Okumayan öğrenmeyen bir nesil ama neden?

üniversite mezunu ya da öğrencileri bile cahil itü mimarlık okumuş öğrencilik yaşamı başarılarla dolu bir genç nasıl süleymaniye camiine gitmez, güzel sanatları okumuş bir başka genç renoir kim nasıl bilemez?

0|0
5|4

En İyi Kız Görüşü

Kızlar Ne Diyor 4

• Günümüz hastalığı bu ne yazık ki. Sosyallik adına telefon ve internetten başka hayatları yok. Kitap, ansiklopedi, araştırma sıfır

0|1
    0|0
  • Okumuş olmak için okuyanlar sadece derslerinde başarılı olabilirler. Sadece yapacağın meslekle ilgili bir şeyler bilmek yeterli değil. Kendini geliştirmiş, kültürlü, başarılı bir insan olabilmek için her konuda az da olsa bilgi sahibi olmak gerekir.

0|1
    0|0
    • çok doğru genel kültürdür bu. hatta zevk almasa bile insan bazı şeyleri öğrenmeli bilmeli

• eğitim şart işsizliğe de çözüm gelmeli

0|1
    0|0
  • çok haklısın maalesef durum bu giderek kötüye gidiyo kendi adıma sölicek olursam bende bu durumdayım odama geldiğimde biraz dinleniyim falan derken nete giriyorum sonra bir bakıyorum başından kalkamamışım ne yaptın dersen bir şey olduğuda yok bir şekilde zaman geçmiş güya yapacak pek çok şeyim vardı...
    ama şu an bu durumu düzeltmeye çalışıyorum çünkü bu şekilde bir hayat gerçekten beynimi uyuşturuyor neti kullanıcaksamda yararlı yönde kullanmaya çalışıyorum en azından yavaş yavaş başladım umarım herkes bir an önce bunun farkına varır ve önlem alırlar

0|1
    0|0
    • tebrikler. maalesef ben de bu durumdayım mümkün mertebe zaman ayırmaya çalışıyorum zamane hastalığı bilhassa eğitimli bireyler için daha önemli

Erkekler Ne Diyor 4

• Abi hayat kolaylaştıkça teknoloji ilerledikçe insanlarımız aptallaşıyor, nasıl olsa ihtiyacım olan bilgiye her zman internetten ulaşabilirim edasıyla davranılıyor bu tabi ki bizi de üzüyor bazen biz de bunu yapıyoruz, Kardeşlerimize arkadaşlarımıza çocuklarımıza ne bölümlerde yetenikleri var ise veya ne iş ile uğraşıyorlarsa o alanlarda bilgi birikimlerimi aktarmaya çalışyıroum ki belki bir yerden yakalar ve yürür.

0|1
    0|0
    • maalesef ki dediklerin doğru ama iyi eğitim almış kardeşlerin cahilliği daha da hazin itü yü herkes kazanamaz

• tembeliz

0|1
    0|0
  • okumak cahilliği alır eşşeklik baki kalır.
    cahil olmamanın yolu yalnızca okumaktan geçmez.
    Çevresine ve dünyaya karşı bilgi açlığını kapatanlar , cahil olmaya mecburdur. Vesselam.

0|0
    0|0
  • itü mimarlık okumuş birinin süleymaniye camiine gidip gitmediğini bilemem ama kesinlikle orayı iyi bilir, onun içini sizin gidip görmenizden iyi tanır. siz başka okulla itü mimarlığı karıştırıyor olmayın

0|0
    0|0
    • kitaplarda bilmekle gidip bizzat görmek aynı şey değil mesleğine sevgi katmadığında ortaya çıkan çarpık gökdelenleri görüyoruz. mesleğine sevgisi ve saygısı olan insan okuduklarını ezbere bildiklerini bizzat gidip o havayı teneffüs ederek içselleştirir.

• o avmlerin nasıl yapıldığı hakkında en ufak bir fikir sahibi bile olmadığınız yazılarınızdan çok belli olduğu için bence çok da uzatmayın.
      maalesef siyasi iktidarın/sermaye çevresinin baskısıyla yaptırılıyor o binaların çoğu. mimarlar aç mı kalsın? iyi mimarlarımız da daha kötü çözümlemeler olmasın diye kendileri yapıyor bari benim elimden çıksın bağlamına uygun olsun diye.

siz itü mimarlık öğrencilerine mimarlık hakkında ahkam kesecek kibri bırakın, onlar zaten bir şekilde en iyiye ulaşacaktır

• kültürsüz, sanatsız mimarlık tebrikler!

Yükleniyor...