Kızlar, kitap okuma alışkanlığı için neler yapılabilir kitap okumak istiyorum?

Ben çok seviyorum kitapları, 2 tane kişisel gelişim kitabı aldım tam benlik..

Ama bir türlü kitap okuma motivasyonu kazanamıyorum ne yapmalıyım?

Kızlar halimden iyi anlar diye seçtim..

0|0
4

En İyi Kız Görüşü

• sevdiğin eğlenceli ilgilendiğin şeyleri okumakla başla işe sonra diğer türdeki kitaplara yönel

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Öncelikle sitede erkek kitapseverler de var. Bence nasıl bir ortamda rahat edeceğini bulmalısın. Mesela ben kulaklıkla ya da tamamen sessiz bir ortamda kitap okumayı daha çok seviyorum. Tercih meselesi bu tamamen. Bilirkişiler yatakta değil de oturarak kitap okumanın daha yararlı olduğunu söylüyorlar. Ayrıca kendine bir sınır da koyabilirsin. Örneğin bugün şu kadar saat şu kadar sayfa okuyacağım gibi. Ya da bunu oturum şeklinde de yapabilirsin. Ayrıca kitabın yanında zevkine göre bir şeyler de olursa daha teşvik edici olur diye düşünüyorum. Örneğin ben kahve seviyorum, ya da çikolata. Gibi.

0|1
    0|0
  • Kişisel gelişim çok sıkıcıdır sürekli akıl verir bence sürükleyici kitaplardan başla.. ilgi alanların nelerdir? Mesela siyaset sever mısın ya da aşk kitabı ya da tarih ıslami tarih?

0|1
    0|0
    • Tarih severim

• Pek okumadığım bir alan ama ahmet turgut-aşkın şehidi ni öneririm içeriği çok güzel ve sürükleyici insanı içine alıp götürüyor

• az sayfadan başla zamanla arttır yani günlük kendine okumak için sayfa sayısı belirle sonra kitabın seni sürüklediğini hissedeceksin.

0|1
    0|0
Yükleniyor...