Grup Yorum dinlerken aklıma geldi de, bakış açınız nedir? (RESİMLİ VİDEOLU) +20?

Sizce de grup üyeleri bir çok kez değişmek durumunda kalmış olsa da, gayet başarılı değiller mi? Biz bu kalabalıkları genelde yabancı konserlerde görmüyor muyuz? Veya photoshoplanmış balkon konuşmalarında...

Bakırköy Konserinden bir kare...
Grup Yorum dinlerken aklıma geldi de, bakış açınız nedir? (RESİMLİ VİDEOLU) +20?
Var mıdır bu kadar seyirci potansiyeline sahip başka bir grup. Başka bir bakış açısı...

İçinizi parçalayan böyle şarkılar yapan başka bir grup var mıdır?
Bir görüş kabininde...

Yoksa güneş sende mi batıyor, batıyor geceleri...

Veyahut bir çığlık... CEMO!

Başka bir konser...

Biraz bence gibi oldu. Lakin yine de soru niteliğiyle sormak istedim.

Her dilden, her kesimden ve her dinden insanlara hitap etmiyor mu sizce? Hangi partiye oy verdiğiniz önemsiz, kalpleriniz haksızlıktan mı yana? Sizce bir dinleyicisiniz.

Yorum size ait.

2|2
6|15

En İyi Kız Görüşü

• En sevdiğim parçaları patlaşmışsın canını yediğim?

0|1
    0|1

Kızlar Ne Diyor 5

• mukemmel bir grup 12 nisanda ordayiz

0|1
    0|0
  • Şu an altın çağında sosyal medyanın etkisiyle ve güçlü solistleriyle daha da büyüdüler hükumet de korkmaya başladı

0|1
    0|0
  • 12 nisanda var yine bakırköyde gidek panpa.

0|0
    0|0
    • evet, görmüştüm. arkadaşlarla gideceğim. teşekkürler bilgilendirmeniz için.

• evet gerçekten bir efsanedir grup yorum... herkes anlayamaz herkes hissedemez...

0|0
    0|0
  • Şimdiki grup yorum eski grup yorum değil.. Şarkılarını hala severek dinliyorum. Kendilerinede saygım sonsuz. Ama büyünce yozlaşmada büyük oluyor. Rojavaya devrim değil diyorsun. Konserlerinde gerilla kıyafetleriyle aynı renk kıyafetler giyiyorsun onuda geçtim hernepeşti yorumluyorsun. Hangi kafa yaşıyorsun dediğim grup. Anlamay çalıştım olmadı.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 15

• +20 yazman anlamsız olmuş, ben Grup Yorum'la tanıştığımda sadece 10 yaşındaydım, küçük yaşlarda tanışanlar çok vardır elbet.

Grup Yorum bu yazdıklarını eskiden beceriyordu, yeni nesil ozan gibiydiler. Toplumun ortak isteklerini, insan gibi yaşama arzusunu, arabeske kaymayan, gelecekten umut dolu şarkılarla seslendiriyorlardı. "Madenciden" asla unutulmayacak mesela. Solcusu, sağcısı, apolitiği, her maden işçisi onda kendini bulacak çünkü.

Ama son 10 yılda Grup Yorum'da bir üretim görmüyorum. Eskilerin mirasını yiyorlar. Birkaç yılda bir çıkan o toplama albümleri, konserleri, klip pazarlamaları ile gözümden düştüler. "Amerika kaatiiil defoooll" diye bir şarkı yapabilecek kadar da fakirleştiler. Bunun kahvehanede Polat Alemdarcılık oynamaktan farkı yok. "Ya Amerika var ya şerefsiz" demekle aydın insan olunmuyor. Başkasına da ışık olunmuyor.

0|0
    1|2
    • Orada anlatilmak istenen, düşüncelerin +20 olmasıdır. Popu bir hayat tarzı olarak benimsemiş katkısız insanlar eleştiride bulunuyorlar. Bahsettiğim konu tam olarak buydu.

Diğer bir konuysa üretim konusunda haksizliginiz. Lakin amerika katili adlı bir türkü mahzuni de söyledi. Yani küçümsenmemeli.

• Ama +20 olup pop kültürüyle yaşayan yığınla insan var, bu sitede de öyle.

Mahsuni'nin türküsü ile Yorum'unki bir değil. Yorum müzik üretemeyince hip-hop tarzına kaymıştı. Doğu-Batı sentezleri böyle olmamalı.

