Gotik insanlar neden boyunlarına haç takıyor?

Dikkatimi çeker, hep boyunlarında haç oluyor neden ki? Haç onlar için dini bir sembol mü yoksa başka bir anlamı var mı?

0|0
5|13

En İyi Erkek Görüşü

• bunu araştırmak lazım cidden bak mühim konu

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 12

• Kiliselerde neden p*rno film çekiliyorsa, onlar da bu yüzden takıyor. Dinlerinin saçmalık olduğunu, gerekirse üstüne film de çekerim her naneyi yerim tribindeler.

1|1
    0|0
  • hıristiyan olup haç takanlar inançlarından takıyor hatta bakarsan p*rno yıldızlarında p*rno filmlerindeyken biel var onlarda öyle bişey tabi saygı duymak lazım..ama müslüman olupta taknlar var ki cahillik hele kimisi ingizlicede bilmyio gitmiş tshirt almış üstünde iniglizce müslümanları s...m yazıyo almış onu giyiyo salak...bizimkiler özenti anlıcağın:-)

1|1
    0|0
  • haçta aslen paganlara ait zaten neden illa hristiyanlık, herşeyi çorba etmişiz hala ünlem peşinde koşuyoruz

0|1
    0|0
  • Onlar da bilmiyor ki niye taktıklarını modaya uymak için takıyorlar ayrıca hac aslında hristiyanlık da yoktur pagan sembolüdür zaten şu an hristiyanların sembollerinin,rituellerinin,inançlarının çoğu pagan inancına dayanır farkında değiller zavallılar.

0|0
    0|0
  • Dikkatimi çeker, hep boyunlarında haç oluyor yoksa başka bir anlamı var

0|0
    0|0
  • hayır canım bence genellememek lazım , bende gotik bir insanım ki öyle de yaşarım ama haç takmam , haç takanlar özentilikten böyle işlere girerler. onlar gotik değil sadece özentidirler. gotik yaşamak için bunu hissetmek lazım. mesela kapalı havaları daha çok sevme geceyi sevme yağmuru sevme , bir tarafı hep 1800 lü yılların ingilteresinde kalmış gibi giyinme sanatıdır

0|0
    1|0
  • Karaktersizlik bence

0|0
    0|0
  • gotizm akımı hakkında bilgi edinmekte fayda var bu soruya cevap vermek için.

0|0
    0|0
  • Özenti

0|1
    0|1
  • hristiyandırlar o yüzdendir

0|0
    0|0
  • güzel bi simge keşke bir dine ait olmasaydı ben de takardım :((

0|0
    2|1
  • Kişilik arayışında olan insanların özentiliği.

1|1
    1|1

Kızlar Ne Diyor 5

• Gotik, 12. yüzyılın 2. yarısında ortaya çıkan ve kendine has özellikleri olan bir sanat akımı, Hristiyan dünyasında yayıldığı için böyle bir bağlantı var içinde gotik resimlere de baktığın zaman dini imgeler olur hep

0|0
    0|0
  • Ahhh ahh cahillik daha neden olacak ki?

1|0
    0|0
  • sapkınım azcık daha farklı olıyım napıyııııım saçımı boktan renklere boyatıyım bida haç takalım tamamdır herkez birden fazla bakıcak bana sendromunda kaynaklı bence

0|0
    0|0
  • onu bilmemde acınası tipler oldukları kesin ilgi çekme vakası resmennn

1|1
    0|0
  • dogru duzgun yasadiklari icin. ha tamam gunumuze uygun bir yasam tarzi degil. lakin zamaninda cayir cayir ben de takmistim. gotik mimariyi hala severim. ergenlik iste.

0|0
    0|0
    • bu ergenlik değil , neden ergenlik olsun , gotik mimari sevirmeyecek cinsten değil ki , gotik yaşam güzeldir candır gerçekcidir.

• sanat olarak sevmek ayri, yasam tarzi olarak benimsemek ayri. zaten benimsenen sey populer kulturun bir ufak uzantisi bence. katedral mimarisinden bahsediyorum. cok cok ayri seyler.

Yükleniyor...