Etnik müzik arıyorum

Herkese merhaba;

İçinizde etnik müzik dinleyen var mı? Ben hoşlanıyorum ama elimde fazla çeşit yok yeni başladım sayılır dinlemeye. Sizin de dinleyip beğendiğiniz etnik müzikleri buraya yazarsanız çok sevinirim

yunan, ortadoğu ,mizrahi style ve afrika müzikleri olursa daha çok sevinirim.

0|0
3|6

En İyi Erkek Görüşü

• Yunan istiyorsan bana geleceksin. Guardians of Hellenism albümünü edin. İçinde 10 tane kategoriye ayrılmış albümler var. Cypros, Crete, Samos, Pontus, Makedonya, İyonya gibi. Her yöreden Yunan müzikleri var. Bunun haricinde rembetiko nun tanrıları Markos Vamvakaris ve Stelios Kazantzidis'in tüm albümlerini öneririm.

Al Andaluz Project var. Endülüs Firouz türünü icra ediyorlar. Ve cidden özgünler. Orta Asya gırtlak müziği var Hun Huur Tuu diye ayrıca bunların yöresel olanlarında Altai Kai, Tuva Ensemble, Altan Urag gibi olanları var. Balkanlardan istiyorsanda ilk adres ben olmalıyım. Mostar Sevdah Reunion balkanların sevdalinka gibi müzik tarzlarını çingene müziği ile birleştirip enfes bir tarz yaratmışlardır. Bunun haricinde makedon ve bulgar raçenitsa, kopanitsa gibi halk türlerini dinlemeni tavsiye ederim...

Benim önerdiklerim şunlar parça istiyorsan.

Guardians of Hellenism albümünden - Ah ta matia sou parçası.. link

Mostar Sevdah Reunion dan Mujo kuje po mjescu parçası... link

Muammer Ketencoğlu'dan Pokraj Vela ki bu parçaya ölürüm... link

Zaim İmamovic - Stambolu Na Vosporu, İstanbulu anlatır... link

Endülüslülerden istiyorsandan sana Al Andaluz Project'in tüm albümlerini öneririm ama illa örnek bir parça istiyorsan... link

Ayrıca orta çağ ingiliz müziği icra eden Ritchie Blackmore ve karısı Candice Night'ın Blackmore's Night grubunun tüm albümlerini edinmen gerek diyorum... link

Bunları internetten ufak bir araştırmayla bulabilirsin. Maalesef başka kültürlerin müziklerine ilgi duymuyor bizim toplum, ama böyle daha iyi. Saçma sapan kişilerin elinde oyuncak olacaklarına, bir kısım elit kişi arasında hakettiği değeri görmesi güzel.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

• PES 2011'in süper müziklerinden; Black Blood - AIE a Mwana

link

0|0
    0|0
  • link

Balkanlardan makedon...

0|0
    0|0
  • Brooklyn Funk Essentials & Laço Tayfa - Keep It Together

Türk ezgilerini seviyorsan bunu edin derim

0|0
    0|0
  • Tuva Cumhuriyetinin müzikleri güzeldir...

Ondar ve Huun Huut Tu adlı toplulukları aratabilirsin.

0|0
    0|0
  • kardeş türküler denilen bir grubumuz var bi o kadar da başarılırlar. yada yedi karanfil.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• ismimhakan ın dedigi gibi pes 11 in afrika ligi müzikleri cok hoş :D

link endonezya

link amerika - country music

bob marley var,

link goran bregovic ve giorgos dalaras oneririm yunanda

0|0
    0|0
  • prem joshua - water down the ganges albümünü öneririm

0|0
    0|0
    • hint müziği ama bollywood filmlerindeki gibi değil tabi :) moon song ve water down the ganges favori şarkılarım bu albümden. youtubedan dinleyebilirsin.

• link bu siteden istediğin çeşit bulabilirsin

Malili Ali Farka Toure müzikleri çok güzel ve rahatlatıcı

Ortadoğu'dan, Mohsen Namjoo, Hamed Nikpay. Rabih Abou Khalil, ortadoğu enstrümanlarıyla caz yapan bir amca

Yunanistan'dan Makis Ablianitis, Kristi Stassinopoulou, kesinlikle Imam Baildi, çok eğlenceli bir grup, Eleftheria Arvanitaki, Kostas Pavlidis, Haig Yazdjian süperdir

Yasmin Levy

0|0
    0|0
    • teşekkür ederim midnight sun dediklerin arasından bazı sanatçıları biliyorum ama hepsini değil yeni dnlemeye başladım ama çok hoşuma gitti dinleyeceğim.

• birşey değil, ne demek:)

Yükleniyor...