Adolf Hitler'in ''Kavgam'' isimli kitabı hakkında bildikleriniz?

Bildiğim kadarıyla kitabın basılması ve satılması yasaklanmış, ama piyasada mevcut. Bu kitabı alıp okumadan önce bilgi sahibi olmak istedim.

Piyasada satılan bu kitap orjinal mi?

Okuyanınız var mı?

Eğer okuduysanız fikirleriniz neler?

0|0
3|8

En İyi Erkek Görüşü

• Pederde vardı. Biraz okumuştum. Genel olarak 1.Dünya Savaşı sonunda Almanya'ya yapılan haksızlıktan, savaşta korkakça davrananlardan ve bolca bir toplumun içine sızdığını iddia ettiği Yahudi'lerle ilgili yazılar vardı.

Bu arada ressamlığı da var sanırım, bir filmde hem o dönemi (1. Dünya Savaşı sonrası) hem de ressamlığını anlatıyordu, kitaba paralel bir anlatım vardı.

Zeki adam olduğu kesin, o düzen ve hitabet başka türlü kurulmaz ama biraz sadist işte :)

Çözemediğim bir konu da kahverengi saçlı-gözlü kısa bir adamın Almanlara air ırk liderliği yapmış olması :)

0|1
    0|0
    • ''kahverengi saçlı-gözlü kısa bir adamın Almanlara air ırk liderliği yapmış olması''

Nasıl biri olması gerekirdi anlayamadım:)

• Standart Alman tanımının bayağı dışında yahu. Hoş şimdi düşündüm de adamın sağ kollarının hepsi de esmer..Sonradan sararmış bunlar demek ki :)

Kızlar Ne Diyor 3

• Adol Hitlerin hayraniyim demek en büyük suctur umarim bunlar ciddi yorumlar degildiz.Eger ciddi ise sizi burdan atmak lazim.Cünkü böyle bir canavari begenerek insan topluluguna ve tüm dünyaya karsi suc isliyorsunuz!

Almanyada,Fransada ve avrupanin diger ülkelerinde yasaklanmis bir kitap! bunun farkli nedenleride var tabiki- A.H. bu kitabinda kendi hayvani ve asagilayici düsüncelerini acikca sergiliyor.Bu tür düsüncelerden insanlarin sakinmasi ve korunmasi gerek ve genclerimizin ve diger insanlarin tekrar bu düsüncelerden etkilenmemesi icin bu kitap yasaklanmistir.

Sirf bilgi edinmek ve arastima niyetiyle okumak isteyenlere karsi anlayisim var-diger türlü ise niyetiniz -bunu cok yanlis buluyorum!

0|0
    0|0
    • Tarihi kazananlar yazarmış. Stalin'in falan çok farklı olduğunu düşünmüyorsun sanırım? Fakat kendisi savaşı kazandığı için yırtmıştır :) Ya da Dresden ve Japonya'da sivil üzerine alev yağdıran ABD ve İngiliz başkanlarının yırtması gibi.

link

Kitap yasaklanması ya da sadece belirlenen amaçlarla okunmasına izin verilmesi detayına girmiyorum.

• Teşekkür ederim yine de verdiğin bilgiler için :)

• Duyduğum şudur ki..Adolf Hitler bu kitapta yaptıklarını kendince haklı bulduğundan olsa gerek, verdiği mücadeleyi ve kendisini oldukça överek anlatmış...

Okumak isterdim ben de...Ah böyle aklıma takıyorsunuz kitapları :))

1|0
    0|0
  • Ya o değil de, bulabileceğimiz bir yer de söyleseymiş cevaplayanlar... Takip edeyim bu soruyu.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 7

• artık kitap okumaya başlıyacam haa hep böyle sorulara yabancı kalıyom

1|0
    0|0
  • halkını kendine inanılmaz bir biçimde bağlayan bir lider. ama bir o kadarda askeri başarısızlık abidesi komutayı elen alınca almanya avrupada gerilemeye başladı. dediğim gibi iyi bir politikacı ama kötü bir asker ve devlet adamı.

0|0
    0|0
  • Hitler'in çocukluk döneminde içte kopan faşizm fırtınalarına nasıl yelken açtığını nefret, intikam

duygularını sıkıcı bir şekilde okursun. Tabi bu durumlarda olan adam nasıl o konuma geldi orası da kafa kurcalamıyor değil.

Meraklı isen "Hitler'in harika komandoları" ve "Rommel: Çöl Tilkisi" kitabını da oku. Birinci kitapta aslında Hitler'in aptal bir adam olduğu ortaya çıkıyor.

Yada en güzeli "Beyaz Zambaklar Ülkesinde " adlı kitabı oku.

0|0
    0|0
  • Başlangıcı son derece safken, ilerledikçe içinde doğan duyguların adım adım artışını gözlemleyebileceğin ilginç bir kitap. Bende 1980'lerden kalma bir baskısı var; şimdikileri farklı mıdır bilemiyorum ama adam kendini anlatmış.

0|0
    0|0
  • almancı kuzenim okumuşdu bana Hitler aslında çok zekiymiş sende oku flan dedi,ben hiç oralı olmadım

0|0
    0|0
  • ben okudum. bu konuda konuşmak istemiyorum

0|0
    0|0
  • adolf hitler sevmem . . .

Okumamda . . .

0|0
    0|0
    • sevmeme nedenini de açıklar mısın kaplan65

• anladım :)

• anlayışınız için teşekkürler . . .