Bir dine inanıyor musunuz?

İnanıyorsanız;

1-Ciddimisiniz?

2-Dininizin hayatınızdaki yeri ve önemi nedir?

3-Hayatınızdaki doğru ve yanlışları belirlemede dininizin yeri nedir?

0|0
13|14

En İyi Erkek Görüşü

• Ahzab (33) / 50

Ey Peygamber! Biz sana mehirlerini verdiğin eşlerini, Allah'ın sana ganimet olarak verdiklerinden elinin altında bulunan kadınları; seninle beraber hicret eden, amcanın kızlarını, halalarının kızlarını, dayının kızlarını ve teyzelerinin kızlarını sana helal kıldık. Ayrıca, diğer mü'minlere değil de, sana has olmak üzere, mehirsiz olarak kendini Peygamber'e bağışlayan, Peygamber'in de kendisini nikahlamak istediği herhangi bir mü'min kadını da (sana helal kıldık.) Mü'minlere eşleri ve sahip oldukları cariyeleri hakkında farz kıldığımız şeyleri elbette bilmekteyiz. Bütün bunlar, sana herhangi bir zorluk olmaması içindir.

0|1
    0|1

Kızlar Ne Diyor 13

• çok güzel soru olmuş eveeet elhamdülillah müslümanım dediğim de bunu içi dolumu boş mu söylüyorum.. yarı yarıya dolu inancım var temel de hemde sağlam bir inanç bazı uygulamalar da sorun yaşasam da kibir oburluk ve öfke kontrolün de zorlandığım oluyor ama kalpten ciddiyim hayatımda ki yeri çok önemli yanlışlarım ve doğrularım da klavuzdur

1|0
    0|0
  • İnanıyorum.

0|0
    0|0
  • Tanrıya inanıyorum ama dinlere inanmıyorum

dinin hayatımda bir yeri yok ama saygı duyuyorum

hayatımı doğanın işleyişine göre değerlendiriyorum.

yıldızlarda ve bulutlarda çok yüksek bir enerji hissediyorum <3

0|1
    0|0
    • dinlere inamıyorsan tanrının emirlerinin ne oldugunu nerden biliyorsn.bence ne yapacagını şaşırmışsın

• Tanrının emirleriyle ilgili ne dedim ben ya adam gibi oku

• evet inanıyorum ve ciddiyim bu nasıl soru ya ciddi misiniz ciddi olmayanıda mı oluyo :) dinin amacı değil midir doğruyu göstermek inanıyosan zaten yerine getirirsin yanlıştan uzak durmaya çalışırsın

0|1
    0|0
    • Şunu demek istedim; Çoğumuz sadece asabiyet, mensubiyet daha açık ifade ile, taraftarlık bilinci ile dincilik yaparız. İnandığımız dinin asıl kaynağı mesela müslüman ise Kuran ile bir irtibatımız yoktur. Ciddi olmak ise doğru ve yanlışı İnandığımız dinin belirlemesidir bizce. Maviş kardeşim bak tanımadığım senden gelen cevabı merak edip okuyorum. İnanıp Yüce bildiğim Allahtan geleni okumuyorsam ciddi değilim sonucu çıkmazmı? Cevabınız için teşekkür ederim.

• islam. her sozumden bırı Allah. Huzur saygı sevgı ve dgru yolu dınım ogrettı bana sukurler olsn

0|0
    0|0
  • Allah'a inanıyorum.Dini kullananlar o kadar fazla ki şu ülkede o yüzden o kadar bağlanamıyorum dine çok fazla dindar değilim ama dinsizde değilim.

0|0
    0|0
    • Biz insanların içine düştüğü büyük yanlış bu. Din şereftir. Dindar izzetlidir. Dindarı gören sevmese bile saygınlığını tasdik etmiyorsa, gördüğü dindar değil dincidir. Sizin yanılgınız kendiniz için önemli olanı sevmediğiniz birilerinin tavrına bağlamak olsa gerek. Ablam; Gavura kızıp oruç bozmak hoş değil. Kuran dincilerin değil, Allahın kitabıdır. Okursanız dindar bildiklerinizin çoğunun aslında dinci olduğunu arı duru görürsünüz.

• öyle tabii ama ben aşırı şekilde dine bağlanmayı yada öyle göstermeyi sevmiyorum bu tip sorulardanda hoşlanmıyorum bu tür şeyler Allah ile kul arasındadır kimse sorgulayamaz ben her insana saygılıym ve anlayışlıyımdr kimseyi bu tür konulardan suçlamadım saygısızlık yapıp karışmadım ne ederse kendinedir derim o kadar benim haddime değil böyle şeyler bende ibadetimi yaparm ama başını secdeden kaldırmayan insanlardan da değilim dinden başka ibadetten başka şeyler de var çalışmak bile ibadettr bence

• Usc.

