Muhteşem Yüzyıl da Valide Sultan'ı canlandıran Nebahat Çehre nin oyunculuğunu nasıl buluyorsunuz?

Ben açıkçası Nebahat Çehre'nin oyunculuğunu beğenmiyorum. Sanki Osmanlı sarayında Kanuni Sultan Süleyman'ın annesi değil de, Fransız Sarayında XVI. Louis'nin annesi.

Çok aristokrat görüntüsü var. Bana hiç inandırıcı gelmiyor. Siz ne düşünüyorsunuz?

0|0
6|3

En İyi Kız Görüşü

• Ben ne kostüm, ne de dekorla ilgili herhangi bir yorum yapmadım. Dolayısıyla ne Sanat Yönetmeni, ne de Kostüm Tasarımcısı ile ilgili bir eleştirim olmadı.

Ayrıca bir senaryo, icabı gereği her sahneyi ayrıntıyla betimler bu doğrudur. Bunun dışında Yönetmen de oyuncusuna nasıl bir oyun istediğine dair reji verebilir. Fakat oyuncu neyi nasıl oynayacağını, hangi lafı nasıl söyleyeceğini, kime nasıl bakıp, kiminle ne tonda ya da nasıl konuşacağını kendi belirler ve yönetmeninden bir itiraz gelmediği sürece de son söz oyuncunundur.

Benim eleştirdiğim şey Nebahat Çehre'nin bir Anadolu Kadını, bir Osmanlı Sultanı, bir padişah anası gibi değil de, bir Fransız Aristokratı gibi oynadığıydı. Botoks ve estetikten davul gibi gerilmiş suratıyla, ağzını bile kapatamayan bir Valide Sultan'ı siz inandırıcı buluyorsanız sorun yok. Sadece ben beğenmiyorum. Fikirlerinizi duymak hoşuma gidiyor. Yanıtlarınıza teşekkür ederim.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

• tipik kötü kadın profili görüyorum o yüzden pek tutmadım. insan full kötü olamaz, çok yönlü oyunculuk beklerdim

0|0
    0|0
  • ben onu siyah beyaz filmlerden hatırlarım açıkçası bu dizide hiç izlemedim. gayet başarılı

0|0
    0|0
  • asil profesyonel oskarlık muhteşem bir oyuncu

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• Bahsettiğiniz konunun Nebahat Çehre ile ilgisi yok, o dediklerinize sanat yönetmenleri, kostümcüler karar veriyor. Nebahat Çehre oyuncudur, ne verilirse onu giyer, nasıl bak derlerse öyle bakar, senaryo metinlerinde mimikleri bile yazılıdır repliklerinin yanında parantez içinde "oyuncu şaşrımış gibi bakar, böyle gülümser" diye.

Sözkonusu diziyi izlemedim ama dizi ve film setlerinde durum budur.

0|0
    0|0
  • yok bece çok ii..bu role de yakışmış

0|0
    0|0
  • oyunculuğu tartışılamıycak bi kadın işini biliyor...

0|0
    0|0
  • Nebahat Çehre gerçekten çok iyi bir oyuncu. Ben hayranlıkla izliyorum..

0|0
    0|0
  • Kadın yılların oyuncusu oyunculuğunu beğenirim kadının

0|0
    0|0
Yükleniyor...