The Beatles çok salak bir grup değil mi?

60ların çoluk çocuk grubuymuş ve bu grubu günümüzde dinleyenlerin kendini müzik bilgisi olarak kültürlü sanması da komiktir.

Güncellemeler:
Anaokulu bebeleri biliyor bu grubu. The Beatles dinleyen biri karşıma çıkıp ''kültürlüyüm'' diyor.

Birde grubun solisti John Lennon ''biz İsa'dan daha ünlüyüz'' diyerek dinle alay etmiş biliyor muydunuz

0|0
9|16

En İyi Erkek Görüşü

• Overrated!

1|0
    0|1
    • Aynen öyle.

Bilmeyen arkadaşlar için söyleyeyim: Overrated = Abartılmış

Erkekler Ne Diyor 15

• Adamlar yıllarca liste başı kalmış, gelmiş geçmiş en büyük fan sayılarına ulaşmış, konser vermedikleri ülke kalmamış, tüm satışlarda rekorlar kırmış :))) sen de diyorsun ki salak grup? harbi kafayı yemişsin sen :)) adamlar bunları senin yaşındayken yapıyorlarmış. Sen ne yapıyorsun diye sorarlar adama? :))) Gelip burada fink mi atıyon :p

2|1
    1|0
    • Tokio hotel isimli çocuk grubu da hep liste başı yaptı. Liste başı olunca kaliteli mi oluyor?

• yazdıklarımı okumamışsın sen :))) eh çoluk çocuğun sorusu böyle olur :))

• ayrıca bahsettiğin çocuk grubunu şu sitede herkese soralım bakalım kaç kişi biliyor :p haha

• Sen şuna direkt "bana küfredin" desene

1|1
    1|0
    • Çoluk çocuk grubu ve her türlü veledin dinlediği grup olduğu için herkes biliyor. Bu da herkesin bana küfür etmesi anlamına geliyor sanırım

• evet ben Beatles seven müzik kültürü olmayan biriyim.

https://www.youtube.com/watch?v=XNnaxGFO18o

0|0
    1|0
  • Herhald yanii

1|0
    0|0
  • "Ölü sevicilik kültürü" üzerinden ve bizdeki yabancı hayranlığından ötürü abartıldıklarına katılıyorum. Mesela Beatles'ın o özgürlük-barış söylemlerinin kat kat fazlasını, daha gerçekçisini bizde de dillendiren sanatçılar oldu ama insan yerine bile konulmadılar.

Ama bütünüyle değersiz bir müzik anlayışları olduğunu da sanmıyorum.

0|0
    0|2
  • @Kumasbay
    @DoctorGraham
    Siz varken benim bir şey söylemem olmaz.
    Benim muzik bilgim yok sizin kadar ve merak ettim bu soruyu gorunce dusuncelerinizi 😎

0|1
    0|0
    • Bir tabir vardır; ağzı olan konuşuyor diye. Ya da başka bir sözü hatırlatırım ; Altın çamura düşse de altındır.
      The Beatles sadece döneminin değil müzik tarihinin en kıymetli gruplarından biridir. Her zaman hatırlanacak ve sevilecektir. Onları sadece bir müzik grubu olarak görmemek gerekir. Adeta filozof ve akım liderleriydiler. 68 Kuşağının oluşmasında ciddi katkıları oldu. Şarkılarıyla topluma yön verdiler. Anlattıkları duygular ve düşünceler geniş kitleler tarafından kabul gördü.
      Günümüz gruplarıyla kıyaslamak yanlış olur çünkü The Beatles ergenlik çağındaki çocuklara ve kızlara değil topluma hitap ediyorlardı. Onlar bir şey anlatıyorlardı. Ufuk ve vizyon sahibiydiler. Örneğin Imagine şarkısını hatırlayalım. İnsanlara birlikte olmayı anlatan din baskısından uzaklaştıran, toplum dayatmalarından ayıran, tabuları kırıp özgür düşünceyi oluşturmayı hedefleyen kaç tane müzisyen oldu.
      www.azlyrics.com/lyrics/johnlennon/imagine.html

• @Kumasbay

- 68 kuşağı ve devrimcilik. Yayılmak istenen düşünceler ve akımlar. DÜnya konjektürü. O dönemin içkilerine kadar gider bu muhabbet :)
      - Biz ne kadar devrimciyiz. Ruhumuzu ne zaman sattık. Onlar bir kuşağı oluşturuyor ya biz ne yapıyoruz.

Yazacak bir çok bence çıktı galiba? :)

• @Kumasbay
      @DoctorGraham Sizlere teşekkür ediyorum👍 👍

• saçma ve basit yorumlarından ötürü şimdi burdan kaybol!!