1|1
    1|2
  • evet. ibadetim de tam anlamıyla yaşamak. gerçekleştiremiyorum pek ama olacak.

0|0
    0|0
  • din bir zamanlarin siyaset araciydi

0|0
    0|0
  • Paganım

0|0
    0|0
  • İnanmıyorum. Hayatımda yeri yok. Hiçbir etkisi yok dolayısıyla.

0|0
    1|0
  • Gelmiş , geçmiş dinlerin tek çıkışı vardır.Zamana göre değişim göstermiş ve yenilenmiştir,hepsine inandığım gibi ,saygıyı hak ettiklerine inanırım.Doğru ve yanlış için Peygamber Efendimiz iyi bir yol gösterici bulurum.Sağlık alanında ,tıpta,kadınların toplum içindeki yerinde,adalet anlayışında,temizlik ve düzende ..Birçok zaman doğrularım onun doğrusudur tabiki bende ki teslimiyet bilinçsizce değil tek tek araştırılarak oluşmuştur,sebebini bilmediğim öneriyi de kesinlikle araştırırım.

0|1
    0|0
  • inanıyorsanız 1.ciddimisiniz ? ne ya he ciddi düşünüyoz evlencez.. falaan mı .? :SS

0|0
    1|0

Erkekler Ne Diyor 13

• Din'e inanmak genel bir tabirdir... Dine mensup olmak daha doğru bir ifade olur...

Evet, elhamdülillah müslümanım ve içinde şüphe barındırmayan saf bir imana sahibim. Din günlük hayatıma etki etmez ama yine de bir yeri var...

Hayatımdaki doğru ve yanlışları belirlemede, dinden ziyade vicdanım etkilidir.

0|0
    0|0
    • İnsan O nun varlığına inanıp inanmamada muayyer bırakılmıştır. Yok diyenin kendi içinde bir mantığı var. Var deyip kaale almamak ahmaklık değilmidir. cevabınız için teşekkür ederim.

• Allaha şükür müslümanım herkesin fikrine saygı duyuyorum ancak bazıları bir şeyleri sonradan anlayacak ancak o zaman çok geç olacak.

0|0
    0|0
  • İnanıyorum.

Ciddiyim.

Ancak Başarı oranımın çok yüksek olduğunu söyleyemem.

hayatımdaki doğru yanlışları belirlememde din çok önemlidir.

0|0
    0|0
  • Şuan ki iktidar beni dinden soğutmuştur. Eğer ki onlar müslümansa ben ateistim.

2|1
    0|1
    • dini sömüren şeytanlardan başka şey değl onlar. kötü olan insanlar inanç değil.

• Evet,

1-Evet,

2-Yaptığım herşeyde benimle beraberdir,

3-2'nolu cevabı tekrar oku.

0|0
    0|0
    • Çoğu insan Allah var dedekten sonra yokmuş gibi, düşünür, konuşur ve yaşar. Bu kadar büyük biri var sa ne diyor diyerek hayatı ona göre tanzim etmek gerekmezmi demek istedim. cevabınız için teşekkür ederim.

• Elbette gerekir, mümkün olduğu kadar uyguluyorum zaten, ibadetleri aksattığım tembellik ettiğim ağırdan aldığım oluyor ama genel anlamda çıtam bellidir.

• inanmıyorum,

0|2
    0|0
  • verimli bir soru oldu, bi sürü şakirt engelledim teşekkür.

1|1
    0|1
    • Nasıl? Demekki bu; hahır bildiğimizin şer, şer bildiğimizin hayır olabileceğinin kanıtı.

• inanırım.ciddiyim.dinin hayatımda yeri azdır dindar biri değilimdir.doğru ve yanlışa dikkat ederim herzaman

0|0
    0|0
    • Nuri abi; Ciddiyetinize saygı gösteriyorum. Dindar olmak ritüellere sığınmak değil, doğru ve yanlışı Allahtan öğrenmektir, Cevap İçin teşekkür ederim.

• inanıyorum, kader ve atâ kavramlarına inanmasam birçok kez isyan ederdim, tam teslimiyet olmasa da hayatımı din düzenliyo

0|0
    0|0
  • Allah , dinle yönetrilirim . Dinime göre yanlış bana görede yanlıştır . Bitti kadar

1|0
    0|0
  • Bir dine inanıyorum. Ciddiyim. Beş vakit namaz kılmasam da inanıyorum.

0|0
    0|0
  • evet bir inancım var...müslümanım...

0|0
    0|0
  • Göksel Çaydanlığa inanıyorum.

1|0
    2|2
    • George Carlin 'de joe pescie inanıyordu.bence senin ki özentilik

Yükleniyor...