Müziğin ne için yazıldığı mı önemlidir yoksa ne için dinlendiğimi?

Gelmeyenler sizi istemiyorum zaten. Siz ancak götünü, başını açan insanların sorularında gezinin.

Güncellemeler:
...

0|0
2|7

En İyi Erkek Görüşü

• Her ikisi de önemlidir.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• ne için yazıldığını bilmek tabi ki önemli ama her müzik için o bilgiye ulaşılmıyor
    ne için değil de ne anlam yüklediğim önemli bir de ;)

0|0
    0|0
  • Bence her ikisi de önemlidir :)

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

• Bir parçanın ne için yazıldığıda önemlidir, ne için dinlendiğide.

Yazan insanın o parçayı ne için yazdığı önemlidir. Bu, o parçanın kalitesini, anlamını, değerini belirler. O parçanın ancak bu şekilde bir kalitesi, anlamı, önemi olur. Kulağa hoş gelip gelmemesi ayrı !

Onun haricinde de, ne için dinlediği de önemlidir. Çünkü öncelerden hoşuma gitmeyen, internette karşılaştığımda kapattığım bazı müzikler, şu an bana daha anlamlı, daha hoş geliyor ve ard arda dinliyorum. İşte buda dinleyicinin kulağıdır, dinleyicinin tercihidir. Buda önemlidir.

Öncelerde bir barda öylesine dinlediğim bir parça hoşuma gitti, programla ismini arattım ve buldum. Sonralarda o parçayı telefonuma yükledim, motosikletle gecenin bir yarısı caddelere çıktığımda veya seyahate çıktığımda o parça anlamlı geldi bana. O barda dinlediğimden daha çok hoşuma gitti. Ve ard arda dinledim kulaklığı takıpta yol boyunca.

Veya bunaldığında dinlediğin parçalar. O parçaları başka zaman listende gör, atlarsın hemen. Dinlemezsin. Ancak biraz moralin bozuk olduğunda, o parçalarda teselli ararsın kendine. İşte buda, o parçanın ne için dinlendiğinin önemli olduğunu gösteriyor.

Ve tabi ki herşeyden önemlisi, o parçanın kulağa hoş gelmesi. Tabi anlamı olan bir parça da, zaten hemen hemen herkesin kulağına hoş gelecektir.

İşte bu müziğin ne için yazıldığı da önemlidir, ne için dinlendiğide. Bu parçada anlam vardır. Bu müzik bu anlamdan dolayı değerlidir. Ve müziğin başında söylenenleride dinlersen, bu parçanın ne için yazıldığını bilsen dahi, artık senin için daha anlamlı olacaktır.

Bu şiirler için de böyledir, destanlar içinde böyledir.

https://www.youtube.com/watch?v=cPbUhX63ODI

0|0
    0|0
  • her ikiside önemli.. çünkü rodrigodan gitar konçertosu dinleyip ahh ne güzel ne romantik bir müzik dersiniz ama aslında rodrigo o eserinde ispanya iç savaşını ve yaşanan acıları anlatmaktadır.. hangi duyguyla dinleceği ve şarkının hikayesi bir bütündür bence ayırmamak lazım sevgili kardeşim..
    bu arada o rodrigoda kim diyenlere gelsin :D https://www.youtube.com/watch?v=LcNu7w9rv-k

0|0
    0|0
  • Tam bir cevap yazacaktim ki soru detaylarini okuyunca ne denli sacma bir sahsiyet olduguna hüküm verip vazgectim mk

0|0
    0|1
  • Aslolan kişide uyandırdığı duygudur.

0|0
    0|0
  • Sanat toplum içindir

0|0
    0|0
  • Dinlerken yasadigin kafaya bagli

0|0
    0|0
Yükleniyor...