Aslında 1 Nisan nedir?

1 Nisan şakasının tarihçesi:
15. yüzyılın sonlarında, Haçlı ordusu İspanyadaki Endülüs üslümanlarının son kalesinikuşatır. Uzun süren bir kuşatma olmasınar rağmen, kış aylarının da etkisiyle, kale korunabilmektedir. Durumun zorluğunu anlayan Haçlı ordusunun komutanı değişik taktikler düşünmektedir.En sonunda 31 Mart gecesi kalenin önünegiderek bir elinde Kur an bir elinde İncil; Şu iki kitap üzerine yemin ederim ki, teslimolursanız bu akşam size bir şey yapmayacağım der. Gerekli görüşmelerdensonra canlarının kurtarılması karşılığındaMüslümanlar kaleyi teslim ederler.Ertesi sabah, yani 1 Nisan sabahı, Haçlıordusu komutanı bütün Müslümanların öldürülmesi için emir verir.Bunun üzerine Müslümanlar Yemin etmiştiniz,bize söz vermiştiniz... dediklerinde Haçlıordusu komutanı Benim sözüm size dünakşam içindi, bugün için size bir sözüm yokturdiye cevap verir ve BÜTÜN MÜSLÜMANLAR ORADA ŞEHİT EDİLİR..
O gunden sonra yabancilardan baslayan vetum dunyanin saka yaptigi 1Nisan olur..
Ben okuyumca uzuldum dogrusu yaptigim falan yok.ama yapan insanlar icin..herkesin dini kendine ama bu seyde alcakca birsey..en azindan insanliga sigmiyor okadar insani sehit etmek..

Güncellemeler:
Beraber tartisalim istemistim bu konuyu saygi cercevesinde.. ezberledigimiz nice sacma gun var kutluyoruz acaba nereden dogdu?

0|0
03

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 2

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan ilk görüşü sen paylaş ve
1 Xper puan fazladan kazan!

Yükleniyor...