık hala.

0|0
    0|0
  • ateistlerin açıklamasını bekliyoruz :)))))

0|0
    0|1
  • Evrim.

0|1
    0|0
  • İnsanoğlu tek ırk olarak yaratıldı ve hala da tek ırk olarak yaşıyor. Siyah-beyaz gibi unsurlar, ırk farklılığından değil, yaşam ve çevre koşullarından kaynaklanarak oluşuyor. Millet unsurları ise (Türk-Kürt-Alman-Fransız) insanların sonradan koyduğu isimlerdir. Yaratılıştan gelmez.

Eğer ırk olsaydı, insanlar arasında bir doberman ile kangal köpeği gibi ciddi fiziksel-biyolojik farklılıklarımız olurdu.

1|0
    1|3
    • saçmalamışsın.zencilerin hasta olup senin olmadığın durumlar oluyor.ya da tam tersi.senin dediğin gibi olsaydı herkes tek tip olurdu.yani herkes sarışın herkes b kan grubundan herkes kıvırcık saçlı olurdu.noveçteki insanlar ne kadar sarışınsa sen de o kadar esmersin.

• bunlar faşizmi yok etmek amacıyla söylenilmiş atılmış şeyler.sen de bunlara inanıyorsun.asimile olunmuşsa tabi bir zenci ile bir beyaz birbirine benzer özellik gösterebilir.bunda anormal olan nedir anlamadım.ne kadar protein benzerliği varsa o kadar akraba olursun.bir türkün bir türke ne kadar protein benzerliği varsa bir türkün bir amerikalıya o kadar protein benzerliği azdır.kan gruplarını örnek olarak verebiliriz.gerçek türklerin k.grubu bdir.ama bu oran türkiyede yüzde 13.yani benzeyebilirle

• Türklerin kan grubu b mi? Ne diyeyim ki sana.

• muhtemelen iklim ve coğrafi etkenlerden..

0|0
    0|0
  • Tahminimce dinler oluştuktan sonra aynı dine mensup olanlar bir coğrafyada toplandı. Daha sonra da nüfus artışları ile beraber insanlar dünya üzerinde değşik bölgelere göç ettiler. Ülkeler de muhtemelen böyle oluştu ve oluşunca ırklar oluşmuştur.

1|0
    0|0
    • Sormak istenilen şey şu. Hz Adem ve Havva beyaz tenliyse Zenciler ve Asyalılar nerden geldi. Kendi kendine dna oluşturamazlar.

• Çİngen, ben sadece bir tahminde bulundum. Biyolojik olarak adaptasyon olabilir diye düşündüm. Kesin böyledir demedim zaten. Hemen de çamur atıp dalgaya al bakalım. :(

• rica ederim ama bunu arastirmistim cesitli topraklarla yaratilmis bir varlikti afrikadan da asyadan da baska yerlerden de dolayisiyla cesitli renkte insanlar olustu bunun yaninda binlerce yil gecti tabii cografi etkilerde var ama asil sebep buydu

• Gelen insanların tövbe haşa cinsel birleşmeyle olduğunu nerden biliyosun ki ? Herşeyin mantıklı bi açıklaması vardır .. Dil gibi düşün aslında konuştuğumuz dillerde ortak olmalıyken neden ayrı ayrı ? mevsimsel kültürel farklar göç eden bi toplumun ten rengi tarımcının vücut hattı çevresindeki gıdaların güneşin açısı .. binlerce seçenek bulabilirsin buna .. :)

0|0
    0|0
  • Ayrıca insanın yaşadığı yer toprak su iklim insan şeklini değiştirir. Amerikaya giden türkleri 10-15 sene sonra türkiyeye geldiğini düşünün ben gördüm akrabalarımız arasında Adamın yapısı şekli tam bir amerikalı. Yediklerimiz gerçekten insanı çok etkiliyor. Ne yersek oyuz.

0|0
    0|0
  • aman evrim demeyin de :D..

insanlar kendilerini ırklaştırmışlardır.şimdi gel birlikte ilk şehir devletlerinin kurulduğu döneme gidelim..insanlar gruplaşmaya başladılar.1-2-3 derken savaşmaya.savaşla birlikte o insanlar birbirlerinden nefret etmeye başladılar. insanlar kendi şehir devletlerine isimler koymaya başladılar..türk,çerkez,kızıl derili,zenci işte tüm insanların ırklaşma sebebinin asıl temeli budur.

0|0
    0|2
  • asimile vs.

0|0
    0|0
  • harbıden bu zencıler nasıl olustu yada cekık gozluler bırı bızı kandırıyo mu yoksa adem havva dıe adem zencımıydı yoksa

0|0
    0|0
  • havva ve adem ilk insan değildir, bunu birçok araştırmam sonucu anladım. hiçbiryerde ademin ve havvanın ilk insanlar olduguna dair bir ibare yoktur. ilk peygamberdir adem, tevratta ilk insan olarak gösterilir.

0|0
    1|0
    • O kadar araştırma yaptında bir Kur-an "a bakmayı akıl etmemişsin dmeekki bide bir Kur-an"a bakmayı dnee

• hz adem ilk peygamberdir. insanların ilk peygamberi, aynı hz isa gibi mucizevi bir şekilde yaratılmıştır.

• Kaynağın nedir ?

• Evrim.

0|1
    0|0
  • kalıtsal varyasyon

0|1
    0|0
  • adaptasyon falan diye zırvalardım ama gerek yok

0|0
    0|0
  • tarım hayvancılık göçebelik falan yane.

0|0
    0|0
  • insanlar cogaldi artti herkes bir yana dagildi kendi ailesini sonra kabilesini ve irkini olusturdu

0|0
    0|0
    • Güzel bilgin için teşekkür ederim. Çeşitli topraktan yaratıldıklarını biliyorum ama ırklara böyle etkisi olduğunu bilmiyordum. Ancak soruda bunu sormuyor sanki. Benim anladığım kadarıyla mesela bizim Türk olmamız, bir başka ırkın ABD'li olması vs gibi nedeni soruyor diye anladım.

• Hmm bak şimdi mantıklı geldi. Teşekkür ederim faydalı bilgin için. Bir ben de bakayım o zaman.

• benim bir kaç düşüncem var . ilki hz. Adem ve hz. Havva'nın Dnalarında bütün genler vardı üredikçe çocuklarına farklı genler geçerek ırklar oluştu . ikincisi farklı yerlerde de insanlar oluştu onlar ayrı bir ırktı ama günümüze bu bilgiler gelmedi . gibi düşüncelerim var . ben Eray Ertan :)

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

Yükleniyor...