• 2000 yilindan sonra hic dinlemedim.. ee yorum degincede 2000 öncesi geliyor insanin aklina yorumla büyüdük biz.. en cok ileri albümünü seviyorum

0|1
    0|0
    • evet, eskilerde mükemmel ötesiydi. lakin yine de yabana atılacak bir durum değil. mesela şu bakırköy konseri, yanılmıyorsam geçen yıl oldu. işim çıktığından gitmedim. bir para kazancı güdüsü tartmadıklarından ve kendilerini halka mâl etmelerinden ötürü seviyorum. üyeleri kapınızı çalsa, bir tas yemek için, on gün bakar herkes. parasız tüm türkiyede karnını doyurabilecek tek gruptur.

• 99 depreminden sonra eylül diye bir albüm cikarmislardi onu bile dogru dürüst dinlememistim.. belki en son para verip aldigim dinledigim albümü 15. yil marslarimiz ve yanlis gitmiyorsam boran firtinasiydi, uniye baslayincada yorumuda fazla dinleyemedim kopusum orda baslamsiti

• ahh! hatırlamaz mıyım... evet, herkeste bir kopuş oluyor zamanla. ama yine de açıp dinleyince, kendisini gayet iyi hissediyor. hiç olmazsa, sıradan şarkılardan uzak kalmak adına.

• Çavbella sadece bir efsane zafen :) cemo haziranda olmek zor daglara...

0|1
    0|0
  • adam haklı

0|1
    0|0
  • Yoksa günes sendemi batıyor batıyor geceleri efsaneeee

0|1
    0|0
  • Grup Yorum onca engellemelere, yok sayılmalara, tv yasaklarına rağmen Türkiye'nin gelmiş geçmiş geniş kitlelere ulaşan tek ve en iyi grubudur..

1|0
    0|0
  • Gurup yorum halkin sesidir ve susturmaya hiç kimsenin gücü yetmez 😉✌️

0|1
    0|0
  • Kesinlikle saygı duyulası...

0|1
    0|0
  • chp'den aday olup rojavaya devrim değil diyerek saflarını belli ettiler kendileri

0|1
    0|0
    • maa ne yapalim bizim kürt halk ozanimiz siwanda ayni :) politika yönünden baksak bir cogunu sileriz sanatsal yönden baksak daha dogrudur. hilmi ( su dersimin daglari) söyleyen 5 yil önce gene hataydan aday olmustu yorum zaten chp kemalizmi benimsemis bir grup. kürt hareketine ve yurtsever kesme her zaman fasist ve irkci gözüyle yaklasmis, xernebest disinda baska bisey yok.

• @delikansiz aynen cemoya sırt çevirdiler sırf koltuk ve popularite uğruna

• kanımca grup yorum kanı kaynayan bir kaç küba belgeseli izlemiş gençten oluşan topluluk hayranları veya dinleyenleri neyse işte bir akıma mensup olduğunu belirtmek için dinlediği grup bir kaç insan topluluk falan işte

0|0
    0|0
    • hiçbir akıma mensup değilim. yaşım 27.

Lakin yaşınızın küçüklüğüne verdiğimden açıklama gereksiniminde bulunuyorum. Yaş ortalaması en yüksek konserdir.

• kimse böyle bir şeyden bahsetmedi. devrimden de bahsetmedi kimse. biraz araştırıp gelsen aslında, tartışabilirim seninle. dediğim gibi, yaşın küçük.

• dipnot engelliyorum.

• Siyaseti müzikle karıştıranları yok sayıyorum

0|0
    0|0
  • Kızıldere Adın Ahire Kalsın.!
    Mahir ÇAYAN 71'DE Yaktı ATEŞİİİ !

0|0
    0|0
  • sorulduğunda kabul etmeseler de dhkp-c nin militanlarından.

bunlara Sedat Peker'in dediğini yapmak lazım.
    "eğer bir park yakacaksam hepinizi içine doldurur öyle yakarım"

1|0
    0|2
  • Hiç dinlemedim tarzları bana göre değil ama severim

0|1
    0|0
  • Çok severim ve yıllardır dinlerim

0|1
    0|0
    • En sevdiğim şarkıları ''Haziranda ölmek zor''
      Ama hepsi birbirinden güzel, özelliklede eski parçaları

Yükleniyor...