Sizce kitap okuyan bir insanla okumayan bir insan arasındaki farklar nelerdir?

Sizce kitap okuyan bir insala okumayan bir insan arasındaki farklar neler midir? Fark var mıdır?

• Fark yoktur
    5% (1)14% (3)10% (4)Oy Ver
  • Fark vardır
    95% (20)86% (18)90% (38)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

1|2
10|21

En İyi Erkek Görüşü

• Kitap okuyan insanın yorumlama gücü yüksek, yazı yazma kabiliyeti iyi olur. Bunun sebebi okumanın cümle kurma yeteneği ile kelime dağarcığına sahip olmasına imkan vermesidir. Okuduğunu anlama ve de derdini anlatmada başarılı kişiler okuma ile orantılı olduğunu düşünüyorum. Kitap okuyabilirsiniz. Ama okuduğunuz kadar, kitaptan edindiğiniz bilgileri yorumlamanız, kendinize mal edebiliyorsanız kitap okumanın size bir katkısı olmuş demektir. Kitap okumayan insanlar arkadaş çevresinde sınırlı konular ile kısıtlı cümleler kurarak kendini belli eder. İfade etmesi, konuşması sınırlı kelimelerle olur. Tespitinize tümü ile katılıyorum.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 20

• Kitap okumak bir ayrıcalıktır. AYRIMCILIK değil

2|1
    0|0
  • Şöyle anlatayım kitap okuyan insanlar daha içine kapanıktır patlamaları ani olur ve öfkelenince yanına yaklaşmamak en doğrusudur.
    Kitap okumayanlar ise daha saf ve dürüst olur. Sinirlendiğinde sinirlendiğini anlarsın içine atmaz daha dobra olur.
    Neden mi? Kitap okuyan insan hayatı başkalarının deneyimlerini okuyarak hayal dünyasında yaşayarak öğrenir.
    Kitap okumayan insan kendisi tecrübe eder ya da yaşadığını hissettirecek kadar güzel anlatan bir adamdan dinler hayatı anlatanın yüzünden bakışından mimiklerinden gülüşünden ve göz yaşlarından yaşadıklarını bir nebze olsun çözersin.
    Adam vardır çok kitap okumaktan çok bilgilidir.
    Adam vardır çok yaşamaktan az bilgilidir ama bildikleri konusunda tecrübe sahibidir.
    Kitaplardaki romanlardaki öğrendiğin hayatın sana 1 mısrasını tecrübe ettirseler mi daha kolay yaparsın?
    yoksa yaşadığın tecrube ettiğin az bildiğin herhangibi bir şeyinmi daha kolay yaparsın?
    az bilen cahil adam öz bilir ne bildiğini bilir.
    bol okuyan kendini bilge sanan adam boş bilir.
    Malesef hayat her zaman markete gidip bir şey almak kadar kolay olmayabilir. Marketin olmadığını düşün ;)

0|0
    0|0
  • Bu soruya fark var diyen boş kitap okumuş olanlardır. Bilgin odur ki kendini başkasından üstün veya aşağı görmez.

0|0
    0|1
  • Kelime dağarcığı konusunda daha fazla bilgiye sahip olacağını bilebilirim haricinde bir şey ifade etmez

0|1
    0|0
  • Kelime Haznesi Gelişmiş Olur !
    Konuşurken Diksiyonuna Dikkat Eder !
    Yazı Kurallarına Dikkat Eder !
    Daha Bilgili Olur !
    Eğer Üniversite Sınavına Giriyorsa Paragraf Sorularını Daha Hızlı Okur Ve Anlar
    Son Olarak Kitap Okuyan Kişi Her Şeyi Perspektif Düşünür

Entelektüel İnsan Candır Benim Gibi :)

0|0
    0|0
  • Önemli olan okumak değil sadece. Okuyup, anlamak, hafızada tutmak, yararlı kısımları değiştirmeden olduğu gibi kullanmak gerek. Adam kitap okuyorum ayağına 50 tane fiyasko şey söylüyor. Her zaman "Kişisel Gelişim." kitapları okumakta fayda var. Uçsuz bucaksız bir hayal gücü içinse bilim kurgu romanları okunmalı. Şahsen kişisel gelişim daha mantıklı geliyor bana. Cahil ezmek hobilerim arasında.

0|0
    0|0
  • Olaylara bakış açıları farklıdır, yorum yapabilme yeteneği ve hayatın belirli kısımları hakkında bilgi yoğunluğu farkıda.

0|0
    0|0
  • cahillik farkı vardır kitap okumayan herşeyi biliyorum sanır kör cahildir kitap okuyan hiç birşey bilmiyormuşum ben der bilgilidir

0|1
    0|0
  • sen 500 sayfa okursun sırf okumak için ama 2 hafta sonra unutursun hiç bir işine yaramaz, birisi 1 sayfa okur ömür boyu işini görür..

sırf kitap okumak için okumayın..

0|0
    0|0
  • toplumuzda ne yazık ki okuyan farklı gözükmekte hayır ne okudugu nasıl okudugnu ve neler yazdıgı önemli.. bunun altını cizmek lazım

0|0
    0|0
  • Hiç okuyanla okumayam bir olurmu

0|1
    0|0
  • Tekrarlanmış paylaşım yerine geçiyor bu ve cevap evet

0|0
    0|0
  • Kitap ezber hazir bilgi bn okumuyorum yasyrak ogrenilir hersey

0|0
    0|0
  • Bir tek ben yoktur demişim ne farkımız var detaylandırın?

0|0
    0|0
  • konuşma kelime dağarcı

0|0
    0|0
  • Fark vardır

0|1
    0|0
  • Fark yoktur

0|0
    0|1
  • Kitap okuyanla okumayanın kelime dagarcigi bir olmaz. Kelime dagarcigi fazla olan daha yenilikci fikirler uretir. Birde kitap okuyanla, okudugu kitabi anlayan arasında ki farkta ayri bir tartisma konusudur.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 10

• Konuşma farkı vardır en başta, diksiyon farkı.
    Kitap okuyanın kelime dağarcığı daha fazladır.
    Kitap okuyan insan olaylara ve durumlara farklı pencereden bakıp, daha geniş bir açıda düşünür.

0|0
    0|0
  • Çok okuyan ve hiç okumayan arasında çok fark var.
    Köye git, anlarsın. Konuşma tarzından, konulardan bu farkı göreceksin.

0|0
    0|0
  • İllaki vardır.

0|0
    0|0
  • Fark vardır.. Kelime haznesi daha çoktur okuyan arkadaşın..

0|0
    0|0
  • Ama bu kitaptan kitaba degisen bir sey bir klasiklerle diger romanlar cok farklı, klasikler senin hayatına bir parca koyar ama diger romanlardan aynı sey beklenilemez

0|0
    0|0
  • bilgi ve kelime hazinesi

0|0
    0|0
  • teşekkürler

0|0
    0|0
  • Olaylara bakış açısı, konuşma kabiliyeti ve olayların enini boyunu düşünmede baya fark oluyor

0|0
    0|0
  • Fark var

0|0
    0|0
  • Fark vardır

0|0
    0|0
Yükleniyor...