Şeyh Sait isyanı sizce doğrumuydu?

Atatürk'ün yaptıkları ki bence doğru

tabi bu duruma aykırı olanlarda günümüzde malum bir topluluk

birde başka bir ırkta o zaman da oldugu gibi hala siyaset yapmaya calısıyor diyim ..

Şeyh Sait isyanı hakkında neler düşünüyorsunu ?

0|0
1|5

En İyi Erkek Görüşü

• Tartışılır bu konu şeyh said duruş olarak önemli bir liderdi fakat yeni kurulan emekleyen bir devlete başkaldırmanın sonucları herzman agır olur bence zamansızdı atatürkün o anda tüm isyanalrı haklı haksız bastırmasından basla care olacagını düşünmüyorum seyh said dogru bir düşüncede olsa dahi orada bir hoşgörü gösterilseydi yurdun dört bir yanında ayaklanmalar olurdu pay kapma yarısları olurdu parmagı kurtarayım derken koldan olabilirdik kangırenli parmak kesildi

0|0
    0|1
    • aynı düşüncelere sahibiz hemen hemen.

Kızlar Ne Diyor 1

• Millet ayaklanmasi falan degildir. Her zaman oldugu gibi dis guclerin etkisiyle gelismis bir isyandir. Bakinkz pkk

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• ister eksi puan verin ister vermeyin
    ben sonuna kadar hak vermekteyim her milletin hakları vardır ve şeh said isyanı bir azınlık başkaldırışı değil bir milletin hakları için ayaklanmıştır...

0|1
    1|1
  • Müslümanlar şeriat getirse laikler isyan ederdi. Laikler laiklik getirdi müslümanlar isyan etti. Falan filan öyle

0|0
    0|0
    • kürtçülük siyaseti yapanlar vardı..

• E onlar da haklılar. Ben milliyetçi olsam ve Kürtler türkçe yazmama izin vermeseler isyan ederdim, dağa çıkardım.

• asdsa:D
      mantıklı

• Sonuna kadar doğruydu. Kürt isyanı olarak zanneden, bilgisizler var. Neymiş? "Şeyh Said, Kürt birliği oluşturup, o bölgede hakim olmak" istiyormuş. Biraz araştırı.

0|0
    1|0
    • sadece kürt siyaseti yaptıklarını biliyorum ben..
      tabi baska nedenlerde var.

• Kürtlükle bir alakası yok. Kürt isyanı değildir. Rejimr karşı, halifeliğin kaldırılmasına karşı olan bir isyandır.

• kürtçülük siyaseti ortaya cıkmıstır
      demek istedim aslında.

• Şehid Şeyh Said bir dönüm noktasıydı ama olmadı.

0|0
    0|0
Yükleniyor...