0|0
    1|0
  • Git Demet Akalın dinle tribe gir ne anlarsın kalite müzikten. Beatles'a salak diyor kalkmış pop müziği savunuyor ya müziğin ırgatı.

0|1
    0|1
  • bkz; "salak" demet akalıncı popçu görüşü...

0|0
    1|0
    • The beatles pop rock yapmıyor mu? Onlarda pop yapıyor. Ben popçu olsam The Beatles'a bebe grubu demem

• The Beatles, kendi materyallerini besteleyen ve birçok müzik tarzını içeren (ezgi, ska, psychedelic müzik, blues, heavy metal, country müzik) ilk rock akımlarındandır.
      şimdi kaybol...

• kendi görüşüm adamların tarzını yansıtmaz. bu senin seviyene son inişimdi...

• Beatles bende sevmiyorum da kötülemek neyin kafası *

0|0
    0|0
  • alakası yok zamanında çok iyilerdi hala dinlenilesi bir gruptur sen ne dinliyorsun one direction dinliyorsundur kesin

0|0
    0|0
    • Benim dinlediğim grupları herkes bilmez. One direction'da The Beatles'ın yeni versiyonudur

• hmmm hangi dönem müziğini hangi isimleri dinlersin tarz olarak ne tür?

• eeee cevap yok mu

• sen gibilerin kafasını bolca duvara sürtmek lazım

0|0
    0|0
    • Duvara değil de asfalta yapıştırıp üstünden motosikletle geçmek lazım bence bu ibnenin

• Sen ne dinliyosun?

0|0
    0|0
  • Sanane milletin ne dinleyip ne hissettiginden sen kendi isine bak

0|0
    0|0
  • senin kadar değil merak etme

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 9

• Ben çok severim. Grup o zamanlar çoluk çocuktan ziyade yetişkin kitleye sahipti. Sen The Beatles'ı o zamanların One Direction'ı sandın galiba.

2|1
    0|0
    • gfjölşgfjölşf :D:D

• Evet The Beatles o zamanın One Direction tarzında bir grubudur. Ve tipimden memnunum canım.

• Acaba çok ünlü oldukları için anaokulu çocuklarının BİLE hayran olduğu bir grup olabilir mi? ve evet İsa'dan daha çok tanınıyorlar. Mesela Türkiyenin %30'ı TheB' ı bilirken %10 İsa'nın sadece peygamber olmasından başka bir şey bilmiyor.

• Değil.

0|0
    0|0
  • beğenmeyip sevmeyip dinlemeyebilirsin ki ben de dinlemiyorum fakat bütün dünyada bu kadar çok sevilip tanınan değerli sanatçılar olarak kabul edilen bir gruba salak dememelisin bence. bizim barış manço ya yabancılar salak deseler hoşumuza gider mi?

0|1
    0|0
  • Vay be senin müzik kültürünü merak ettim. Bak beklentiler en üst düzeyde :DD

0|0
    0|0
    • Bu grubun solisti John Lennon ''biz İsa'dan daha ünlüyüz'' diyerek dinle alay etmiş biliyor muydun?

• Yok bilmiyordum, ne değisti? Soru senin müzik kulturundu.

• Ilgi çekmek veya küfür yemek istiyosan iyi bir yol seçmişsin kuş beyinli

1|1
    0|0
  • The Beatles mis gibi leziz gruptur. Ama benim için The Doors kadar kaliteli ve güzel olamamıştır.

0|0
    0|0
  • aynen komik çnkü sizin gibi beyinsizler anlamadığı şeye gülerler anca :) "THE BEATLES" efsanedir =D

1|1
    0|0
  • Hshshshdhhdhd * liselisi seni, senin o çocuk grubu dedigin grubun getting better, nowhere man, eleanor rigby , because, for no one gibi şarkılarından haberin var mi? Sadece let it be, yesterday, hey jude u ogrenip orada burada beatles a laf atma curetinde bulunup bir de ustune overrated demek nasil bir hastalıklı psikolojinim sonucudur bunu açıklar misin sen kim kopek icinde paul mccartney i barindiran dunyanin gelmis gecmis en harika grubuna dil uzatma gafletinde bulunursun? justin bieber dinlemeye devam et * ilkokullusu seni

0|0
    0|0
  • Pardon salak mı?

0|0
    0|0
    • evet

• Arkadaş hiç Marilyn Manson fan görmemiş galiba agshsha

• Marilyn Manson ne alaka?

Yükleniyor...