Türk kahvesinin yanında gelen su...

Türk kahvesinin yanında gelen SU.. su kahvedev önce mi içilir.. yoksa kahveden sonra mı?

0|0
12|6

En İyi Kız Görüşü

• Kahve yanında gelen suyun manası farklıdır .Osmanlı zamanında gelen misafire nezaketen de olsa açmısınız diye sormak bile kaba bir davranış sayılırmış o yüzden gelen misafire kahve yanında bir bardak su getirilirmiş , misafir kahve içerse tok , suyu alırsa aç manasına gelirmiş ve sofra kurulurmuş .Genelde bir kaç yudumdan sonra ne zaman içmek istersen ...

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 11

• aslında bu bambaşka birşey kahveyle birlikte su gelınce suyu alırsanız açım anlamına gelirmiş eger kahveyi alrsanız tokum demekmiş :)

0|0
    0|0
    • farklı bir yaklaşımmış :)

• bende bi yerde okumustum nezaketen mısafıre acmısın dıye sorulmazmıs o yuzden kahveyel beraber su getırılırmıs

• önce

0|0
    0|0
  • kahveyle birlikte de yudumlanabilir.Ağız tadına bağlı.Kahvenin telvesi ağızda kaldığında onu yutmak için su içer kahvemize devam ederiz biyandan.

0|0
    0|0
  • su kahvenin icine dökülüp öyle icilir, agzimiz yanmasin diye.

0|0
    0|0
  • Önce içilir.

0|0
    0|0
  • bilmemkii neden kahveyle beraber su verilir

0|0
    0|0
  • Esasen kahveden sonra içilir.Gırtlakta kahve telvesi kalması tehlikesine karşın bir çeşit ağız gargarası görevı ustlenır kahveyle gelen su.

0|0
    0|0
  • kişiden kişiye değişiyor bu kimileri önce içiyor kimileri sonra

0|0
    0|0
  • İkisini aynı anda içiyorum ben. Kürek gibi ağzım var.

0|0
    0|0
  • kahveden sonra içilir genelde..

0|0
    0|0
  • Sonra. Ağız içindeki tortuyu temizlemek için.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

• sadece su içilir, türk kahvesi içilmez :/

0|0
    0|0
  • su önce içilir ağzında başka birşeyin tadı varsa gitsin kahvenin tam tadını al diye ama başka bir şeyde duymuştum evine gelen misafire kahveyle su götürürmüşsün eğer karnı açsa suyu içermiş karnım aç kahve içemem demekmişte yemekmi ikram edermişsin öyle bişey vardı:D düzgün anlatamadım ama öyle yani.

0|0
    0|0
  • sonra içilir kahve susatır acayip.

0|0
    0|0
  • Soruya bak :) arkadaşım canın nasıl istiyorsa öyle yap buda sorulur mu ya

0|0
    0|0
  • kahveden sonra ağızımda telve kalmaması için içiyorum ben genelde

0|0
    0|0
  • Yazan olmuştur illaki. Yemek, karnının aç olması su kahve falan üşendim şimdi yazmaya.

0|0
    0|0
Yükleniyor...