Lütfen Şiirimi okuyup yorumlarmısınız?

Adam olmaz,demişlerdi benim için şair oldum sayende..
Sevgimi ve kederimi satırlara döktüm.
İlham perim olmuştun.Görünmez değneğinle
Narince dokunmuştun.Gönlüme..
Tıpkı güneşin tenime dokunup beni hoşca uyandırması gibi
Hayat vermiştin, bana sayende bir anlam kazanmışmıştım.
Seni seviyorum Birsen!
Ah keşke sana karşı hissettiklerimi bir bilsen
Beni ben yapan hayatıma anlam kazandıranda sendin
Öylese neden beni boyu bükük bıraktın?
Ben sensiz bir hiçten fazlası olamıyacağım asla
Korkuyorum.. Ya bir daha güneş doğmassa?
Ve ilham perim beni terkeder
Elimde kalemim ve anlamsız saçma cümlelerle baş başa kalırsam?

• Güzel
    27% (7)33% (6)30% (13)Oy Ver
  • klişe çok bilindik
    42% (11)17% (3)32% (14)Oy Ver
  • Fantastik peri masalı gibi
    12% (3)22% (4)16% (7)Oy Ver
  • Berbat
    19% (5)28% (5)22% (10)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim
Güncellemeler:
5dkda yazdığım birşeydi görüşünüzü belirttiğiniz için teşekkür ediyorum çok güzel şeyler yazacagım üzerinde ugraşıp emek vererek tabikide

0|0
6|4

En İyi Kız Görüşü

• Daha etkileyici bir şey bekliyordum. Sıradan bir kalemm.

0|1
    0|0
    • haklısınız dediğm gibi 5dkda bukadar oldu amaç exper kasmak iyi birşey yazında yayınlarım zaten uğraşacagım

• Hayır ^^^Zekasız experin anlamı yok şeklinde kullandığn deyimi söledim ne demek istediğimi sen anladın

• demek istediğim zekanı xper kasmak yerine kullanmasan demek istedim. Yani beynin araç değil amaç olsun demek istemiştim. Bu hakaret mi? Sana hakaret etmeye niyetli olsaydım kendimi gizler küfreder geçerdim.

Kızlar Ne Diyor 5

• C diyorum (:

0|1
    0|0
    • 5dkda anca bukadar geldi aklıma uzun ugraşşam emin ol güzel birşey yazacağım

• kötü değil ancak gelişmesi gerek. bazı cümlelerin çok etkiletici olmasına karşın bazıları aşırı klişe , ama bir ışık görüyorum :))

0|1
    0|0
    • Sonunda olumlu bir yorum görmek güzel Çünki 5dklık aklıma gelen şeyi yazdım yani

• Yaklaşımın olumlu diğer arkadaş gibi değil alta yoruma bak

• klişe çok bilindik

0|0
    0|0
  • Üzerinde çok çalışman lazım. Şiir öyle 5 dk da yazılmaz. onun da belirli bir ahengi vardır. Burada hece ölçüsüymüş uyakmış falan bahsetmiyorum. Serbest stilde bile yazılsa düz yazıdan farklıdır. Sen çok hissederek yazsan da karşıya bu geçmiyorsa malesef bir değeri yoktur

0|0
    0|0
  • klişe çok bilindik

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• öncelikle emeğine sağlık uğraşmışsın.

bazı noktaları eleştirmek istiyorum ki daha iyiye doğru gidebilesin. amaç hiçbir zaman yermek değildir. ve daha iyi yazmaya çalış bırakma lütfen.

"değnek" , "boynu bükük" ve "saçma" kelimeleri şiirin duygusuna oturmuyor. ya değiştirilmeli ya da çıkarılmalı.

mısra sonlarındaki sesleri benzetmeye çalışmanı beğendim fakat üzerinde biraz daha çalışmalısın.

diğer şairlerin şiirlerini okumak belki özgünlükten uzaklaştırabilir gibi gelse de bazı ince noktaları anlayabilmek için gereklidir. sana tavsiyem okuyabildiğin kadar oku sonra okumayı bırak üzerinden biraz zaman geçsin. diğer şiirlerin sözcüklerini unutursun ama ritim, söz sanatı ve ahenk kalıpları kalır aklında sonra tekrar yazmaya başladığında duyguların bu kalıplara yerleşiverir. yerine oturmayan sözcükler kulağını tırmalar...

şiir bir ahenk ve ritim kazandığında akıcılık ve anlam kazanır şiirinde bir ritim yok, kabul görmüş ve beğenilmiş şiirleri sesli olarak okuduğunda neden bahsettiğimi anlayabilirsin.

birde şiir 5 cümle ile anlatılabilecek olanı tek cümle için anlattığı için bir derinliğe sahip olur. düşündüklerini açıkça yazarsan bu bir düz yazı gibi olur ki şiirinde daha çok bir düzyazı havası var.

bu söylediklerim hevesini kırmasın, bahsettiğim noktaları ünlü şairlerin bile oturtturamadığı oluyor. benim gözüme Ümit yaşar ın şiirlerinde çok takılır bu hatalar.

çalışmaya devam et.

0|0
    0|0
  • Emeğe Saygı !

0|0
    0|0
  • yüreğine sağlık güzel anlamayanın zorla kafasına sokamazsın ;)

0|0
    0|0
  • bence güzel beğendim

0|0
    0|0
Yükleniyor...