Gitar calanlar?

Arkadaslar gitar calmak istiyorum ama calistigim icin kursa cok vaktim olmuyo daha onceden kendim notalara bakarak biraz ogrenmistim sonra biraktim sizce nasil baslamaliyim nasil bir gitar almam lazim birde akord ayari icin bir alet satiliyo ondan alsam kullanisi basitmi ? Onereceginiz ogretici bir site falan var mı

0|0
1|5

En İyi Erkek Görüşü

• Sana en iyi ben yardımcı olabilirim. Bende kursa sadece 2 ay gittim ama hiç işe yaramadı. Kendim hırs yaptım ve 15 günde kurstaki eğitimden çok daha iyi çalabildim. Şu anda baya iyi çalıyorum çevremdekilerin dediğine göre. Ögrenmek istiyorsan en önce akorları öğrenmen lazım sonra vuruş ve arpej ritimlerini. sonrası zaten gelir.1-2eğitici video izlersin sonra zaten çalarsın. Ama azimliysen bunlar olur. Gitar alacaksan internetten değil evinin yakınında biyerden al en güvenlisi o olur. Akor aleti içinde pc için programlari var nette indirebilirsin veya bir gitarcıdan 20-30 tl civarına satın alabilirsin. Gitar alacaksan başlamak için bolero yeter. fiyatı 100ile 200 arasında değisiyor tabi onlarda ucuz modeller fakat sağlamlar. en kolay akor aletiyle olur.

0|0
    0|0
    • Cok tesekkur ederim bende bayaga azimliyim ama cevremde oyle gitar calan biriside yok akil alabilecegim. banasite onerebilirmisin en basittem ogrenebilmem icin

• Bence en iyi site youtube normalde 8-9 ayda gitar çalanlar var ama azim yap youtubeden eğitim videolarını izle mesela en kolayi akdeniz akşamları gitar dersi yaz orda videolar çıkıyor en ustekiler çoğunlukla iyidir. Akorları ve ritimleri öğrendikten sonra bu videoyu izleyerek ve birazda çalışarak bu şarkıyı çalabilirsin.

• Cok tesekkur ederim ☺

Erkekler Ne Diyor 4

• Çok istekli bir ogrencim vardı. Gitarı vardı ama çalmayı bilmiyordu 5 6 kez bişeyler gösterdim herif evde calisa calisa kendi kendine öğrendi. Sonra elektroya geçti 2 yıl sonra arkadaslariyla bir gurup kurdular takiliyorlar şimdi.

Nota okuyarak calmak en iyisidir ama vaktin yoksa guitar pro ismindeki program nota bilmeden şarkıları calabilmeni sağlar.

Gitara hergün vakit ayirmalisin hatta çalmayı bilmesende parmaklarını alistirmak için yinede vakit ayirmalisin. Asla vazgeçme. Birde hiçbir zaman akortsuz gitar çalma. Çalmayı bilmesende. .. kulağın yanlış seslere alismasin.

0|0
    0|0
    • guitar pro programı tam olarak ne işe yarıyor türkçesi var mı cok ingilizcem yok

• Sana gitarda basman gereken notaları bildiğimiz nota sistemi ile değilde tab sistemi ile gösteriyor. Tab okumak nota okumaktan daha basittir. karşında bir gitar klavyesi şeklinde bir simulasyonda da yine basman gereken notaları gösteriyor. Programın türkçe yaması da var.

• Klasik çalacaksan eğer Valencia ile giriş yapabilirsin orta halli bir kasası var daha aşağısını hiç alma limon kasa diye geçer işine yaramaz pek. Elektro alacaksan da Cort iyidir. Akort ayarı için android ve ios da programlar var illa o aleti almana gerek yok.

0|0
    0|0
    • Klasik alicam ortalama ne kadarlk bisey almam lazim sence cok da kotu bisey olmasin. Netten bir site falan var mı ya soyle notalari falan adam gibi ogrenebilecegim

• Arkadasindami kendisi ogrendi tesekku ederim iyice hirs yaptim. d

• Evet ama elleri falan baya soyuldu cidden çok heves etmişti oda günde en az 4 saat falan uğraşıyodu :D Bol şans.

• Akor kitabı al bir tane akorları öyle öğren..
    Akor aleti almana gerek yok.
    Telefonuna programını indir bedavaya kullan.

0|0
    0|0
  • İngilizcen varsa YouTube üzerinden birkaç kanal önerebilirim kendi kullandığım...

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

Yükleniyor...