Selefiler hakkında düşünceleriniz?

Arkadaslar dun aksam sohbet grubumdan bir kiz bana "abla selefiler hakkinda ne dusunuyorsun" dedi. Bende dedimki "ablam onlara okadar guvenilmeyecegini biliyorum fakat istersen haftaya kadar hadisler ve ayetler arastirayim senin icin, sende arastir sonra ortaya koyalim" dedim. Bana yardimci olabilirmisiniz sizde?

0|0
0|7

En İyi Erkek Görüşü

• Köpek vahabilerin üzerine kılıf geçirilmiş halidir. Ilımanlık yolunda yönlerini orta doğunun sıcağı yüzünden kaybetmiş "ilkelci islamcılar"

0|0
    0|0
    • Evet, kiz daha 16 yasinda bunu ona nasil aciklayabilirim

• Oh super!! Az birazda hadis ayetle ispat edersem gorus farkliliklarini inshallah kiz ikna olur! Allah razi olsun!!

Erkekler Ne Diyor 6

• Ohaa ne sallamışın kızlara yaa. güvenme falan :D selefi dediklerin peygamberin ölümünden sonra ilk agızdan dinleme ve yaşama şansı bulmuş dönem insanlarıdır takii mezhepler ortaya çıkana kadr olan süreçteki islamı yaşayan adamlardır.. ne sallamısın onlara güvenme diye hahahah l*n hepsi 1100 sene önce öldü en az..

0|0
    1|0
    • :) selefiye suanki wahabilerin gizlendigi bir isimdir :) istersen az biraz arastir sende. Amenna selef zaten önce demek. Eskidekilere sozum yok. Ben suanki selefiye adi altinda gizlenen wahabilerden (isidden) bahsediyorum. Ben belcikada yasiyorum ve burada oyle gruplar var. Kiz onlari sordu :)

• Biliyorum dediklerini. Ama kiz bilmiyor iste. Buradaki o gruptakiler bildigin sapik zihniyetteler. Ve kizin en iyi arkadasi o gruptaymis. Korkuyorum kizda ora gidecek diye. O yuzden saglam hadislerle onlarin dusunce sapiklikliklarini gosterebilmem lazim ki oda ikna olsun

• sağlam hadis aramak sahte hadis asunmak kadar başarısız bir yöntem olur.. asıl kesin çözüm ayetlerle anlatmaktırki üzerine söz söylenmesin. çünkü hiçbir hadisin üzerinde %100 sahihtir diye garanti veremezken kuran ayetlerinde bu sıkıntı yaşanmaz.

• Bu sitenin yarısı ateist %20 si deist kalanı da kudurmuş müslüman.

1|2
    0|0
  • Biri selefileri selfie anlamış :/
    Bir bilgim yok

1|0
    0|0
  • Öz çekim o bikere

0|1
    1|0
  • normal insan işte

0|0
    0|0